ظریف: ایران، امن‌ترین و قدرتمندترین کشور است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۴۶۵۷۵
۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲
۱۰۵۳۳
وزیر امور خارجه کشورمان گفت که بازار ایران امروز مطمئن ترین، امن ترین و سالم ترین بازار برای فعالان اقتصادی است.

خبرگزاری فارس: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه امروز (دوشنبه) در نشست هم اندیشی با حضور فعالان اقتصادی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران دوران های پر فراز و نشیبی را گذرانده، فشارهای زیادی بر ایران از ابتدای انقلاب تاکنون وارد شده اما از آنجا که ایران مشروعیت، پیشرفت وقدرت خود را نه از منابع خارجی و نه از ابزارهایی که منابع خارجی در اختیارش قرار می دهند بلکه قدرت و مشروعیت ایران از مردم ایران نشات می گیرد و توانسته این فشارها و دوران های دشوار را با سرافرازی پشت سر بگذارد و امروز علیرغم نزدیک به چهار دهه فشار امن ترین و قدرتمندترین کشور باشد که انشاءالله این روش کماکان ادامه می یابد.

وی گفت: شرکای خارجی ما این واقعیت را درک کرده اند که بازاری مطمئن تر و امن تر و سالم تر از ایران برای حضور فعال اقتصادی وجود ندارد. ممکن است بر اثر فشارهای خارجی تحولات کوچکی در این بازار به شکل منفی رخ دهد، ولی این تحولات همواره ناپایدار بوده و آنچه در روابط اقتصادی ایران همواره پایداری خود را نشان داده، توان بخش خصوصی ایران به عنوان نماینده واقعی مردم ایران در حوزه تجارت برای پیشبرد وظایف خودشان بوده است.

ظریف افزود: در مذاکراتی که بعد از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام داشتیم همه کشورها را آماده حضور و فعالیت در ایران می بینیم تمام شرکای ما در برجام، روسیه، انگلیس، فرانسه، آلمان و چین و اتحادیه اروپا بلافاصله به روشنی بعد از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام حمایت خودشان را از برجام اعلام کردند.

وزیر خارجه گفت: در جلسه ای که چند روز بعد از خروج آمریکا از برجام با سه کشور اتحادیه اروپا داشتیم و قبل از آن با وزرای خارجه چین و روسیه داشتیم همگی بر تعهد خود بر جبران خسارت های ایران از خروج برجام تاکید کردند. بیانیه موگرینی بعد از جلسه اول ما با کشورهای اروپایی عضو برجام، نشانگر این واقعیت بود که یک تعهد سیاسی وجود دارد.

وی افزود: بعد از آن جلسات خوبی با کارشناسان اتحادیه، کارشناسان دو کشور، چین و روسیه که همکاران بسیار نزدیک ما در حوزه های سیاسی و اقتصادی و امنیتی هستند و این همکاریها ادامه می یابد، بر این همکاری ها را تعهد کردند که در حوزه های بانک، فروش نفت به حد کنونی، تجارت،روابط بیمه، کشتییرانی، حمل و نقل هوایی سرمایه گذاری و به ویژه حضور بخش خصوصی است اقدامات لازم را انجام دهند. این تعهد کشورهای عضو برجام و خارج از برجام بود.

ظریف اظهار داشت: در سفرهایی که به چین، آفریقای جنوبی و هند داشتم و نمایندگانی که از طرف رئیس جمهور به کشورهای مختلف سفر کردند، همه این پیام متحد را برای ایران آوردند که اراده سیاسی در جهان برای ادامه حضور فعال در ایران علیرغم فشارهای آمریکا کاملا وجود دارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: جهان الان بر سر یک دو راهی است که آیا بپذیرد که آمریکا منویات اقتصادی خود را بر بقیه دنیا تحمیل کند یا دنیا براساس یک نظام قانونمند جهانی به تبادلاتشان ادامه دهند. یقین دارم تصمیم گیری سیاسی در جهان به سمت حرکت به سمت قانونمندی است ولی میزان توانمندی کشورهای مختلف در مقابل این حرکت قلدرمابانه آمریکا هنوز مورد سوال است.

وی اضافه کرد: آنچه ضروری که امروز ببینم فراتر از تعهدات اعلامی است، بلکه اقدامات قانونی و عملیاتی است. اقدامات عملیاتی گروه 1+4 شروع شده و بسیار خوشحالیم در سفری که در وین در حضور وزرای خارجه داشتیم، ریز اقداماتی که در حوزه بانکی و نفت قرار است انجام دهند برای تضمین روابط بانکی و تضمین ادامه فروش نفت ایران را با ما در میان گذاشتند و در همین هفته همکاران من این موضوع را در پایتخت کشورهای اروپایی و دو عضو دیگر برجام ادامه خواهند داد و اطمینان داریم در این زمینه می توانیم راهکارهایی را پیدا کنیم.

ظریف یادآور شد: نکته مهم برای بخش خصوصی ما و بخش خصوصی کشورهای دوست ما استفاده از بنگاه های کوچک و متوسط است. این بنگاه ها قسمت عمده اقتصاد ایران و بسیاری از کشورهای دوست ما را در اختیار دارند و شناسایی این ظرفیت متقابل حتما می تواند زمینه را برای این کار فراهم کند.

وی گفت: وزارت امور خارجه در حوزه دیپلماسی اقتصادی این آمادگی را دارد در این زمینه همکاری کند. خوشحالم هفته آینده که سمینار سفرا را داریم 77 اتاق مشترک ایران و کشورهای مختلف با سفرای مربوطه جلساتی را برگزار خواهند کرد و این جلسات زمینه خوبی خواهد بود برای اینکه ما و بخش خصوصی ایران بتوانیم زمینه ساز شناسایی مشترک بخش های خصوصی به خصوص در زمینه بنگاه های کوچک و متوسط باشیم و این شروع خوبی برای بخش خصوصی ایران است که در یک اقتصاد پویا حرکت کند و از تجربیات بخش خصوصی به خصوص اروپایی استفاده کند.

ظریف افزود: خوشحالیم اتحادیه اروپا و برخی شرکای ما در اروپا در همین حوزه شروع کردند به تلاش کردن و تمرکز بر بخش خصوصی.

وزیر خارجه بیان کرد: الان فرصت نوآوری و حرکت به جلو و پیدا کردن راهکارها و شرکای جدید است، یقین دارم دولت های عضو برجام و سایر دولتهای دوست ما از همکاران اقتصادی بخش خود و ما حمایت خواهند کرد تا این روند ادامه یابد.

ظریف با بیان اینکه ایران یک کشور قانونمند است، افزود: به دنبال خروج آمریکا از برجام این انتخاب را داشتیم که عمل متقابل انجام دهیم، انتخابی که کماکان برای خود حفظ کردیم و این حق ایران در پاسخ به اقدام غیرقانونی آمریکا کماکان برای ایران محفوظ است ولی انتخاب ما این است که از روش قانونمند استفاده کنیم و بتوانیم با دوستان و شرکای باقیمانده برجامی به راهکار برسیم.

وی گفت: در قالب همین قانونمندی ایران امروز یک دعوای حقوقی در دیوان بین المللی دادگستری علیه آمریکا برای تحریم های یکجانبه غیرقانونی آمریکا اقامه کرد براساس قرارداد 1955 بین ایران و آمریکا و امیدواریم در حوزه حقوقی هم علاوه بر حوزه سیاسی و اقتصادی بتوانیم به دنیا نشان دهیم که اقدامات خلاف قانون آمریکا و تلاش آمریکا برای زیر پا گذاشتن و بی توجهی به خواست جامعه بین المللی برای داشتن یک نظام قانونمند در سطح جهانی کاری نیست که بتوانند از آن با راحتی و بدون مشکل حقوقی ازسوی جامعه بین المللی عبور کنند.

ظریف افزود: لازم است دولت کنونی آمریکا که نمی داند چگونه با دنیا رفتار می کند و روش زیر پا گذاشتن توافقات بین المللی را دارد به عنوان روش استفاده می کند و نه ربطی به توافق پاریس و نه نفتا دارد، آمریکا همه این قوانین را زیر پا گذاشته و به عنوان یک عادت درآمده و لازم است این عادت متوقف شود و ضروری است این عادت توسط جامعه بین المللی در حوزه اقتصادی، حقوقی و سیاسی متوقف شود، وگرنه آینده خوبی برای نظم جهانی و نظم اقتصادی جهانی وجود نخواهد داشت و روند، روندی نخواهد بود که چنین آینده ای را رقم بزند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 52
در انتظار بررسی:0
Netherlands
20:01 - 1397/04/25
ظریف حالت خوبه اخوی!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
عجب رویی دارین همین دوخط بالا تیتر زدین یه کارمند شهرداری 7 میلیارد تومان اختلاس کرده کجا امنیت داریم
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1397/04/25
سیزده بدر هم نیست که بگم دروغ سیزده هست!!!!
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1397/04/25
شما دیگه اونارو گول نزن نیار داخل کشور .امنیت ؟؟!اووف چ امنیتی
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1397/04/25
ملت هم همین را می خواهد.ولی آیا واقعا همینطور است؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
اگر توانستیم سهم اب هیرمن از افغانستان بگیریم قدرت داریم قدرت یعنی اقتصاد سالم نبود دوزدی رانت خاری وووووک
Iran, Islamic Republic of
20:08 - 1397/04/25
اینا معنی امنیت را در جنگ کردن میدونن!!!! امنیت یعنی من فکر پول نون را نداشته باشم،امنیت یعنی شادی،آزادی اندیشه،آزادی دین،آزادی..‌‌‌‌........
Hong Kong
20:12 - 1397/04/25
دوران عوامفریبی دیگه خیلی وقت هست که به سر آمده ، ....
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1397/04/25
امن????!!!
برای کی امنه????!!!!
قشنگ تو حرفاتون معلومه به غیر از خودتون به هیچکس فکر نمیکنید...
بیچاره ما که آیندمون دست شماهاست....
آقا وقتی بچه من گرسنه می خوابه و هیچ جا نمیتونم برای تفریح ببرمش، پس حق نداری بگی ایران امنه...
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1397/04/25
امروز عصر دنبال یه دارو بودم گیرم نیومد. استاد ظریف خدا کنه که تو بدونی به کجا داریم میریم . بدبختی مردمیکه مسیولین آنها عاقبت اندیش نباشند .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
کدام امنیت نبود اب برق تورم عجب امنیت خوش خیال
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1397/04/25
امن ترین
مردحسابی توروزروشن جیب ملتوخالی میکنید
قویترین کشور در اختلاس ودزدی هستیم خدایی.
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1397/04/25
جناب دکتر ظربف شما دیگر چرا ؟
سالم تر -امن تر
برای کی
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1397/04/25
تو یه نفر حالت خوب بود
که متاسفانه تو هم بعله...
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1397/04/25
ایران کشوری امن زیبا پر از منابع خدادادی و بی‌نهایت سرمایه های کلان، و البته از معدود کشورهایی که مسئولینش به این نکات اذعان دارن ولی بچه هاشون در انسوی مرزها به مشقت زندگی میگذرانند!!
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1397/04/25
جواد جان شما هم فکر کنم توهم زده اید
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1397/04/25
به به . ما که داریم امنیت و ثبات رو با پوست و استخونمون حس میکنیم . خوب ملت خری گیر اوردینا . کویته براتون آقای ظریف
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1397/04/25
دو کلمه هم بشنوید از مادر عروس
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1397/04/25
آره خیلی ... روزی ۷ساعت برقمون میره روزی ۴ساعت آب نداریم شب میخوابی صبح پامیشی میگن دلاروسکه ومیوه وگوشت واجناس وزهرمارچندبرابرگرون شد؛دارو نداریم مردم توآشغالها دنبال غذامیگردن مردم شباتوگورمیخوابن تاچندماه هم بنویسیم بازتمومی نداره
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1397/04/25
آره از بس که امنه همه دارن ویزا میگیرن برن‌
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1397/04/25
خیلی خندیدم, امن ترین برای مفسدان اقتصادی و رانت خواران شاید
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1397/04/25
برای شما آقازاده ها شوهروزرا داداشی ها دامادها نجومی بگیران اقوام بعضی ها وبی حساب وکتابی تو دولت تدبیر وامید!؟
Iran, Islamic Republic of
21:49 - 1397/04/25
حتی غذاهامون تو یخچال هم امنیت ندارن هر لحظه ممکنه برق بره فاسد بشن
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1397/04/25
دقیقا به همین خاطر هست که پول کشورمان بی ارزشترین پول دنیا هست
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1397/04/25
100 درصد شک نکنید فقط اون 18 هزار نفری که در جاده ها با پراید و اتوبوس کشته میشن و اون 2 هزار نفری که با چاقو کشته میشن سالیانه و 2 هزار نفری که بر اثر گاز گرفتی میمیرن و تو مرز هر ساله چندین شهید میدم رو کلا حساب نکنید امن ترین کشور هستیم ....
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1397/04/25
ای سفیر
در گوش گوشهای این سر زمین در وجب به وجب این دیار فرزندانی برای آسایش این مردم جان دادن وشما در هرکجای دنیا پرواز می کنی نام این کبو تران را بیاد داشته باش
چه مظلومانه رفتن
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1397/04/25
احسنت و باریک الله... بر منکرش لعنت
جانا سخن از زبان ما میگویی
خداقوت
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1397/04/25
آره با اینهمه اختلاس حیف ایران که گیر شماها افتاده نفرین به کسانی که اختلاس گرند و کسانی که سکوت می کنند بی وجدان تر از آنها هستن
Iran, Islamic Republic of
23:11 - 1397/04/25
بله در زمینه برق آب اشتغال اختلاس پارتی بازی و ... حرف اول رو میزنیم
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1397/04/25
امن ترین وقدرتمندترین بود
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1397/04/26
مرفه ترين و شادترين و لذت بخش ترين و عادلانه ترين و خوش آب و هوا ترين رو يادتون رفت
Iran, Islamic Republic of
01:10 - 1397/04/26
آقای ظریف برید به مذاکره لعنتی برسید.مذاکره با کدخدا
Iran, Islamic Republic of
02:38 - 1397/04/26
آقای ظریف روحانی و جهانگیری را از خواب بیدار کن آدم گرسنه دین و مملکت حالیش نیست
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1397/04/26
ظریف !!! چی زدی داداش که این حرف رو میزنی ؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1397/04/26
وای من چقدر خوشبخت بودم تا الان نمیدونستم .... چطور تا الان نمیدونستم که تو بهشت زندگی میکنم.... چطور نفهمیدم... ممنون ظریف جونم که یادم انداختی.بوووس بوووس.
تا دیر نشده برم واسه خودم اشکنه درست کنم تا سلامتیم که با زندگی تو این بهشت به من هدیه شده برام بمونه.
United States
19:32 - 1397/04/26
الانه که قدر به قول شما تندروها را بدانید ببینید این اصلاح طلب ها چه بلایی به سر اقتصاد کشور و عزت ملی آوردند بخدا قسم اگر اصولگرا ریس جمهور بود الان وضع ایران اینجوری نبود
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1397/04/27
ههههههههههههههههههههههههههه دمت گرم دکی بعد یه عمر خبر بد و ضدحال یه حال اساسی کردم انقد خندیدم هههههههههههههههههه
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1397/04/27
چطو میشه آدم هم گشنه باشه هم قدرتمند؟! ....از هرجهت نیگاه میکنم جور در نمی آد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
استیل رگال_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کالابرد_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
استیل رگال_فوتر