زور دولت بر گرانی گوشت می‌چربد؟
۷۶۷۰۷۷
۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
۶۵۰۴
در حالی که قیمت گوشت قرمز طی هفته های اخیر روند افزایشی یافته و به گفته فعالان صنف،کاهش قیمت برای این کالا پیش بینی نمی شود، دولتمردان می گویند تدابیر لازم برای کنترل بازاردرحال انجام است.

خبرگزاری مهر: در حالی که قیمت گوشت قرمز طی هفته های اخیر روند افزایشی یافته و به گفته فعالان صنف،کاهش قیمت برای این کالا پیش بینی نمی شود، دولتمردان می گویند تدابیر لازم برای کنترل بازاردرحال انجام است.

قیمت گوشت طی هفته های اخیر روند افزایشی داشته و طبق اعلام اتحادیه گوشت گوسفندی نرخ هر کیلوگرم شقه بدون دنبه به حدود ٥٩ تا ٦٠ هزارتومان رسیده است.

گفته می شود افزایش تقاضا و کاهش عرضه و نیز مسائلی مانند قاچاق دام زنده از جمله دلایل این افزایش قیمت است.

علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره وضعیت قیمت در روزهای آینده گفت: با شرایط ایجاد شده نمی توان انتظار کاهش قیمت را داشت.

با توجه به اینکه حدود ٨ روز به آغاز ماه محرم مانده نگرانی ها درباره بازار گوشت رو به افزایش است.

با این وجود دولتمردان معتقدند اقدامات لازم برای کنترل نوسانات بازار انجام شده و این اقدامات تداوم دارد و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

واردات و عرضه گسترده در میادین تره بار و فروشگاهها

در همین زمینه حمید ورناصری مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اظهارداشت:روند افزایش قیمت شدید نیست، برخی صحبت ها را نمی توان تایید کرد، آنها صنف ذی نفع هستند که طبیعتا در راستای منافع سیستم خودشان صحبت می کنند.

وی افزود: شرکت پشتیبانی امور دام هم واردات و هم توزیع این نوع گوشت را در غرفه های سازمان میادین و فروشگاه های زنجیره ای انجام می دهد ضمن اینکه تعدادی از صنوف نیز این کار را می کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه با برنامه ریزی های انجام شده حجم واردات افزایش یافته است، گفت: این کار با شدت و سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

ورناصری تصریح کرد: گوشت گوساله منجمد نیز به وفور در فروشگاه های زنجیره ای و غرفه های سازمان میادین توزیع می شود همچنین مراکز مصرف عمده مثل بیمارستان ها، دانشگاه ها و سایر مراکزی که درخواست کرده اند گوشت به اندازه کافی در اختیارشان قرار می گیرد.

وی افزود: قیمت هرکیلوگرم گوشت گوساله منجمد برای عرضه عمده ٢٧ هزارتومان و برای مصرف کننده ٢٩ هزارتومان است. این عرضه، هم توسط بخش خصوصی و هم شرکت پشتیبانی امور دام انجام می شود.

ورناصری با بیان اینکه برای تنظیم بازار مرغ ، مرغ منجمد و مرغ گرم به طور گسترده در غرفه های میادین و فروشگاه های زنجیره ای عرضه شده و همچنان نیز این کار انجام می شود، ادامه داد: در پی این کار قیمت مرغ در عمده فروشی ها روز شنبه حدود ١٢٠٠ تومان کاهش یافت.

جزئیات قیمت گوشت قرمز و سفید دولتی در بازار

وی اضافه کرد: حدود یکماه است مرغ گرم را در میادین به قیمت ٨١٠٠ تومان عرضه می کنیم همچنین قیمت عرضه مرغ منجمد ٦٣٥٠ تومان و برای مصرف کننده ٦٧٥٠ تومان است.

ورناصری گفت: قیمت هرکیلوگرم گوشت گوسفندی مخلوط به طور متوسط حدود ٣٧ هزارتومان، گوشت گوساله منجمد عمده ٢٧ هزارتومان و برای مصرف کننده ٢٩ هزارتومان است.

وی تصریح کرد: برای تامین نیاز ماه محرم هم میزان واردات افزایش یافته و هم ذخیره سازی زیادی انجام شده و اعلام کردیم کل نیاز هیات ها و نذورات را ما تامین خواهیم کرد.

افزایش واردات گوشت گوسفندی به ٢٠٠ تن در روز

این مقام مسئول با بیان اینکه روزانه به طور متوسط حدود ١٠٠ تا ١٥٠ تن گوشت گوسفندی وارد می شود، گفت: در حال افزایش این عدد به حدود ٢٠٠ تن در روز هستیم.

ورناصری با اشاره به اینکه گوشت گوساله به صورت عمده و با کشتی وارد می شود، ادامه داد: این نوع گوشت به میزان کافی ذخیره سازی شده است.

وی با تاکید بر اینکه روند قیمت گوشت در روزهای آتی افزایشی نخواهد بود، تصریح کرد: حجم واردات و عرضه در بازار افزایش یافته و طی روزهای آینده تاثیر این کار قابل مشاهده خواهد بود. مردم می توانند با مراجعه به مراکز مشخص عرضه، گوشت و مرغ مورد نیازشان را با قیمت مناسب تهیه کنند.

ورناصری درباره مبادی واردات گوشت نیز افزود: گوشت گوسفندی از طریق واردات از استرالیا، نیوزلند، روسیه و کشورهای آسیای میانه؛ گوشت گوساله از برزیل و مرغ از تولید داخلی تامین می شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
10:32 - 1397/06/12
زور دولت فقط به نابودی معیشت مردم ضعیف میرسد و بس
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1397/06/12
باحقوق بازنشسته گی که هم باید اجاره داد وهمین شکم افراد خونه راسیر کرد حالا بگویید گوشت کیلویی ۶۳هزار تومان راازکجابیاریم اینم شد زندگی .حرف بعدی از هییئت عزاداری تقاضا دارم بجای اینکه توهییئت ها این خرج های گزاف راانجام بدهند برای خشنودی پروردگار همین گوشت وبرنج وروغن راببرنند سیستان وبلوچستان به خانوارهای عزیز سیستانی بدهند یاحق.
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1397/06/12
زور دولت روحانی در حرف به همه چیز می چربد ولی در عمل کیلد روحانی اصلا نمیچرخه حتی برای پوشک بچه .
روحانی استعفا
United Arab Emirates
11:27 - 1397/06/12
زور دولت فقط به سود بانک به حقوق کارمندها کارگر ها خلاصه به قشر زیر خط فقر میچربه دولت برای مستکبرین و آقا زاده ها سنگ تمام گذاشته لعنت و نفرین بر ظالمین
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1397/06/12
یکی میخاد به این دولتمردان بگه این همه الاغ تو ایران بود الان کجا هستند بریم گوشت خر بخوریم خیلی بهتر از گوشت کیلوی۸۰۰۰۰۰
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1397/06/12
کجاست احمدی نژاد که بداد این مردم برسه
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1397/06/12
زور دولت فقط بر ایجاد تورم و گرانی وفشار به قشر ضعیف جامعه میچربد وگرنه عملا دولت هیچ قدرتی ندارد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
از ماست که بر ماست
Iran, Islamic Republic of
03:04 - 1397/06/15
بجای‌اینکه‌‌دولت‌از‌دامداران‌ایرانی‌حمایت‌کنه‌و‌غذای‌‌دام‌ارزان‌دراختیارشون‌بذاره‌تا‌‌هم‌قیمت‌‌گوشت‌پایین‌بیاد‌وهم‌اشتغال‌ایجاد‌بشه‌داره‌میره‌از‌تاجر‌و‌سرمایه‌دار‌حمایت‌میکنه‌که‌از‌خارج‌گوشت‌بی‌کیفیت‌وتاریخ‌مصرف‌گذشته‌رو‌وارد‌میکنه‌و‌پورسانتشو‌به‌دولت‌میده.اینم‌حمایت‌از‌تولید‌ملی‌که‌فقط‌‌چهل‌سال‌شعار‌میدن‌وعمل‌نمیکنن‌و‌برای‌سلامت‌ایرانی‌ها‌ارزشی‌قایل‌نیستن.
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1397/07/09
برای کنترل قیمت گوشت بهتر است ،جلوی صادرات دام زنده گرفته شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج