خبری مهم درباره کارت سوخت
۷۲۴۱۳۷
۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۸
۱۱۷۸۶
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، با بیان اینکه همه جایگاه‌های عرضه بنزین و نفت‌گاز موظف به استفاده از کارت سوخت هستند.

خبرگزاری مهر: به نقل از وزارت نفت، سیدمحمدرضا موسوی‌خواه، درباره نصب تجهیزات استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌های عرضه سوخت و استفاده مردم از این کارت، گفت: اکنون بیش از ۱۱ سال از آغاز نصب تجهیزات سامانه هوشمند سوخت روی جایگاه‌های عرضه می‌گذرد، این تجهیزات عمر مفید خود را سپری کرده و قدیمی شده‌اند؛ اما از آنجا که ارائه بنزین با کارت سوخت الزامی است ما موظف هستیم با وجود هزینه‌های گزاف میلیاردی، از این تجهیزات نگهداری کرده و قطعات مورد نیاز آنها را تامین کنیم.

وی، از تک نرخی شدن قیمت بنزین در سال ۹۴ یاد کرد و ادامه داد: با تک نرخی شدن بنزین، فرصتی فراهم شد تا تجهیزات کارت سوخت در جایگاه‌ها را تغییر دهیم. در این مدت، کارشناسان فنی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بررسی‌های فراوانی درباره تجهیزات موجود در دنیا انجام دادند تا مناسب‌ترین قطعات قابل جایگزین را انتخاب کنیم، این بررسی‌ها مراحل نهایی خود را طی می‌کنند و منجر به امضای قرارداد و تفاهم‌نامه خواهند شد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، درباره سوخت‌گیری و پرداخت هزینه همزمان در جایگاه‌های عرضه سوخت، توضیح داد: با نصب قطعاتی روی تلمبه‌ها، این امکان فراهم می‌شود تا بدون نیاز به مراجعه به دیگر بخش‌ها یا لزوم پرداخت پول نقد، سوخت‌گیری و پرداخت هزینه بدون دخالت دست، در کنار نازل‌ها انجام شود.

موسوی‌خواه، با تاکید بر این‌که مطابق قانون، سوخت‌گیری با کارت سوخت انجام می‌شود، ادامه داد: از سال ۹۴، این فرصت فراهم شده تا روی ۱۰۲ نازل و حدود ۴۶ جایگاه عرضه سوخت در اصفهان، قم و تهران، تجهیزات جدید به صورت آزمایشی استفاده شوند که این مرحله تکمیل شده است و از پایان خردادماه این تعداد جایگاه و نازل به سیستم جدید کارت سوخت مجهز خواهند شد.

به گفته وی، این اقدام بدون آن‌که هزینه‌های اضافی بر دوش دولت تحمیل کند انجام شده و تامین هزینه‌های طرح، با استفاده از خدمات بانکی صورت پذیرفته است به گونه‌ای که اکنون همه بانک‌های کشور وارد اجرای این طرح شده‌اند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، با بیان این‌که پس از نصب تجهیزات جدید کارت سوخت، امکان استفاده همزمان کارت سوخت و کارت بانکی فراهم می‌شود، اظهار کرد: همه جایگاه‌های عرضه سوخت موظف به عرضه بنزین با کارت سوخت هستند.

موسوی‌خواه، از انتشار اطلاعیه‌ای در آینده نزدیک برای ترغیب و تشویق مردم به‌منظور استفاده از کارت سوخت خودروها خبر داد و گفت: اکنون بیش از ۲۱ میلیون کارت سوخت در کشور وجود دارد. آن دسته از صاحبان خودرو، که کارت سوخت آنان مفقود شده باشد می‌توانند درخواست کارت سوخت المثنی بدهند، به این ترتیب با دقت بیشتری قادر به مدیریت آمار و اطلاعات سوخت کشور و مقدار مصرف سوخت خودروها خواهیم بود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:34 - 1397/03/08
جناب زندگی لاکچری و خوبی داری با فرزندان شکی توش نیست
Iran, Islamic Republic of
02:27 - 1397/03/08
دوباره برامون نقشه جاده ابریشم کشیدید که اخرش نا کجا اباده
Iran, Islamic Republic of
02:55 - 1397/03/08
کاسبی جدید دولت شروع شد هروز به بهانه های مختلف از مردم پول بگیرید
Iran, Islamic Republic of
03:01 - 1397/03/08
فقط اون، مدیریت، خوب اومدی. ولی بک سوال:خدایی، خودتون بعدا به حرفهاتون نمی خندید؟
Iran, Islamic Republic of
04:19 - 1397/03/08
شما هنوز بخوابید لطفا اصلا به خودتون زحمت ندید ما اصلا راضی به این کار نیستیم
United States
04:51 - 1397/03/08
روز به روز یک درد سر ی برای مردم درست میکنند دکان واکرده اند بسه مردم هر روز بیشتر ندوشید
Iran, Islamic Republic of
04:58 - 1397/03/08
آقا همینجوری بگویید مانند کارت ملی هوشمند، کارت پایان خدمت، کارت خودرو و...... با زهم می‌خواهیم به بهانه کارت سوخت جدید دوباره پولی بدست بیاوریم!!! خدا شاهده شماره حساب بدهید خودم تا ده بیست هزارتومان بریزیم به حساب خزانه تا مجبور نباشیم دوباره چند روز از کار بیکار شویم و یا داخل کافی نت باشیم و یا دفاتر پیشخوان و پست!!!!!
Iran, Islamic Republic of
05:56 - 1397/03/08
پس دوباره کوپنی زندگی کردن مردم شروع شد
Iran, Islamic Republic of
06:04 - 1397/03/08
تا اختلاص ریشه کن نشود این مملکت مملکت نشود..
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1397/03/08
هر دم از این باغ بری میرسد...
تو رو به خدا ول کنید ما رو
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1397/03/08
بوی نا مطبوع می آید .
شاید کم کم میخواد دو نرخی بشه .
ای نامردا بکشید ملت را تا راحت بشن از مدیریت شما .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج