میرزایی نیکو: خاتمی عکس احمدی‌نژاد عمل می‌کند
۷۵۷۰۵۴
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
۹۷۷۱ 
یک عضو فراکسیون امید در خصوص محورهای رائه شده از سوی رئیس دولت های هفتم و هشتم برای خروج کشور از شرای امروز گفت: پانزده محور ارائه شده از سوی رئیس دولت اصلاحات همان است که در مجلس مطرح می‌شود و چه بسا اگر به کار گرفته شوند راه گشا خواهند بود.

خبرگزاری ایلنا: یک عضو فراکسیون امید در خصوص محورهای رائه شده از سوی رئیس دولت های هفتم و هشتم برای خروج کشور از شرای امروز گفت: پانزده محور ارائه شده از سوی رئیس دولت اصلاحات همان است که در مجلس مطرح می‌شود و چه بسا اگر به کار گرفته شوند راه گشا خواهند بود.

اسم میرزایی نیکو درباره ۱۵ راهکار ارائه شده برای برون‌رفت از وضعیت فعلی کشور از سوی سیدمحمد خاتمی گفت: بیان کردن چنین مساله‌ای در واقع اهتمام‌ورزیدن به وضعیت کشور است، فارغ از هر جناح و دسته‌ای افرادی هستند که در جامعه شاخص‌اند و مردم انتظار دارند که آنها حرف‌هایشان را بیان کنند.

وی خاطرنشان کرد: دو رئیس‌جمهور امروز در کشور فعالیت می‌کنند؛ آقای احمدی‌نژاد و آقای خاتمی که حرف‌هایی را بر زبان ‌می‌آورند.

این عضو فراکسیون امید ادامه داد: مشاهده می‌کنیم که آقای احمدی‌نژاد دائما در پی راه‌اندازی تظاهرات است، مدام بیان می‌کنند که فلان شخص باید گرفته و فلان مسئله باید افشا شود و حتی ایشان صحبت از قوه قضائیه می‌کند.

وی تاکید کرد: این‌گونه رفتارها جز هنجارشکنی چیز دیگری ندارد اما در مقابل، آقای خاتمی قرار دارد که ۱۵ مورد را برای خارج شدن کشور از وضعیت فعلی مطرح می‌کند.

نماینده مردم دماوند با بیان این‌که محورهای مطرح شده از سوی رئیس دولت اصلاحات همان است که ما در مجلس در نطق‌ها و تذکرات خود می‌گویم، گفت: مجموعه نیروهای اصلاح‌طلب هم دنبال همین نکات بوده و هستند. چه بسا اگر ما سریع‌تر این مسائل را مدنظر قرار می‌دادیم شاید شرایط امروز به‌گونه دیگری بود.

وی تاکید کرد: این راهکارها از دل مردم بیرون آمده است، اگر یک نظرسنجی در بین مردم و شاخص‌های فکری جامعه و نخبگان قرار دهید، مشاهده می‌کنید که به همین راهکارها می‌رسند.

میرزایی نیکو خاطرنشان کرد: امروز آقای خاتمی اختیاری ندارد. مسائلی را که بیان می‌کند برای کمک به نظام است و هدفش آرام نگه داشته شرایط کشور است که باید عمل شود. فکر می‌کنم شورای هماهنگی کشور و سران سه قوه باید به این مسائلی که آقای خاتمی مطرح کردند، اهتمام بورزند.

وی ادامه داد: امروز فقط مسائل کشور همانگونه که آقای خاتمی مطرح کرد، اقتصادی نیست. درست است که مردم مطالبات اقتصادی را فریاد می‌زنند اما علت‌هایی که منجر به این وضعیت شده فراتر از مسائل اقتصادی است. در پانزده مورد مطرح شده از سوی آقای خاتمی به ریشه‌های این مسائل پرداخته شده که معتقدم باید بند بندشان به بحث و بررسی گذاشته شود.

این نماینده دهمین مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که مشاهده می‌کنیم آقای خاتمی امروز از مردم ایران عذرخواهی می‌کند، این امر چقدر می‌تواند در شرایط فعلی جامعه تاثیرگذار باشد، گفت: این عذرخواهی کمال صداقت و خضوع یک فرد را می‌رساند؛ ما در شرایطی قرار داشتیم که باید بین آقای روحانی و رقیبش یکی را باید انتخاب می‌کردیم و همان‌گونه که امروز آقای خاتمی مطرح می‌کنند باز هم اگر شرایط تکرار شود آقای روحانی را انتخاب می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: عذرخواهی از آن جهت است که اگر کاستی‌هایی وجود دارد ما می‌پذیریم. البته معتقدم امروز باید بررسی کنیم اگر فرد دیگری جای آقای روحانی مسند امور را به دست می‌گرفت شرایط به چه گونه‌ای بود.

وی با اشاره به سوال از رئیس‌جمهور گفت: مطرح کردن سوال از رئیس‌جمهور متعلق به دو ماه اخیر و برای امروز نیست. از روزی که آقای روحانی تحلیف شد می‌خواهند از او سوال کنند. در این چندین سال که از عمر دولت می‌گذرد بارها شاهد بودیم صداوسیما و چندین روزنامه به خصوص شعارهایی می‌دهند که علیه رئیس‌جمهور است.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مگر روز قدس روز مرگ بر اسرائیل نیست؟ پس چرا ما می‌شنویم مرگ بر روحانی؟ رفتارهایی را علیه رئیس‌جمهور می‌بینیم که نشان می‌دهد بعضی‌ها قصد تخریب وی را دارند.

وی تاکید کرد: شرایط امروز به گونه‌ای است که ما نباید دنبال این باشیم که «کی بود کی بود» و مانند احمدی‌نژاد «بگم‌ بگم» را مطرح کنیم. ما باید به این تعامل برسیم که محورها را اجرایی کنیم.

میرزایی نیکو در پاسخ به این سوال که طبق گفته‌های معاون اول شاید گشایش‌هایی برای حضور آقای خاتمی در بین کارگزاران نظام ایجاد شده است، گفت: دو نکته بسیار مهمی که آقای خاتمی بر آن تاکید دارد، وحدت ملی و گفت‌وگو است یعنی ما باید در کنار هم باشیم نه علیه هم. گفته‌های آقای جهانگیری اگر اجرایی شود و به نتیجه برسد، بسیار به این قضیه کمک می‌کند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1397/05/19
قبل از این که به فکر جناحتون ومنافع شخصیتون باشید،باید به فکر مملکت ومردمتون باشید.دادن یه مشت شعار تو خالی وبی ارزش ،دردی دوا نمیکنه.
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1397/05/19
احمدی نژاد دیوانه است ببرینش يه جا ببندید به کسی آسیب نرسونه
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1397/05/19
خاتمی هم در دوران خودش امتحانش رو پس داد و گفت من تدارکاتچی بیش نبودم...دیگه تمومه ماجرا
France
14:20 - 1397/05/19
نظر سنجی بکنید ولی به شرطی که هر نظر مردم بود انجام بدید هر چی بود
France
14:21 - 1397/05/19
اگر آقای روحانی حمایت میکند بخاطر نجات خودش و اصلاح طلبان اگر اصول گرایان راس کار بودن نظر دیگری داشت
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1397/05/19
مگر نابسامانی و فساد دولت روحانی مسئولیت اش با خاتمی است که عذر خواهی می کند . اگر خاتمی مسئولیت نابسامان کشور که توسط دولت روحانی پدید آمد را می پذیرد رسما بعهده بگیرید بعد عذر خواهی کند .
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1397/05/19
نقطه نظرات آقای خاتمی مورد تائید است اگر مطابق ایشان عمل شود کشور از بحران کنونی خارج می شود بقیه حرفها و شعارهای دیگران از سر مستی مقام آت ونادانی و نا آگاهی از ناراحتی ها ی مردم از این رژیم مملکت را بحرانی نموده و کاری هم از دست روحانی هم بر نمیآید . چرا بجای اینکه آقایان در فکر اصلاح امور مملکت باشند در صدد جنگ و خشونت در جامعه جهانی هستند تا به این روش با کشته شدن خودی ها و طلب خونخواهی
حاکمیت خودشان رامستحکم نمایند
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1397/05/19
برخی با کارهایی که می کنند بدنبال کودتای نرم از طریق مردم هستند مثل سال ۸۸
United Arab Emirates
15:42 - 1397/05/19
خاتمی مرد همیشه بزرگ در قلب مردم ایران
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1397/05/19
بالاخره فامیل و آشنا هاشون از بودجه اصلاح طلب ها نون می خورند اون یکی هم از اصول گراها
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1397/05/19
درختی که هرس نشه نه خودش میوه میده نه فضای باقی میزاره برای دیگران باید یک دست الهی ظهور کند تا عناصر خبیث بیاره پایین
Netherlands
16:40 - 1397/05/19
آقای میرزایی شما نماینده دماوندهستید یا خاتمی؟اصلأ میدانی دماوند کجاست ؟تا حالا چند بار از مشکلات مردم دماوند حرف زده اید دماوندی که با وجود نزدیکی به تهران دارای کمترین امکانات است ؟شمادست از نمایندگی ما دماوندی ها بردار .ما را به خیر تو امیدی نیست شر نرسان .لعنت برتو که شده ای سخنگوی کسی که همه مشکلات مردم به او بر میگردد.باید فاتحه مملکتی رو خوند که خاتمی منجی آن باشد .
Iran, Islamic Republic of
23:48 - 1397/05/19
دولت روحانی از همون اولش هم دشمن شناس نبود و فکر میکرد با یک کلید و 100 روز برنامه چینی همه مشکلات مملکت تموم میشن. ما یک رئیس جمهور قوی و دشمن ستیر میخواهیم که روزگارش رو با مردم و در میان مردم و مثل مردم معمولی طی کنه....
اون شخص رئیس جمهور حسینی و انقلابی است.
(( دکتر محمود احمدی نژاد))
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1397/05/20
تو این شرایط از آدم روباهی مثل خاتمی دفاع کردن واقعا تاسف داره قشنگ با برکناریه وزیر کار اصلا مشخص شد مسولین این مملکت چجور سابقه ای دارن و ما چقدر بدبختیم وای بر ما وای
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج