کودک‌کاوی واه و واه و واه!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
استخدام_1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
استخدام_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۲۵۳۲۳
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
۴۴۲۷
آن روزها نظافت و بهداشت خیلی اهمیت چندانی نداشت؛ یعنی از همان روز که به دنیا می‌آمدی ممکن بود روی پله، صندلی عقب تاکسی، وسط باغچه یا هر جای پرمیکروب دیگری به دنیا بیایی.

روزنامه قانون؛ آن روزها نظافت و بهداشت خیلی اهمیت چندانی نداشت؛ یعنی از همان روز که به دنیا می‌آمدی ممکن بود روی پله، صندلی عقب تاکسی، وسط باغچه یا هر جای پرمیکروب دیگری به دنیا بیایی. بعد مادرت همان روسری چروکی که سرش بود را درمی‌آورد و دورت می‌گرفت. آن‌هایی هم که در بیمارستان به دنیا می‌آمدند، تنها اقدامی که برای تمیزشدن‌شان صورت می‌گرفت، پاک کردن دور لب‌شان بود تا شیر مزه بدی ندهد.

بعد که بزرگ‌تر شدیم، از زمین خاکی شروع می‌کردیم و مهم‌ترین اسباب‌بازی‌مان گِل و شِل‌هایی بود که وسط کوچه به کمک همسالان‌مان جمع می‌کردیم. از بین لباس‌های‌مان هم تمیزترین چیزی که پیدا می‌شد، کهنه‌ای بود که تازه تعویض کرده بودند. یعنی کلا اعتقاد داشتند لباس را وقتی باید عوض کرد که به تنت پوسیده باشد یا بیش از یک ماه از تاریخ انقضایش گذشته باشد. در مورد بیماری هم تا حنجره‌مان را پاره نمی‌کردیم و دو طرف بالشت را خیس اشک نمی‌کردیم ما را به دکتر نمی‌بردند. قنداغ، درمان همه بیماری‌ها بود و اگر مشکل‌مان خیلی حاد بود، نبات را هم به ترکیب اضافه می‌کردند. خبری هم از ویتامین و کِرِم و پودر بچه و داروی تقویتی نبود. کل خوراکی‌های تقویتی ما همان شیر خشک کوپنی بود که کمک حال شیر مادر می‌شد. از مجموع کرم‌ها و پودرها هم وازلینی داشتیم که هر جای‌مان عرق‌سوز می‌شد، آن را می‌مالیدند.

ولی امروز داستان متفاوت شده است. اگر ما ظاهر و باطن‌مان با بهداشت هیچ نسبتی نداشت، والدین امروزی ظواهر را حفظ می‌کنند. یعنی بچه در یک محیط کاملا استریل و پاکیزه بیمارستانی به دنیا می‌آید و تا چند ماه اول برای اینکه بغلش کنی حتما باید لباس اتاق عمل بپوشی و دستکش مخصوص جراحی به دست کنی. قبلش هم دندان‌ها و ناخن‌ها و موهایت بازرسی می‌شود و یک چک‌آپ کامل باید ارائه دهی تا اجازه بدهند دو دقیقه بچه را بغل کنی. ولی همین بچه را هشت ماه بعد می‌بینی که وسط اتاق در معجونی از رنگ و خمیر و سوپ و نوشابه شنا می‌کند. در همان اوایل تولد در کمد بچه به اندازه هفته مد پاریس، لباس چیده شده و هروقت به ميهمانی می‌رود، تیپ دیوید بکهام در عروسی شاهزاده هری را زده است ولی کافی است سرزده به خانه‌شان بروی و ببینی که با یک شرت مامان‌دوز و رکابی پدرش نشسته و تا آرنج در نیمه هندوانه مشغول تراشيدن آن است.

البته وضعیت کودکان امروز از نظر بیماری بسیار خوب است. اگر کمی چشمانش قرمز باشد، هر ساعتی از شب هم که باشد دکتر متخصص را بالای سرش می‌آورند؛ حتما از لوسیونی استفاده می‌کنند که پوستش را تا 18 سالگی لطیف و نرم نگه دارد؛ ویتامین‌هایش را سر ساعت می‌خورد؛ مای‌بی‌بی‌اش آلارمی دارد که اگر از یک میزان بیشتری بیرون‌ریزی داشت، فورا به نزدیک‌ترین درمانگاه شهر برده شود... .

ولی تنها چیزی که از گذشته تا امروز هیچ تغییری نکرده، وضعیت بهداشت و روان کودکان است. شنیدن اخبار هرروزه قتل و تجاوز به کودکان شوخی بدی است که جامعه با سلامت روان آن‌ها کرده است. تنها راهکار عملی پیشنهادی ما به شما این است که بنشینید و از امروز برای‌شان بگویید که چه چیزهایی آزار و اذیت محسوب می‌شود و در مقابله با آن چه باید بکنند. ما که نتوانستیم برای‌شان کاری کنیم؛ شاید خودشان بتوانند خود را نجات دهند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
11:13 - 1397/03/10
اخی.گناه دارن بچه ها.تنهایی نفرستید جایی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آف دکور _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک فرشته_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر