نماینده مجلس: سیف پاسخگوی تخلفات ارزی باشد
۷۵۸۸۹۴
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
۵۴۰۵
عضوکمیسیون اقتصادی با بیان اینکه ولی‌الله سیف باید در قبال تخلفات بانک مرکزی در موضوع ارز و سکه پاسخگو باشد، گفت: برکناری یک مسئول به معنای تبرئه وی از تخلفاتش نیست.

خبرگزاری مهر: عضوکمیسیون اقتصادی با بیان اینکه ولی‌الله سیف باید در قبال تخلفات بانک مرکزی در موضوع ارز و سکه پاسخگو باشد، گفت: برکناری یک مسئول به معنای تبرئه وی از تخلفاتش نیست.

محمد حسن‌نژاد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با سوءتدبیر در اداره اقتصاد کشور گفت:‌جا دارد کل مسئولان از محضر ملت ایران و مقام معظم رهبری به خاطر بی تدبیری در اداره اقتصاد کشور عذرخواهی کنند. از مسئولان بانک مرکزی گرفته تا متولیان اقتصاد کشور در دولت و همچنین مجلس که نقش نظارتی داشت و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی که باید از بروز فساد جلوگیری می کردند، باید از ملت ایران عذرخواهی کنند.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با دستور مقام معظم رهبری، قوه قضاییه مکلف شد تا بدون ملاحظه کاری و به صورت شفاف، سریع و بدون اطاله، پرونده های فساد اقتصادی را بررسی کند؛ این پشت گرمی باعث می شود قوه قضاییه با قدرت و شجاعت بیشتری در این عرصه وارد شود.

وی با اشاره به نطق خود در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با نوسانات بازار ارز، گفت: همزمان با نوسانات بازار ارز و سکه در مجلس نطق داشتم مبنی بر اینکه افرادی که سکه خریده اند(البته نه افرادی که با رانت اقدام به خرید سکه و ارز کرده اند) مجرم نیستند زیرا این افراد در چارچوب مقررات بانک مرکزی اقدام به خرید سکه کرده اند.

حسن‌نژاد تصریح کرد: اما بانک مرکزی که اقدام به فروش این حجم از سکه کرد یا نمی فهمید یا خیانت کرد. در هر دو صورت باید بانک مرکزی پاسخگو باشد.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس ادامه داد: با بررسی عملکرد بانک مرکزی در ساماندهی بازار سکه و ارز می توان فهمید آیا خریداران عمده سکه و ارز با رانت و فساد به ثروت‌های چند میلیاردی رسیدند یا اینکه افراد عادی بودند.

عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به بازداشت معاون ارزی و احضار مدیرکل حراست بانک مرکزی، گفت: این امر نشان می‌دهد در بانک مرکزی برای فروش سکه و تخصیص ارز تخلفاتی رخ داده است.

حسن نژاد ادامه داد: متاسفانه بانک مرکزی به جای اینکه ارز را به واردات مواد اولیه تخصیص دهد به واردات کالاهای لوکس و موبایل اختصاص داد که این امر خیانت است و نمی توان آن را تخلف انگاشت.

وی با اشاره به دستگیری سلطان سکه گفت: این فرد از بانک مرکزی یورو و دلار با نرخ مرجع گرفته بود و از این طریق هزار میلیارد تومان رانت به جیب زده بود؛ این را باید به دو تن سکه ای که فرد مذکور از بانک مرکزی خریداری کرد، افزود. همه این تخلفات نشان می دهد دست های آلوده ای در آن سیستم وجود داشته است.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس تاکید کرد: مدیرانی که سوءتدبیر کردند باید اخراج شوند و اگر هم تخلفی انجام دادند باید محکوم شده و به زندان بروند و خسارت وارده به بیت المال را جبران کنند.

حسن‌نژاد گفت: آقای سیف به عنوان مثال به عنوان مسئول وقت بانک مرکزی باید در قبال این تخلفات پاسخگو باشند، صرفا برکناری یک مسئول به معنای تبرئه وی از تخلفاتش نیست؛ آقای سیف باید پاسخگوی عملکرد خود در بانک مرکزی باشد و تا زمانی که تکلیف پرونده وی مشخص نشده نباید در پست دیگری در جمهوری اسلامی به کار گرفته شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
United States
14:13 - 1397/05/23
تو خودتا ناراحت نکن مردم راضی نیستن
United Arab Emirates
14:16 - 1397/05/23
همه تون باید پاسخ گو باشید وهمه تون شریک هم هستید بجز مردم هم سیف هم تو گوینده شکمتان سیر هست
پاسخ ها
بی نام
United States
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
یه نون وپنیر دارم میخرم بازم میگم تو خودتا ناراحت نکن ما مردم راضی نیستیم
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1397/05/23
الان وقت تسویه حسابه , یادمون نرفته که........ ? حتما" فردا تو دادگاه می بینمت ? فکر کردن ، همینه ?
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1397/05/23
الان وقت تسویه حسابه , یادمون نرفته که........ ? حتما" فردا تو دادگاه می بینمت ? فکر کردن ، همینه ?
United States
14:36 - 1397/05/23
خدایا آخه این نفت چیکار میکنه؟ ....خدایا این نفت رو از ما بگیر....
United States
14:40 - 1397/05/23
از عکس مشخص قبلش با یک نفر دعوا کرده وناراحت
شما در این عکس ناراحتی خودتون به مردم منتقل میکنید
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1397/05/23
اگه ایشونو دیدی حتما بپرس
United States
14:51 - 1397/05/23
مردم راضی نیستند شما زحمتکشان جامعه با هم دعوا ومشاوره کنید بخشم خود کنترل کن
United States
14:53 - 1397/05/23
آقای سیف زودتر یک جامخفی شو طرف خیلی ناراحته
United Arab Emirates
15:00 - 1397/05/23
وزرا ونمایندگان فاسد اندر فاسدن وباید اعدام شوند
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1397/05/23
خیلی خوش خیالی . مگه تاحالا کسی بابت کم کاری عذر خواهی کرده یا اعتراف به خطا کرده . خیر . کلا همیشه آخرش مردم بدهکار میشن .
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1397/05/23
چهل سال است کسی پاسخگو نبوده بابا ول کنید این خیمه شب بازی را خدا لعنت کند همه شما را که مردم را به روز سیاه نشاندید
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1397/05/23
یکی چواب مارابده که چرا الکی کارمزذبرمیدارن برای موجودی گفتن تلفن بانک ملی این یه طرف توراخدا این برسونید وبگید که چرااینجوری کردن از دیماه پارسال من صحبتهای بانک راخوندم ولی قانع نشدم
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1397/05/23
سیف باید مجازات شود چرااقتصاد کشور نابود کرده باعث گرانی شده همکاران او باید محاکمه شوند سدبد باهشون برخوردشود
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1397/05/23
سیف خودش کارمند بوده دستورات را اجرا میکرده نمایندگان اگه راست میگویند یقه رییسش را که تا چند هفته دیگر می آید مجلس بگبرید و گرنه سال دیگر انتخابات مجلس است نتیجه کارهایتان را میبینید این صندلیها به کسی وفا نکرده.
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1397/05/24
دو تن سکه چی شد رفت جیب مسئولان یا خزانه؟
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1397/06/18
سیف را محا کمه کنید تمام.بهم ریختن اوضاع اقتصادی
زیر سر اوست تا نر فته استرالیا وبه ریش مردم بخنده محا کمه کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج