واقعا مردان ایرانی چاق‌پسند هستند؟!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
استخدام_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
کتاب لند_2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۳۱۲۰
۰۶ آبان ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۱
۵۰۷۲۸
بر اساس پژوهشی که نتایج آن در خبرنامه دانشجویان ایران در مرداد ماه یه چاپ رسید و در آن از 1500 مرد ایرانی در سنین مختلف مورد سؤال قرار گرفتند، ادعا شد که مردان ایرانی زنان نسبتا درشت‌هیکل یا به اصطلاح «کمی توپر» را به زنان لاغر اندام ترجیح می‌دهند!
برترین مجله اینترنتی ایران
برترین ها: بر اساس پژوهشی که نتایج آن در خبرنامه دانشجویان ایران در مرداد ماه یه چاپ رسید و در آن از  1500 مرد ایرانی در سنین مختلف مورد سؤال قرار گرفتند، ادعا شد که مردان ایرانی زنان نسبتا درشت‌هیکل یا به اصطلاح «کمی توپر» را به زنان لاغر اندام ترجیح می‌دهند! این مقاله اشاره بر مطالعه ای داشت که در آن از 1500 مرد جوان ایرانی پرس و جو شده بود و نتیجه این بود که 50 درصد افراد گرایش شان به سمت زنان با اندام متوسط به سمت چاق و 30 درصد به سمت زنان با هيكل پر بود و تنها 20 درصد گزینه مورد نظرشان را از بین زنان مانکن و لاغر انتخاب كرده بودند!

پژوهشگران این مطالعه علت را چنین بیان كردند:«انتخاب مردان ایرانی از بین زنان متوسط و تنومند به‌جای زنان لاغر دلایل مختلفی دارد که عمده ترین دلیل معطوف به نگرش فرهنگی ایرانی اسلامی است که زنان متوسط هم شادابی ظاهری و درونی بیشتری نسبتا به زنان لاغر دارند و هم قدرت باروری و نگهداری از نوزادان توسط زنان لاغر کمتر از زنان به نسبت تنومند‌تر است.» در پژوهشی دیگر نیز این نتیجه حاصل شد.که  «سن ازدواج دختران جوان با فیزیک مانکنی و لاغر بیشتر از سن ازدواج دختران جوان با فیزیک متوسط است، به تعبیر دیگر دختران لاغر کمتر مورد خواستگاری قرار می‌گیرند.»

اما آیا واقعا زنان درشت هیکل قدرت باروری بیشتر، فرزندان سالم تر و زندگی زناشویی بهتری دارند؟ پوریا پاکرو، روانشناس و دکتر آزیتا صفارزاده، متخصص زنان به این سؤالات پاسخ می‌دهند.

پوریا پاکرو، روانشناس

زنان قدرتمند برای مردان جذاب ترند

قطعا این پژوهش جهت خاص خود را دارد، یعنی مشخص است که می‌خواهد موضوعی را به صورت علنی به مخاطب انتقال دهد. از چند جنبه می‌توان به این موضوع پرداخت؛ یکی اینکه مردان ایرانی در ناخودآگاه شان دوست دارند زنی قدرتمند در کنارشان داشته باشند. این ادعا درست است و شاید حتی در ابتدا یک جذابیتی هم براي مردان ایجاد کند. زن هایی که جنبه‌های مردانه شان قوی تر است و توانمندی‌های بیشتری از خودشان نشان می‌دهند معمولا در ابتدا برای مردان خیلی جذابند. البته بعدها ادامه یافتن این كشش و جذابيت به مهارت ها، شخصیت، نگرش‌ها و ... زوجین ربط دارد. از طرف دیگر بحث رسیدگی به زیبایی و سلامت فردی هم مطرح است که به خودی خود چیز بدی نیست. این رسیدگی می‌تواند نشانه سلامت، اعتماد به نفس، عشق به خود و شادمانی باشد. اما وقتی فرد خود را به اصطلاح ول می‌کند و اصلا به خودش نمی‌رسد این می‌تواند نشانه افسردگی یا اعتماد به نفس پایین و ... او باشد.آمار دقیق وجود ندارد!

وقتی یک تحقیق انجام می‌شود باید حتما نمونه برداری در آن قابل تعمیم به همه جامعه باشد. ممکن است این پژوهش بر یک دسته یا گروه خاص با نگرش‌های مشخص انجام شده باشد. با توجه به تجربیات خودم در طول این سال‌ها با مراجعان مختلف از طبقات اجتماعي گوناگون به این نقطه نظر نرسیده‌ام که مردهاي ايراني زن‌های چاق را بیشتر می‌پسندند. البته این نگرش را دارم که مردها زن‌های قدرتمند را دوست دارند چراکه این موضوع یک سابقه تاریخی هم دارد. درواقع مردهای ما به دلایل مختلف خیلی به مادران‌شان وابسته بودند و یک همسر قدرتمند هم می‌تواند حس مادرانه به آنها بدهد. اما با این موضوع که الان همه مردها دنبال زن‌های تنومند می‌گردند موافق نیستم. حداقل در نمونه هایی که من به چشم دیدم چنین چیزی حقیقت نداشته است. در این رابطه آمار دقیق یا پژوهش رسمی و علمی وجود ندارد.

آخرين ملاك ازدواج ظاهر است

نمی توان به این شدت بر این موضوع پافشاری کرد که خانم‌های درشت هیکل از خانم‌های لاغر زودتر ازدواج می‌کنند و خواستگار بیشتری دارند. ازدواج به آمادگی فرد، شخصیت و عزت نفس دو طرف ربط دارد و اگر انتخاب فقط براساس ظاهر و هیکل باشد معمولا ازدواج پایدار نمی ماند.در ازدواج كه نمی‌خواهیم کالا انتخاب کنیم! این نگاه ابزاری به زن و کاملا آسیب‌زننده است. امروز دیگر خانم‌ها نمی پذیرند که فقط آنها را به چشم ابزار نگاه کنند. اینکه هیکل و وزن‌شان مورد پسند است یا خیر، یک توهین برای خانم‌هاست. وقتی یک مرد، خانمی را انتخاب می‌کند ممکن است اول جذب ظاهر او شود اما بعدها مسائلی چون شخصیت، اینکه چگونه حرف می‌زند، روابط اجتماعی اش چگونه است، خانواده اش چه کسانی هستند، تحصیلاتش چقدر است و آیا علایق و سلایق شان به هم می‌خورد یا نه تعیین کننده است. البته گروهی از مردان هم هستند که ملاک انتخاب شان فقط ظاهر است. اینگونه افراد معمولا روابط پایداری ندارند. علاوه براین نمی توان گفت خانم‌های درشت هیکل یا خانم‌های زیباتر زندگی زناشویی بهتری دارند. من به شخصه خانم هایی را دیده ام که از لحاظ ظاهری خیلی بالا نیستند اما زندگی خوبی دارند. مهم ترین ملاک ازدواج شخصیت است و آخرین ملاک وضعیت ظاهری و قد و وزن است، زیرا بعد از چند ماه ظاهر این فرد عادی و تکراری می‌شود و ویژگی‌های اصلی و شخصیتی او نشان داده می‌شود.

دکتر آزیتا صفارزاده، متخصص زنان و فوق تخصص نازایی و لاپاراسکوپی

هر دو برای بارداری مشکل سازند

برای تعیین وزن مناسب خانم‌ها، اگر بخواهیم سخت‌گیر باشیم باید قدشان را منهای 110 و در غیر این صورت منهای 100 کنیم. برای مثال کسی که قدش 160 است معمولا وزن 60 برایش مناسب است. به طور حتم اگر شخص وزنش خیلی پایین باشد برای مثال قدش 160 و وزنش 40 باشد و بخواهد باردار شود درست مثل کسی که وزن بالایی دارد بارداری‌اش همراه با عارضه خواهد بود. اگر BMI یا شاخص توده بدنی (وزن به کیلوگرم تقسیم بر مجذور قد به متر) به حد ایده آل نزدیک باشد مسلما بارداری خطر کمتری خواهد داشت. اگر مقدارBMI کمتر از 5/18 باشد، بیانگر آن است که وزن شما کمتر از حد طبیعی است. عدد بین 5/18 تا 9/24 به معنای وزن سالم است.عدد بین 25 تا 9/29 به معنای داشتن اضافه‌ وزن است. عدد بین 30 تا 9/39 بیانگر چاقی است و عدد 40 و بالاتر چاقی بيماري را نشان می‌دهد. متاسفانه در فرهنگ ما افزایش وزن حین بارداری خیلی شایع است و بیشتر از 12 کیلویی است که ما انتظار داریم.

لاغری بیش از حد قاعدگی را مختل می‌کند

خانم هایی که خیلی لاغر هستند از آنجایی که بافت چربی کمتری دارند محل مشخصی برای ذخیره هورمون استروژن ندارند. همچنین اگر لاغری بیش از حد همراه با ورزش شدید باشد منجر به نامنظمی قاعدگی و حتی آمنوره یا عدم عادت ماهانه می‌شود، بنابراین قدرت باروری کاهش پیدا می‌کند. کسانی که لاغر هستند و در بارداری هم وزن کافی نمی‌گیرند نوزادشان هم کوچک می‌شود. در حالت طبیعی بدن با صرف انرژی تمام مواد لازم را از مادر می‌گیرد و به جنین می‌دهد اما اگر مادر مواد غذایی لازم را مصرف نکند دیگر مواد مغذی وجود ندارد که به اندازه کافی به جنین برسد. البته این موضوع در ایران کمتر اتفاق می‌افتد اما در مادرهای آفریقایی که دچار سوء تغذیه هستند شایع‌تر است و آمار سقط و نوزادان کوچک‌تر از حد طبیعی در آنجا بیشتر است.

آمار سزارین بالاتر است

چاقی در بارداری هم عوارض خود را دارد، از جمله افزایش فشار خون بارداری، افزایش احتمال سقط و عدم تخمک گذاری به علت بیماری پلی کیستیک تخمدان. دیابت بارداری نیز مطرح است که متاسفانه حتی می‌تواند منجر به مرگ جنین شود. علاوه براین ترومبوز و آمبولی در خانم‌های چاق بیشتر است. انجام زایمان طبیعی نیز در افراد چاق مشکل خواهد بود. از طرف دیگر وزن بالای جنین نیز عوارضی در پی خواهد داشت. در خانم‌های چاق سزارین بیشتر انجام می‌شود چون نوزادشان بزرگ است. در خانم هایی هم که بیش از حد لاغر هستند کاهش رشد داخل رحمی جنین مطرح است. این نوزادان که وزن شان از حد طبیعی کمتر است تحمل دردهای زایمانی را نخواهند داشت و ممکن است دچار افت ضربان قلب شوند، بنابراین برای این افراد نیز بیشتر سزارین انجام می‌شود.
انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1392/08/06
حالا ما نخواهیم مردااااااااااااااا ما رو بپسندن چه کسی رو باید ببینیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از دست این مردای فضوووووووووول به چاقی و لاغری ما چیکار داررررررررررررررررن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
حدیث
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۷
ایـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــول... بخصوص بابت جمله اولتون...
پسر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۷
خانم ببخشید اما این حرف شما درست نیس.اگه شما قصد ازدواج داشته باشی قطعا نظر خاستگارت باید برات مهم باشه اگرم قصد ازدواج نداری که اصلا این مطلب در مورد شما صدق نمیکنه.اینم بگم به عنوان یه جوون در سن و سال ازدواج به شخصه چاق و لاغر بودن برام کمترین ارزشی نداره.چون ادم لاغر میتونه چاق بشه چاقم میتونه لاغر بشه اما اخلاق و فهم و ادب افراد به این راحتیا قابل عوض شدن نیس.مطمئن باشید برای یه مرد که واقعا قصد ازدواج داره اخلاق و نجابت دختر مورد علاقه اش خیلی مهم تر از چاقی و لاغریشه.اگه غیر از این باشه اون مرد خودش مشکل داره و مرد زندگی نیس.یه مرد هوس بازه.
بدون نام
-
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۹
اره جون خودت... تو اين بي شوهري !!! خيلي هم دلت بخواد يكي بپسنددت
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1392/08/07
اره موفقم زیادی لاغر خوب نیست بیشتر برای خود آدم ضرر داره ضعیف میشه و زودتر مریض میشه از نظر مردا هم همین طوره
پاسخ ها
سامان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
اتفاقا بیشتر بیماریا مال افراد چاقه وافراد لاغر بدنی قوی تر دارند.
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1392/08/07
مرده شو اون مردی رو ببره ک واسه چاقیت دوست داشته باشه... اون مرد نیست هوسبازه چشم چرونه...
پاسخ ها
somebody
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
خوب شما دخترا هم مرد پولدار دوست دارین . پس حتما شما هم دختر نیستین دستگاه پول شمارین
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1392/08/07
مردای ایرانی برن زنای عربو بگیرن که چاقن مردای عربن بیان زنای ایرانیو بگیرن که فقط بزک میکن اینجوری همه چی حله
پاسخ ها
محمد حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۷
+ :(
maryam
United States
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۷
afareen man ham ba shoma movafegham, madhi irani va arabha chon chesh cheron hastan va donbal hava va havas khodeshon hastan haechi ka bab meleshon bashe mekhan, bechareh zanaaaaaaaaaaaaaa
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1392/08/07
بله زنا هم کلا دنبال پول نیستند فقط دنبال خودت هستند شمام باور کن!!!
Iran, Islamic Republic of
05:37 - 1392/08/08
مورد دیدم که مردی زن درشت هیکل رو به همسری گرفته در حالی که خودش لاغر اندام اسست یعد ازدواج هم زنش چاق شده،
مشکل اینجاست که زنش، خیلی سرد است
و مرد دچار مشکل شده، و بارها بارها نارضایتی خودش رو از زندگیش اعلام کرده
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1393/08/01
به نظرم انتشار این مطالب (در مورد ظاهر خانمها)برای خود خانمها واقعا سودمنده،چون ما زنها میدونیم که ‌تمام زندگیمون برای پسرها و آرایش کردن مون هم برای اینه فقط باسه یه لحظه مورد توجه شون باشیم،خب اینم یه راهکاره دیگه!چاق شدن...
United States
07:51 - 1394/04/14
استعداد ذاتی که مردها و زنهای ایرانی در چاق شدن بعد از ازدواج دارند در هیچ جایی وجود ندارند.اگر قبول ندارید یک نگاهی به دور و بر خودتان بکنید و میفهمید که دوستانی دارید که قبل از ازدواج لاغر اندام بودند و بعد از آن هم زن و مرد هردو باهم چاق شدند
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1395/07/02
خخخخخ من چاقم و اعتماد به نفس اومده بود پایین با این مطلب اعتماد به نفسم،یکمی رفت بالا ولی با این که من چاقم می گم افراد لاغر،بهتر هستند
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1395/12/18
من خودم چاقم ولی میگم که چاقی چرت ترین چیز واس خانمه خواهشا چاق نشین لاغرشدن سخت و زمان بره رژیم واقعا سخته
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1396/02/26
من ک قدم۱۶۶وزنمم۵۱سنم هم۱۸چیکار کنم؟؟؟ینی خیلی لاغرم ب نظر شما پسرا؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۹
. بشین درست را بخوون یا کار و حرفه ای یاد بگیر
با این عجله ای که تو داری فردا یه ادم دست بزن معتاد گیرت میاد که نمیدونی چکار کنی
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1396/05/22
نه بابا ,تو هنوز نوجوانی تازه قد کشیدی لاغری ,چاق میشی
Iran, Islamic Republic of
01:20 - 1396/10/21
به نظر من چاقی یه چیز خواس هرکسی نمی تونه چاق باشه
United States
11:57 - 1397/04/22
من15سال دارم.قدم159 وزنم39.هر چقدر بستنی و کیک و شیرینی و غذا میخورم چاق نمیشم،به خدا دیگه بریدم.
United Kingdom
05:01 - 1397/11/06
من قدم 170 وزنم 75 دمتون گرم میخواستم لاغر کنمادیگه همون تپل میمونم ولی جالبه کاری به نظر پسرا واقایون ندارم ولی خانوما خودشون دوست دارن لاغراندام باشن
پاسخ ها
هلنا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
اتفاقا بیشتر زنها چاقن و بیشتر مردها لاغرن
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1397/12/06
صد در صد مرد باید لاغر باشه ونبایدچاق و خیکی باشه...الان شما ببینید بروسلی 50کیلو بود ولی قدرتش بیشتر افراد سنگین وزن بود.
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/04/04
به نظر من مردا دوست دارن زنشون تپلی باشه .ن چاق بد ریخت یا لاغر استخونی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر