پسته‌ای برای صادرات وجود ندارد
۷۵۴۷۳۸
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۱
۸۵۶۳ 
نماینده رفسنجان:
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس، گفت: میزان تولید پسته بسیار کاهش یافته و نسبت به سال گذشته تنها ۴۰ درصد تولید وجود دارد و باغات کشور ۶۰درصد خسارت دیده‌اند.

خانه ملت: احمد انارکی محمدی در خصوص کاهش تولید پسته در کشور، اظهار داشت: باتوجه به اینکه بخش بزرگی از بازار پسته جهان را در اختیار داشته‌ایم و جزء اولین تولیدکننده و صادرکننده پسته بودیم و رقیب کشور ما آمریکا بوده است.

خسارات ۹۰ درصدی باغ‌های پسته استان کرمان

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال جاری با توجه به خسارات ۹۰ درصدی باغ‌های پسته استان کرمان که بیش از ۵۰ درصد تولید کشور را در اختیار دارد قطعا پسته‌ای برای صادرات به بازار‌های جهانی وجود ندارد، ادامه داد: بازار نیاز دارد به‌صورت زنجیره وار محصول پسته همیشه در فروشگاه‌ها وجود داشته باشد.

کاهش ۴۰ درصدی تولید پسته

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان ساخت: در سال جاری باتوجه به اینکه شاهد گرمازدگی، تگرگ زدگی و سرمازدگی بودیم میزان تولید پسته بسیار کاهش یافته و نسبت به سال گذشته تنها ۴۰ درصد تولید وجود دارد و باغات ۶۰ درصد خسارت دیده‌اند.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1397/05/13
خدا لعنت کند باغات پسته در کرمان را . هنوز با حفر چاههای عمیق آب را بصورت غرق آبی در باغات پسته رها میکنند . دشت نوق شصت سانتی متر نشست کرده . چند سال پیش با قهر و زور آب را از بردسیر به باغات خودشان منتقل کردند . پول پسته بلایی برای استان شده است . پول حرامی که حق آب مردم استان در آن است زهر مار شود در حلق این پسته داران. پولهای آنها غیر از اینکه ملک را در شهر کرمان بطور بی رویه گران کرده هیچ فایده دیگری نداشته است .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
اول اینکه زوری نبود و سد شکسته بعدم همین ابی که پشت سدبودوقتی به زمینها اومد چه خسارتی وارد کرد بیشتر درختها رو خشک کرد یا از ریشه در اورد ...پس لطفا الکی نگو...هرچی قیمتش باشه نوش جون کشاورزاشون بیشتر از اینا سهمشونه
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1397/05/13
موقعی که مردم ما در حسرت یک کیلو پسته مانده اند بایدهم منتظر خشم خدا بود که باغها خشک شوند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
بریم دولتومون رو درست کنیم
Iran, Islamic Republic of
21:54 - 1397/05/13
همان بهتر که نداشته باشیم بااین قیمت گران پسته مگه کسی میتونه بخره یا همش صادر میشه خارج . خارجی ها بهتر از ما هستند آنها همیشه در استفاده از محصولات کشاورزی ما در اولویت هستند .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج