رابطه‌تان پُر از عشق است یا هوس؟
۷۴۹۹۸۶
۰۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
۱۹۱۷۵ 
تشخیص عشق و هوس به هر عاشق و معشوقی این فرصت را می دهد که بهتر تصمیم بگیرد و بداند که فرد مقابل چه نیت و هدفی دارد.

برترین ها - ترجمه از ساناز مطلبی: برای کسانی که در روابط عاطفی به سر می برند و هنوز در دوست داشتن طرف مقابل خود دچار شک و دودلی هستند، بهتر است تفاوت بین عشق و شهوت را بشناسند تا با قاطعیت بیشتری ادامه رابطه را سر بگیرند.

تشخیص عشق و هوس به هر عاشق و معشوقی این فرصت را می دهد که بهتر تصمیم بگیرد و بداند که فرد مقابل چه نیت و هدفی دارد. در ادامه این مطلب از برترین ها شما را با حرکات و نگاه های عاشقانه و یا فریب دهنده آشنا می کنیم.

8 حقیقت برای تشخیص عشق و هوس

1) آیا رابطه شما بی قید و شرط است؟

اغلب رابطه بین دختر و پسر یا بین زن و شوهر دارای قید و شرط است، رابطه ساخته شده با ستون های عشق باید بی قید و شرط باشد. اگر شریک عاطفی شما دائم به جست و جوی چیزی بهتر در شماست قطع به یقین این هوس است نه عشق.

عشق بی قید و شرط یعنی محبت ما برای همدیگر براساس یکسری رفتارها و خصوصیات خاص نباشد. باید همسرتان را به خاطر خود او دوست داشته باشید نه به خاطر اینکه خوش هیکل است یا چون هر شب برایتان شام درست می کند. این همان عشقی است که نامزدها و زوج های تازه ازدواج کرده به آن باور دارند. عشق بی قید و شرط آن عشقی است که همیشه تا قبل از اینکه زندگی واقعی خود را نشان دهد همه چیز زیباست.

2) هیچ وقت مفیدی را با هم نمی‌گذرانید

خیلی راحت می ‌شود تحریک شدن را با عشق اشتباه گرفت. شاید در این برهه حرف ‌زدن نوعی کسالت و وقت تلف کردن به ‌نظر برسد، ولی اگر با هم حرف نزنید پس از چه راه دیگری می ‌توانید نسبت به یکدیگر شناخت پیدا کنید؟

فرد مقابل می تواند به راحتی در مورد مسائل زندگی مثل مسائل مالی، بچه ها و چیزهایی که او را می ترساند با شما صحبت کند چرا که برای او مهم ترین هدف پیش بردن زندگی و بهبود آن به همراه شماست.

اما زمانی که چیزی جز هوس نباشد او چیز زیادی در مورد شما نمی داند تنها از رنگ مورد علاقه تان اطلاع دارد و می داند در چه رشته ای تحصیل کرده اید. بیشتر اوقات هم از پرسیدن سؤالات عمیق در مورد شما طفره می رود از ترس اینکه مبادا جواب خوبی به او ندهید یا چیزهایی بفهمید که به صلاحش نیست.

3) آیا شما با هم مهربان هستید؟

عشق به این معناست که شما در هر حالت روحی و جسمی باز هم همدیگر را دوست دارید و دائم مراقب هم هستید و بهم دیگر محبت می کنید. ولی وقتی برخلاف این باشد یعنی هر دو طرف سعی در مراقبت از عشقشان ندارند چیزی جز هوس بین آنها نیست.

آیا شریک عاطفی شما، سعی می کند در مورد شما بداند و یا سوالی راجع به اینکه روز خود را چگونه گذرانده اید، از شما می پرسد؟ آیا او سعی در ارتباط با شما در چت های مختلف و بحث های شخصی دارد؟ اگر جواب این سوال ها مثبت هست، به شما تبریک می گوییم شما صاحب عشق واقعی هستید.

برعکس شهوت شما را به یک روابط فیزیکی کوتاه مدت هدایت می کند، که هیچ یک از مشکلات و گرفتاری های شریک عاطفی تان شما را نگران نمی کند.

4) تشخیص عشق و هوس از روی برخی حرکات

زمانی که شریک عاطفیتان، به شما نگاه می کند و خیلی سریع شانه هایش را به سمت بالا جمع می کند و به سمت جلو می دهد. در این حالت احتمالا شما حرکتی انجام داده اید که او توجهش به سمت شما جلب شده است. وقتی مردی رفتارهای یک زن را تحسین می کند و او را مورد مناسبی برای ازدواج می داند کاملا ناخودآگاه شانه هایش را به سمت جلو می آورد و جمع می کند. این حرکت در مردان نشان دهنده محبت عمیقی است که در دل داشته و دوست دارند به نوعی آن را ابراز کنند.

زمانی که چشم در چشم می شوید او کمی سرش را به سمت راست یا چپ کج می کند. کج کردن سر یک حرکت کاملا ناخودآگاه در مردان است که وقتی نسبت به زنی احساس نزدیکی می کنند از خود نشان می دهند. این حرکت و ژست را زمانی مردها نشان می دهند که به زنی علاقه مند شده اند ولی خودشان این شجاعت را ندارند که جلو بروند و علاقه شان را ابراز کنند و از زن خواستگاری کنند. در واقع او با کج کردن سر، خود را آسیب پذیر نشان می دهد تا بتواند در دسترس تر باشد یا شاید می خواهد خود را مجذوب تر نشان دهد.

8 حقیقت برای تشخیص عشق و هوس

5) آیا ارتباط شما فقط به ظاهر شریک شما محدود شده است؟

روزی که شما برای اولین بار شریک عاطفی خود را ملاقات کردید به یاد دارید؟ برایتان جذاب بود یا نه؟ اگر کسی که به شما پیشنهاد می دهد فقط برای شما جذاب باشد این هوس و شهوتی زود گذر است.
شریک عاطفی تان وقتی تحت هر شرایط با شما باقی بماند، حتی اگر نسبت به هر کسی جذاب نباشید، این عشق است نه هوس زود گذر.

6) آیا شریک عاطفی شما از علائق شما خبر دارد؟

اگر شریک عاطفی شما رنگ مورد علاقه تان را می داند و یا ظرفی را که شما دوست دارید و به شما در مورد فعالیت هایش خبر می دهد و یا اینکه در مورد شما نگرانی دارد، تمامی این حرکات به عنوان عشق در نظر گرفته می شود.

هوس و شهوت شریک شما، او را در مورد خواسته ها و علائق شما بی اهمیت می کند.

7) شریک زندگی شما همه چیز را در مورد شما می داند یا نه؟

اگر فردی واقعا به شما علاقمند باشد حتما راجع به خانواده و دوستانش با شما صحبت خواهد کرد، به گونه ای که بدون دیدنشان می توانید راجع به آنها حدسی بزنید. حتی دوست دارد راجع به شما نیز با دوستان و خانواده اش صحبت کند.

ولی فردی که سعی می کند شما را از این موضوعات دور نگه دارد، فقط دنبال رابطه زودگذر و شهوتی است.

اگر چه عشق و شهوت هر دو با احساس مشابهی شروع می شوند، ولی به مرور که رابطه رشد می کند و شما شریک زندگی خود را بیشتر می شناسید می توانید به این سوال پاسخ دهید که آیا این رابطه عشق است یا هوس؟

8) هیچ‌ وقت با هم جایی نمی ‌روید

تفاوت میان عشق و هوس در چیست؟ عشق یعنی شریک شدن هر چیزی با هم؛ که شامل رفتن به جاهای مختلف و دیدار آدم ‌ها هم می ‌شود. اگر به‌ نظر می ‌رسد کانون رابطه‌ شما اتاق ‌خواب است و نقطه‌ برجسته‌ تمام قرارهایتان همان جا است، پس قطعا پای چیز دیگری در میان است که شما به آن توجه ندارید.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1397/05/03
حوصله داریدااا
پاسخ ها
نهال
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
دقیقا مریم راست گفتی..اینا حوصله دارن.. ما به حقوق عقب مانده داریم فکر میکنیم عشق چیه کشک چیه؟جمع کن بابا این چرت و پرت ها رو...چیزی که ما می شناسیم اسمش ازدواج هست بعدش زن به کار خودش و مرد به کار خودش...از یک جائی به بعد عشق نیست فقط دارن زندگی رو یکنواخت ادامه میدن...تو رمان که زندگی نمی کنیم پول نباشه آب نباشه خیلی چیزها نباشه عشق به چه دردی میخوره الانه که یک عده می ریزن رو سرم آوار که عشق معجزه میکنه یا تو رابطه نا موفق یا شکست عشقی داشتی ..یا مقل اسمت هنوز بچه ای..هرچقدر دوست دارید قضاوت کنید..برو بابا از بچگی داریم برای زندگی کوفتی می جنگیم الانم با کلی مصیبت جدا از پدر و مادر مستقل شدیم حقوق پرستارها رو چرا دیر می ریزن نمی خوام سر به تن عشق باشم تو این روزگار بدبختی...حالا بشین از عشق و هوس بگو عزیزم...فعلا مریم من بروم قربون دهنت از حوصله ها بگو...نفس که از جای گرم بلند بشه میشه شه عاشقانه های فراوانی سرود...عاشقانه های همه عاشقان مستدام باد..
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1397/05/03
رابطه های امروزی که هوسه یه سری پسر مایه دار و دخترای عملی

البته منظورم بعضی ها بود
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1397/05/03
مردای ایرانی فقط و فقط هوس رو میشناسن همونم با عشق اشتباه میگیرن
پاسخ ها
مادر شوهر مظلوم
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
چقد عالی لایک لایک لایک
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
دقیقا
Netherlands
01:24 - 1397/05/05
از فردا خانوما مي خوان از روي زبان بدن به عشق طرف پي ببرند لابد نقاله و گونيا مي برند براي فهميدن راست يا كج بودن شانه هاي طرف:))))
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1397/05/10
عشق کجا،،بود،،همش الکیه،،،ما که اصلا حوصله همدیگه رو هم نداریم،،،حرف که میزنیم دعوامیشه،،،
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1397/05/12
خانم نهال شما که انقدر مخالف عشق وفضاهای عاشقانه هستید پس چرا میایید این مطالب مربوط به عاشقا رو میخونید؟؟؟؟مجبورت نکردن که خب نخون والا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج