جشن خانه سینما رو در روی دولت قرار می‌گیرد؟!
۷۳۹۲۰۰
۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲
۵۶۸۲
در ادامه تحرکات شبه‌سیاسی در خانه سینما، این بار دو گروه زیرمجموعه این تشکیلات، خواستار دور زدن دولت در جشن سینما شدند! اتفاقی که بیش از منافع جمعی سینما، برآمده از انتقام‌گیری و منافع شخصی به نظر می‌رسد.

روزنامه کیهان: در ادامه تحرکات شبه‌سیاسی در خانه سینما، این بار دو گروه زیرمجموعه این تشکیلات، خواستار دور زدن دولت در جشن سینما شدند! اتفاقی که بیش از منافع جمعی سینما، برآمده از انتقام‌گیری و منافع شخصی به نظر می‌رسد.

معمولا حاشیه‌های جشن‌ها و محافل مربوط به خانه سینما از متن آنها پررنگ‌تر بوده است. این بار نیز در حالی به برگزاری بیستمین دوره جشن خانه سینما نزدیک می‌شویم که از هم اکنون حاشیه‌های این مراسم آغاز شده است. به طوری که دو گروه از اصناف زیرمجموعه خانه سینما با انتشار نامه‌هایی رسما خواستار شرکت دادن آثاری در این رقابت شده‌اند که دولت، مخالف نمایش آنهاست!

چند روز قبل، کانون کارگردانان خانه سینما در نامه‌ای به علی نصیریان دبیر بیستمین دوره جشن سینما خواستار این شد تا شرایط برای حضور فیلم‌های اکران نشده (توقیفی) در این جشن فراهم شود.

همچنین روز گذشته انجمن صنفی فیلمنامه‌نویسان سینما هم نامه مشابهی را خطاب به رئیس ‌جشن خانه سینما منتشر کرد.

این درحالی است که طی سال‌های اخیر، جشن خانه سینما به تقلید از مراسم اسکار و سایر جشن‌های سینمایی مشابه در سطح جهان، تنها فیلم‌هایی که به اکران عمومی درآمده بودند را پذیرا بود.

اما اینکه چرا دو انجمن زیرمجموعه خانه سینما خواستار دور زدن سازمان سینمایی دولت شده‌اند، بیشتر به منافع شخصی مدیران این دو صنف برمی‌گردد و ربط چندانی به تمامیت سینمای ایران ندارد.

ریاست کانون کارگردانان برعهده محسن امیریوسفی است که خودش صاحب فیلمی است که پشت صف اکران مانده است. همچنین در میان اعضای ارشاد انجمن صنفی فیلمنامه‌نویسان نیز افرادی حضور دارند که هنوز فیلم‌های آنها به نمایش عمومی نرسیده است.

اما باید دید که آیا جشن خانه سینما حاضر است رو در روی دولت و سازمان سینمایی بایستد یا خیر؟

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج