تعریف قیمت جدید برا‌ی دلار
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۷۸۷۱۸
۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
۹۹۴۷
روز گذشته، قیمت دلار کشش افزایشی خاصی را از خود نشان نداد و بیشتر رو به سوی قیمت‌های پایین‌تر داشت. در دومین روز هفته، شاخص ارزی معاملات خود را در کانال ۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان آغاز کرد که تفاوتی با روز شنبه نداشت.

دنیای اقتصاد: روز گذشته، قیمت دلار کشش افزایشی خاصی را از خود نشان نداد و بیشتر رو به سوی قیمت‌های پایین‌تر داشت. در دومین روز هفته، شاخص ارزی معاملات خود را در کانال ۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان آغاز کرد که تفاوتی با روز شنبه نداشت.

در همان شروع روز، قیمت از کانال ۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان به سرعت عقب‌نشینی کرد و تا ساعت ۱۲ ظهر، بهای این ارز به نزدیکی مرز ۱۷ هزار تومانی رسید. با برخورد به این مرز مقاومت معامله‌گران بیشتر شد و افزایش خرید‌های آن‌ها باعث عدم ورود دلار به سطوح ۱۶ هزار تومانی شد. در ادامه روز نیز قیمت رشد خاصی را از خود نشان داد و در تمام مقاطع روز زیر سقف ابتدای روز نوسانات خود را انجام داد. حدود ساعت ۴ بعدازظهر، دلار حدود ۱۷ هزار تومان قیمت خورد که ۳۵۰ تومان پایین‌تر از قیمت روز شنبه بود.

تعریف قیمت جدید برا‌ی دلار

به گفته برخی معامله‌گران فنی، به نظر می‌رسد پس از نوسانات شدید هفته گذشته، بازار در حال تعریف دامنه جدید مجازی از نوسان برای خود است. از نظر این دسته، بازار در روز‌های اخیر در دامنه ۱۶ هزار و ۸۰۰ تا ۱۷ هزار تومان با حمایت خریداران مواجه می‌شود و در بازه ۱۷ هزار و ۸۰۰ تا ۱۸ هزار و ۲۰۰ تومان فروشنده‌ها در بازار بیشتر می‌شوند.

در این میان، دسته‌ای از فعالان باور دارند، بازار برای صعود یا نزول بیشتر نیاز به توجه بیشتر به چند سطح فنی دارد. از نظر آنها، بازار برای موج نوسان صعودی بعدی نیاز دارد که سد ۱۹ هزار و ۱۰۰ تومانی را در مرحله اول بشکند و پس از آن بالای سطح ۲۰ هزار و ۲۰۰ تومان ماندگار شود. کاهشی‌ها به دو سطح چشم دوخته‌اند که عدم حمایت از آن‌ها راه را برای بازگشت دلار به کانال ۱۴ هزار تومانی باز می‌کند.

اولین نقطه حمایتی از نظر آن‌ها ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان است و نقطه دوم ۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان. در صورت شکست دو نقطه از نظر این عده، راه دوری برای بازگشت به مرز ۱۴ هزار تومانی نیست.

در شرایطی که نقاط متفاوت فنی از سوی معامله‌گران بعضا عنوان می‌شود، عده زیادی از بازیگران ارزی باور دارند، دلار در هفته جاری با فشار فروش مواجه خواهد بود.

از نظر آنها، هفته گذشته خرید‌های زیادی توسط نوسان‌گیران صورت گرفته است و این دسته در هفته جاری سعی خواهند کرد بخش بیشتری از خرید‌های خود را عرضه کنند؛ چراکه وقتی قیمت از یکسو توان افزایش را از خود نشان نمی‌دهد و از سوی دیگر با احتمال اخبار کاهشی رو‌به رو است، نوسان‌گیران فروش‌های خود را بیشتر می‌کنند تا حداقل در قیمت‌های پایین‌تر بار دیگر خریدار شوند. در واقع برای نوسان‌گیران، بیشتر از آنکه سطح قیمتی مهم باشد، میزان دامنه نوسان اهمیت دارد.

به گفته برخی فعالان، احتمال توافق نفتی ایران و اروپا، باز کردن کانالی برای جا به جایی‌های مالی برای ایران توسط اتحادیه اروپا و احتمال افزایش بیشتر قیمت نفت از جمله عواملی هستند که بازار در مواجه با آن‌ها ممکن است تن به کاهش قیمت بیشتری بدهد.

از سوی دیگر، احتمال تصویب لوایح مربوط به FATF دیگر متغیری است که طی روز‌های آتی می‌تواند قیمت دلار را در مسیر نزولی قرار دهد. در آن سو افزایشی‌های بازار بیش از هر عاملی به ادامه حضور تقاضای احتیاطی در بازار اشاره می‌کنند و معتقدند تا تقاضا برای اسکناس کاغذی در بازار وجود دارد، احتمال شکست مرز‌های حمایتی حداقل پایین است.

از نظر آن‌ها تنها در صورتی قیمت در چنین شرایطی تغییر می‌کند که از یکسو بازارساز به‌طور فعال در بازار از طریق خرید و فروش اقدام به بازارسازی کند و از سوی دیگر، شرایط انتظاری جامعه نیز با اتخاذ و تدبیر سیاست‌های اقتصادی مناسب تغییر کند. ادامه دیپلماسی فعال بین‌المللی دیگر متغیری است که می‌تواند مانع از بازگشت نوسانات شدید به بازار‌ها شود.

در روزی که دلار رو به سوی قیمت‌های پایین‌تر داشت، سکه تمام بهار آزادی نیز بیشتر کاهش قیمت را تجربه کرد و در نهایت حدود ساعت ۵ بعدازظهر روی مرز ۵ میلیونی قرار گرفت. این قیمت ۱۰۰ هزار تومان کمتر از روز شنبه بود. به گفته فعالان، سکه برای ادامه روند نزولی خود در وهله اول نیاز است که به پایین مرز ۵ میلیونی برود و پس از آن به مبارزه مرز ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خواهد رفت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1397/07/09
تصویب fetf و کاهش قیمت دلار فریب است ریشه افزایش قیمت دلار عدم مدیریت دولت بر بازار و وجود دلالانی است که بصورت حرفه ای نبض بازار ارز را در دست دارند سوء مدیریتی که دولت بصورت کاملا عمدی و حساب شده جهت فشار به نمایندگان با هدف پایین آمدن قیمت ارز و کنترل اقتصادی انجام میدهد بوی خیانت به مردم و کشور ماه هاست که به مشام میرسد
پاسخ ها
داش عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
اول نوشتن انگلیسی رو یاد بگیر که اشتباه ننویسی بعد چرت و پرت بنویس.
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1397/07/09
دلار 14تمنی فرقی با18تمنی نداره سر خودتون کلاه بگذارید
دلار باید برگرد به پنچ تمن دلار رو دولت برده بالا حالا میخواد بیاردش رو 13تمن بعد بگه بیان درستش کردم
خودتی
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1397/07/09
خودتون رو مسخره کنید کجا دلار نزولی شده 17هزارتومان کم هست پایین اومده مردم رو بدبخت کردید
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1397/07/09
فیلم جدید دولت شروع میشود....دروغ دلاری
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
ادیب_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
تنورستان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر