ترامپ: کودکان پناهجو باید از والدینشان جدا شوند
۷۳۴۳۶۳
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۹
۷۷۵۰ 
رئیس‌جمهور آمریکا ضمن مقصر دانستن مقامات سابق کشورش به خاطر باز گذاشتن مرزهای جنوبی و ایجاد امکان ورود پناهجویان غیرقانونی، از ادامه جداسازی کودکان این افراد از خانواده‌هایشان دفاع کرد.

خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز سه‌شنبه در یک نشست مربوط به حمایت از صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسط آمریکایی، در خصوص سیاست‌های مهاجرتی جنجال‌برانگیز خود سخن گفت و بار دیگر از آن حمایت کرد.

دولت ترامپ ظرف هفته‌های گذشته با اجرای سخت‌گیرانه سیاست‌های مهاجرتی باعث جدایی بیش از ۱۱۰۰۰ کودک از والدینشان در نقاط مرزی آمریکا شده است. برخی از فعالان حقوق مهاجران گفته‌اند مقام‌های آمریکایی زنان را هم از نوزادهایشان جدا می‌کنند اما وزارت امنیت داخلی آمریکا آن را انکار کرده است.

دولت ترامپ در هفته‌های گذشته بزرگسالانی که قصد دارند وارد آمریکا شوند را بازداشت کرده و آنها را روانه بازداشت‌گاه‌های موقتی کرده است. از آنجا که در آمریکا بازداشت کودکان به همراه والدینشان ممنوع است، این سیاست به جدایی کودکان خردسال از والدینشان منجر شده است. سرپرستی کودکان همراه این مهاجران به وزارت سلامت و بهزیستی سپرده می‌شود.

ترامپ در برابر سیل انتقادات نهادهای حقوق‌بشری جامعه خودش و حتی اعتراض سازمان ملل، امشب گفت: «برای برخورد قضایی با مهاجران غیرقانونی، مجبوریم کودکانشان را از آنها جدا کنیم.»

رئیس‌جمهور آمریکا، حزب رقیب خود یعنی دموکرات‌ها را مسئول این وضعیت وخیم دانست و گفت که آنها با باز گذاشتن روزنه‌های نفوذ در مرزهای جنوبی «باعث جدایی امروز کودکان از خانواده‌های خود هستند.»

بحث که به مرزهای جنوبی کشید، ترامپ یکی از وعده‌های انتخاباتی خود یعنی دیوار کشیدن در مرز آمریکا و مکزیک را به یاد آورد و کنگره آمریکا را تهدید کرد که در صورت عدم تأیید بودجه ساخت این دیوار، دولت تعطیل خواهد شد.

ترامپ که اخیراً جنگ اقتصادی با اروپا و چین را به راه انداخته، کشورهای مبدأ مهاجران غیرقانونی را هم با تهدید اقتصادی هدف قرار داد و گفت که کمک‌های اقتصادی به این کشورها قطع خواهد شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1397/03/29
نظر م اینکه روح هیتلر چنگیز..‌.... را شاده کرد
این
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1397/03/30
ترامپ مخش از همه بهتر کار میکنه چه سیاستی از طریق بچه هاشون بدون هیچ خشونتی مهاجرارو پشیمون میکنه از پناه بردن به امریکا
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1397/03/30
امیدوارم بچه های ترامپ هم از والدینشان جدا شوند
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1397/03/30
بعدها تاریخ درباره این توحشات چه که الان دنیا را فرا گرفته چه خواهد نوشت
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1397/03/30
اگر ایران چنین دستوذی را برای پناهجویان صادر مبکرد دنیا و سازمان ملل در باره ایران چه میگفت
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1397/03/30
به خدااین ترامپ یک دیوانه تمام عیاراست
France
00:40 - 1397/03/30
اونوقط با این وحشیا اون صد نفر خاین میخان وارد مذاکره اونم مستقیم بشند
جاسوسا اینا ب خودشون ب ناموسشون رحم نمیکنن
بفهم نفم
Iran, Islamic Republic of
06:44 - 1397/03/30
احتمالاترامپ سگ زرد میخواهد با پرورش این کودکان بی گناه گروه تروریستی دیگری مانند داعش برای نقشه های شوم اینده شیطان بزرگ تشکیل دهد
Iran, Islamic Republic of
07:13 - 1397/03/30
این ترامپ یک دیوانه تمام عیاراست خدایا شرش روازسردنیاکم کن .دنیادنبال آرامش است واین دیوانه مغرورانه میتازد.
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1397/03/30
ترامپ بهتر است بچه های خودش را هم،از خودش جدا کند.
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1397/03/30
یه عده مغز فندقی فقط تیتر و می خونن و بر اساس همون اظهار فضل می کنن!
آخه دلیل جدا کردن بچه ها از والدین و ببینین و بعد حرف بزنین.
چون مهاجرای غیر قانونی،طبق قانون باید روانه زندان بشن، و به این خاطر که بچه های مهاجر زندان و تجربه نکنن،بچه ها رو جدا کردن و والدین روانه زندان شدن.
مثل ایران باشه خوبه؟بچه با مادرش توو زندان باشه یا اونجا به دنیا بیاد و بمونه و از لحظه ای که چشم وا می کنه دورش دیوار ببینه یا هزارتا مسئله دیگه براش پیش بیاد؟
به اندازه یه آمیب!فکر کنین،بعد نظر بدید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج