انتقاد انگلیس از شهرک سازی صهیونیست‌ها
۷۲۶۰۲۱
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۹
۴۱۰۳
وزیر امور خارجه انگلیس در واکنش به طرح رژیم صهیونیستی درباره شهرک‌سازی‌های جدید در کرانه باختری رود اردن و تخریب روستای خان الاحمر عمیقاً ابراز نگرانی و تصریح کرد که این مساله تحقق راه‌حل تشکیل دو دولت اسرائیل و فلسطین را تضعیف می‌کند.

خبرگزاری ایرنا: وزیر امور خارجه انگلیس در واکنش به طرح رژیم صهیونیستی درباره شهرک‌سازی‌های جدید در کرانه باختری رود اردن و تخریب روستای خان الاحمر عمیقاً ابراز نگرانی و تصریح کرد که این مساله تحقق راه‌حل تشکیل دو دولت اسرائیل و فلسطین را تضعیف می‌کند.

به نقل از تارنمای وزارت خارجه انگلیس، بوریس جانسون اظهار داشت: در پی تخریب روستای خان الاحمر، دست‌کم 180 نفر ازجمله آن‌هایی که طی 60سال گذشته در این منطقه ساکن بوده‌اند با چشم‌انداز ازدست دادن خانه و کاشانه خود مواجه هستند.

او افزود که به ‌طور ویژه نگران ازبین رفتن مدرسه ی این روستا است که در حدود 170 تن از دانش آموزان مناطق اطراف را پوشش می‌دهد.

وزیر خارجه انگلیس یادآور شد که طرح تخریب روستای خان الاحمر نقض قوانین حقوق بشر است و دولت انگلیس به‌طور مرتب از اسرائیل خواسته تا چنین اقدامی را صورت ندهد.

جانسون همچنین نسبت به طرح احداث بیش از 3 هزار و 100 واحد مسکونی در کرانه باختری عمیقاً ابراز نگرانی و تصریح کرد که شهرک‌سازی در این منطقه مخالف قوانین بین‌المللی است. این اقدام به گفته او به‌تدریج سبب خواهد شد تا کرانه باختری در عمل [به سرزمین‌های اشغالی] ملحق شده و چشم‌انداز تحقق راه‌حل تشکیل دو دولت فلسطین و اسرائیل تضعیف خواهد شد.

اتحادیه اروپا نیز پیش تر با صدور بیانیه‌ای تصمیم رژیم صهیونیستی در این رابطه را به‌شدت مورد انتقاد قرار داده و گفته است: 'از مقامات اسرائیلی انتظار دارد درباره این تصمیم‌ها بازنگری و آن‌ها را ملغی کنند'.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج