مشروح نخستین جلسه دادگاه «سلطان سکه»
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۶۸۹۹۸
۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
۹۴۴۱
نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات اخلالگران بازار سکه به سردستگی حمید مظلومین به طور علنی در شعبه دوم دادگاه انقلاب برگزار شد.

خبرگزاری مهر: نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات اخلالگران بازار سکه به سردستگی حمید مظلومین به طور علنی در شعبه دوم دادگاه انقلاب برگزار شد.

ریاست این دادگاه بر عهده حجت الاسلام احمد زرگر بود.

بر اساس کیفرخواست دادستانی تهران حمید مظلومین به همراه باند ۱۵ نفره خود فعالیت های مجرمانه خود را در قالب ۱۷۰ هزار تراکنش مالی انجام می داده است.

لازم به ذکر است تیر ماه امسال رئیس پلیس پایتخت از دستگیری فردی با دو تن سکه در تراکنش مالی شخصی اش خبر داده بود.

مظلومین چهار سال گذشته هم به اتهام اخلال در بازار سکه دادگاهی شده بود اما بر اساس اظهارات و شهادت مسئولان بانک مرکزی و وزارت اطلاعات وقت تبرئه شد.

یکی از متهمان این پرونده زنی است که در دادگاه حضور یافت، متهمان حاضر در دادگاه ده نفر هستند؛ تورک معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای جرایم پولی و بانکی هم در دادگاه حضور یافت.

بر اساس اطلاعات به دست آمده خبرنگار مهر، بر اساس کیفر خواست که دادسرای عمومی و انقلاب تهران صادر کرده است متهم ردیف دوم پرونده محمد اسماعیل قاسمی، متهم ردیف سوم مجید عطریان، متهم ردیف چهارم رامین تاجیک، متهم ردیف پنجم حسین مظلومین، متهم ردیف ششم محمد رضا مظلومین، متهم ردیف هفتم نصرالله دارایی(متواری) ، متهم ردیف هشتم رضا مرد میدان حاجی آبادی، متهم ردیف نهم حسن وزیری، متهم ردیف دهم شاهرخ نجفی(متواری)، متهم ردیف یازدهم اقدس مهرافزا، متهم ردیف دوازدهم سروش امیری(متواری) متهم ردیف سیزدهم پویا نو بخت، متهم ردیف چهاردهم احسان فرزام نیا و متهم ردیف پانزدهم وحید دهاقین این پرونده هستند.

بنا بر اعلام مرتضی تورک نماینده دادستان تهران در پرونده مرتبط با حمید مظلومین به عنوان متهم اصلی اخلال در بازار سکه یکی از مدیران پیشین بانک مرکزی که در ارتباط با مظلومین بوده است تحت تعقیب قرا گرفته است، این شخص پس از بازنشستگی در بانک مرکزی و دایر کردن صرافی خدمات زیادی به مظلومین داشته و به همین منظور پرونده ای برای وی تشکیل شده است.

علاوه بر این حسب اعلام نماینده دادستان تهران، پسر وحید مظلومین که خود نیز از متهمان اصلی پرونده اخلال در بازار سکه به شمار می رود. در تاریخ ۹۷.۳.۲۰ محمدحسین مظلومین فرزند حمید مظلومین با قرار وثیقه آزاد می شود.

وی پس از آزادی با تامین قرار هر چه از جلسات بازپرسی می دانست به پدرش اطلاع می دهد به همین منظور تمام اسناد را از بین برده است. در حال حاضر این فرد متواری است.

حجت الاسلام سیداحمد زرگر در نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات حمید مظلومین متهم اصلی اخلال در بازار سکه گفت: این پرونده که مرتبط با آقای مظلومین است برای ۱۹ نفر مرتبط با وی تشکیل شده است.

وی افزود: با توجه به خسارت های وارده در بازار سکه و ارز، به اتهامات متهمان رسیدگی می شود.

قاضی رسیدگی کننده به این پرونده با انتقاد از بانک مرکزی گفت: چنانچه بانک مرکزی به وظیفه ذاتی خود عمل می کرد و طبق دستورالعمل صادره به وظیفه ذاتی خود یعنی نظارت بر صرافی ها عمل می کرد، شاهد تشکیل این دادگاه ها نبودیم. بر اساس آنچه در قانون آمده است بانک مرکزی باید بر صرافی ها نظارت لازم را انجام و تدابیری اتخاذ می کرد.

وی ادامه داد: اگر بانک مرکزی نظارت را درست انجام می داد، صرافی ها محدوده فعالیت خود را می دانستند. به همین منظور بانک مرکزی باید آموزش های لازم را به صرافی ها می داد تا شاهد این گونه مشکلات اقتصادی نبودیم.

در ادامه تورک نماینده دادستان تهران و سرپرست دادسرای جرایم پولی و بانکی با اشاره به کیفرخواست صادره برای متهمان پرونده اخلال در بازار سکه گفت: رهبری در تاریخ ۲۲ مرداد امسال فرمودند دشمن بر روی اقتصاد کشور متمرکز شده است اما باید بگویم در این زمینه هم شکست می خورد.

وی در ادامه با اشاره به ماده ۲۷۹ قانون آیین دادرسی کیفری در راستای توضیح عناوین اتهامی مظلومین گفت: در مقدمه کیفرخواست صادره دادستانی آمده است که دشمن اکنون بر روی نظام اقتصادی کشور متمرکز شده است و مهمترین هدف خود را ایجاد ناامیدی و همچنین بی اعتمادی در رابطه با نظام قرار داده است و می داند برای رسیدن به این اهداف نیازمند مزدورهای داخلی هم هست.

وی افزود: برخی از اشخاص آگاهانه و عمدی وبرخی هم ناآگاهانه در ایجاد نوسانات و اخلال بازار اقتصادی نقش داشته اند. عده ای که عامدانه قدم برمی دارند منافع شخصی خود را بر هر چیزی ترجیح داده ند که از جمله این افراد متهمان این پرونده محسوب می شوند.

سرپرست دادسرای جرایم پولی و بانکی گفت: برخی از متهمان این پرونده با در اختیار داشتن منابع خبری رسمی و برخی ابزار دیگر موجبات اخلال در بازار اقتصادی را فراهم کرده اند.

تورک در ادامه به فعالیت های وحید مظلومین اشاره و تصریح کرد: مظلومین فرزند حبیب الله متولد ۱۳۴۱ است. وی پیش از این و در جریان التهابات سال ۷۱ هم بازداشت شده بود. در آن سال از سوی منابع اطلاعاتی به عنوان یکی از فعالان اصلی معرفی شده بود. بعد از این تاریخ و مجددا در سال های ۹۰ و ۹۱ هم وحید مظلومین به عنوان یکی از ارکان اصلی دستگیر و هفت ماه زندانی شد.

تورک اظهارداشت: به حکایت پرونده آن سال، وحید مظلومین در تاریخ ۲۱ مهر ۹۱ در حالی که در حال خروج غیرقانونی از مرز مریوان بود، دستگیر می شود. در همان تاریخ ندا بهرامی هم در فرودگاه امام خمینی (ره) دستگیر می شود. بهرامی شخصی است که صرافی خود را در اختیار مظلومین قرار داده و روزانه یک الی دو میلیون دلار فروش روزانه داشته است.

لازم به ذکر است مظلومین بر اساس تحقیقات پرونده از فعالان مرتبط با باند روزچنگ که اکنون هم در حال تحمل کیفر هستند، بوده است.

وی ادامه داد: گردش مالی حساب های مرتبط با بهرامی و مظلومین هزار میلیارد تومان بوده است که مظلومین دو میلیارد آن را به عنوان خوش خدمتی به بهرامی می داده است. در آن پرونده مظلومین به همراه ۱۰ نفر دیگر با دخالت بانک مرکزی و دفاع نابجای آنها و معرفی وی به عنوان رابط بانک مرکزی حکم برائت گرفت و دست دادستانی هم به جایی نرسید.

تورک افزود: یکی از اشخاصی که در آن زمان از مدیران ارشد بانک مرکزی بود و جلساتی هم با وحید مظلومین داشت، بعد از بازنشستگی در بانک مرکزی و دایر کردن صرافی، خدمات زیادی به مظلومین داشته است. هم اکنون پرونده وی مفتوح و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.

سرپرست دادسرای جرایم پولی و بانکی در ادامه به انجام تحقیقات قضایی بر روی حساب های مالی مظلومین اشاره و تصریح کرد: بر اساس تحقیقات مشخص شد که متهم عضو سازمان یافته قاچاق ارز بوده است. وی دو استراتژی از جمله فعالیت پوششی برای معاملات ارزی در قالب معاملات سکه و طلا و همچنین فعالیت ارزی با حساب اقوام و کارگران خود داشته است.

تورک ادامه داد: در همین زمینه مشخص شد که وی حتی از حساب بانکی عمه همسر خود هم استفاده کرده و حساب این شخص و نوه وی را در اختیار باند خود قرار می داده است به طوری که برای چهار حساب بانکی گردش مالی بالغ بر ۸۲ هزار میلیارد ثبت شده است.

وی با اشاره به ایجاد فاصله بین دستگیری مظلومین و پسرش گفت: در این تاریخ متهمان اسنادی را از بین برده اند. همچنین لازم به ذکر است در تاریخ ۲۰ خرداد ۹۷ محمدرضا مظلومین پسر وحید مظلومین با قرار وثیقه آزاد می شود و هر چه در بازپرسی ها می دانسته است به پدر خود اطلاع می دهد. هم اکنون او متواری است.

وی پس از آزادی با تامین قرار هر چه از جلسات بازپرسی می دانست به پدرش اطلاع می دهد به همین منظور تمام اسناد را از بین برده است. در حال حاضر این فرد متواری است.(عکس ها: میزان)

مشروح نخستین جلسه دادگاه «سلطان سکه»

مشروح نخستین جلسه دادگاه «سلطان سکه»

مشروح نخستین جلسه دادگاه «سلطان سکه»

مشروح نخستین جلسه دادگاه «سلطان سکه»

مشروح نخستین جلسه دادگاه «سلطان سکه»

مشروح نخستین جلسه دادگاه «سلطان سکه»

مشروح نخستین جلسه دادگاه «سلطان سکه»

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1397/06/17
کارمندانی که از اطلاعات سازمانی خودشان سو استفاده می کنند و برای کسب مال حرام با ارباب رجوع خود همکار میشوند مرتکب خلاف و فساد اقتصادی هستند و باید شناسایی معرفی و محاکمه شوند البته توسط دادگاههای صالحه که خود انها به فساد مرتکب نشوند
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1397/06/17
ابنها چرا لباس خط دار نپوشیده اند لابد پارتی داشته اند.
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1397/06/17
وقتی وجود دهها هزار خودرو در انبار احتکار نیست (وزیر صنعت) خرید دهها هزار سکه و دهها هزار دلار به قصد گرانی ، جرم نیست ، نخواهد بود ، نمی شود نهایت اینکه ............." خودی هستند" .
France
12:04 - 1397/06/17
قرار وثیقه گذاشتند برای یارو مفسد اقتصادی!!! بعد در رفته به باباش گفته هرچی هست آب کن بره مدارکم بترکون بعدم خودش در رفته!!!
یعنی خائنین به این مردم کمتر از اعدام حقشون نیست....
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1397/06/17
چرا اینا نمی خندن.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1397/06/17
امکان ندارد این افراد بدون رابطه با مسئولین اطلاع ازوضع بازار پیدا کرده باشند، اینهاراباید واداربه اعتراف کنند که باکدام مسئول در ارتباط هستند..
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
بدون رانت اساسا کار کردن در ایران امکان ندارد
امیرهوشنگ
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
قطعا مسولین ی که با رانت اطلاعاتی به این افراد کمک کرده اند باید محاکمه و بعنوان مفسد فی الارض در ملا عام اعدام شوند و جنازه نجس شون ماه ها بالای دار بماند تا دل محرومین شاد و ملت ارامش را حس کند و مردم منتظر اقدام قاطع سیستم قضای هستند تا کامشان شیرین شود
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1397/06/17
وقتی بانک مرکزی گفته برای انها کار می کرده بازار ساز بوده نه سکه نه پولش پیدا نشده
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1397/06/17
خوبه حالانام فامیلیش «مظلومین»است، اگه ظالمین میشدچی میشد؟
United Arab Emirates
13:40 - 1397/06/17
داد این ملت مظلوم را از این بیدادگران بستان اقای دادستان
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
کدوم داد مردم سکه میخوان چیکار
مردم کار و غذا میخوان
حالا طرف پول داشته سکه خریده نوش جونش
ما هم عادت داریم همیشه از اونطرف بیفتیم
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1397/06/17
نکبت زاده های مفسد چه زمانی محاکمه میشوند؟!!!
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1397/06/17
آخه این بیچاره چکار کنند
بخدا خود دولت میخواد بازار اینجوری آشفته باشه
Germany
19:00 - 1397/06/17
بالاخره حمید یا وحید
France
23:38 - 1397/06/17
هی !!!هی!!!های!!!این رقمها اصلا تو ذهن من جا نمیشه.بعد اینا تو حساباشون داشتن!!هی خدا.مگه میشه بدون پشتیبانی دولتی ها و پارتی اینجور شد
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1397/06/19
انتظار اعدام مقصرین فساد اقتصادی وجود دارد که از قاضی محترم خواهان هستیم .حداقل برای آرام شدن ما از این وضعیت نابسامان اقتصادی ،این حکم مرهمی بر دل های سوخته و کباب شده ی ماست.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر