موگرینی: کار ما برای حفظ برجام ادامه دارد
۷۶۶۰۶۰
۰۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱
۱۴۵۷۴
رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که تلاش این اتحادیه برای حفظ برجام ادامه دارد و اینکه دوازدهمین گزارش آژانس اتمی در تایید پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای در برجام خبر خوبی برای آنهاست.

خبرگزاری تسنیم: فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز پس از پایان نشست غیررسمی دو روزه وزرای خارجه اتحادیه اروپا گفت: دستور کار فشرده‌ای داشتیم. دیروز درباره خاورمیانه گفتگو کردیم. درباره روند صلح. بحث محوری روز گذشته مربوط به وضعیت سوریه بود.

ما نیاز به پرهیز از اقدام نظامی در ادلب را ضروری می‌دانیم که می‌تواند فاجعه انسانی به بار آورد. ما همچنین در خصوص راه هایی که ما می‌توانیم کمک انسان‌دوستانه خود برای سوری‌ها را افزایش دهیم بحث کردیم.

نقش منطقه‌ای ایران دغدغه جدی ماست

وی افزود: ما بر موضع صریح و روشن خود تاکید کردیم که کمک مالی اتحادیه اروپا فقط زمانی ارائه می‌شود که فرآیند سیاسی به طور جدی اجرا شود. ما نشستی در سطح وزرا در نیویورک و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل درباره سوریه خواهیم داشت.

دینامیک‌های منطقه‌ای برای صلح در سوریه مهم هستند و ما در این زمینه، درباره نقش منطقه‌ای ایران که دغدغه‌ای جدی برای همه ماست، گفتگو کردیم. و نیاز به پرداختن به این موضوع است. تقریبا درباره این موضوع مفصل بحث کردیم.

موگرینی ادامه داد: کار ما برای حفظ توافق هسته‌ای ادامه دارد. شما دیروز دیدید که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که مقر آن در وین هست، دوازدهمین گزارش خود را درباره توافقی که در وین منعقد شد، منتشر کرد و تایید کرد که ایران بر همه تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام پایبند است.

این خبر خوشی است. کار ما با کشورهای عضو و شرکای دیگر در جهان ادامه دارد تا اطمینان حاصل کنیم که ایران و شهروندان ایرانی از روابط اقتصادی با کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر در جهان منتفع شوند.

وی افزود: موضوع دوم در نشست دیروز مربوط به روابط ترانس آتلانتیک می شد که ستون مهم سیاست خارجی اتحادیه اروپاست. آمریکا نزدیکترین متحد ما بوده است. اما برخی موضوعات و محل واگرایی وجود دارند که باید به آنها پرداخت.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1397/06/09
هه هه هه هه هه اگرتونستی حتما حفظش کن هه هه هه هه هه
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1397/06/09
خانم موگرینی مشکل شما در غرب بی اعتمادی است.چرا اینقدر وام دار مغرضان هستید.از دل بحران به دنبال سود هستید.نفوذ گری غرب در عصر حاضر در راستای ظلم است. ملت ها را برعلیه شما خواهد کرد. و بحران های ثانویه کنترل های جهانی را ضعیف می کند.همکاری مشروط و دسته بندی جهانی ابزار تسلط است.حتی ملل غرب به اینگونه دموکراسی های نفوذ گری راغب نیستند.بسیاری از هزینه ها ی جامعه بشری بی مورد است.ودر اثر بی سیاستی کلان بوجود می آید.بسیاری از مناشقات بی مورد و خسارت بار است.شهامت صلح و رفع معضلات بشری را داشته باشید.و باور کنید که درمان در غرب برای خلاصی از شیطنت لازم و حیاتی است.شما میتوانید در برابر جناح های تسلط گر موثر عمل کنید.و روابط را بر مبنای محبت و رفع نیاز واقعی جوامع مختلف سامان دهید.قبل از اینکه راهی جز جنگ بین قدرت ها نماند
Iran, Islamic Republic of
19:04 - 1397/06/09
سر کاریم خدایی،مجبوریم به برجام پایبند باشیم، از آن طرف آن هایی که باید برجام رو متقابل اجرا کنند قبول ندارند،برجام شده حکم اره برا ایران
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1397/06/09
موگرینی تو دیگه خفه شو...
United Kingdom
20:35 - 1397/06/09
وای به حال کشور ما که کارش پیش چه کسانی گیر کرده از طرفی میخوان فروش نفت ما را به صفر برسانند از طرف دیگر میخوان برجام حفظ کنن لعنت خدا بر هر چی خیانتکاره
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1397/06/09
نه به آمریکا یی ها نه به اروپا یی ها نمیشه اعتماد کرد اینو کی می‌تونه به این مسئولای باهوش ما بفهماند ای خدا ای خدا. دلا دیوانه شو دیوانگی هم عالمی دارد.
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1397/06/09
چند هفته از دو ماه گذشت
Iran, Islamic Republic of
02:24 - 1397/06/10
چی شده ایران

هیچی این دوتا بی شعور مزاحم شدن (اسرایل _ آمریکا )


موگرینی : برید بی شعورا


ایران : موگرینی چیطو به من گیر دادن به تو گیر ندادننمیدونم برو از خودشون بپر


لوس |:


...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج