نرخ ارز، قیمت برخی کالا‌ها را با خود پایین کشید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
لایکو_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
لایکو_4
کتاب لند_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۸۰۸۳۱
۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۱
۱۰۲۲۶
با وجود مقاومت صرافی‌ها در برابر جلوگیری از کاهش قیمت ارز، ارز دلار پایین آمد و به 10 هزار تومان هم رسید. روند کاهشی قیمت ارز هم توانست در سایر بازارها هم اثر خود را بر جای بگذارد و ضمن کاهش قیمت‌ها باعث شود انبارهای احتکار کالا خالی شود.

روزنامه ایران: با وجود مقاومت صرافی‌ها در برابر جلوگیری از کاهش قیمت ارز، ارز دلار پایین آمد و به 10 هزار تومان هم رسید. روند کاهشی قیمت ارز هم توانست در سایر بازارها هم اثر خود را بر جای بگذارد و ضمن کاهش قیمت‌ها باعث شود انبارهای احتکار کالا خالی شود.

پیغام دیگری که کاهش قیمت ارز داشت جلوگیری از خریدهای هیجانی مردم است. بخصوص افرادی که ضررهای چند میلیونی در خرید ارز داشتند.

خودرو:

کاهش قیمت دلار به این کاغذ با ارزش خلاصه نشد، سایر بخش‌ها هم از آن تبعیت کردند تا حداقل مردم توان خرید کالاها را داشته باشند. اولین حوزه‌ای که از کاهش قیمت دلار، تأثیر پذیرفت خودرو بود. قیمت خودروهای خارجی حدود 100 میلیون تومان و داخلی بین 15 تا 20 میلیون تومان ارزان‌تر شد. هر چند که انتظار مردم کاهش بیشتر قیمت‌ها بود. با توجه به رشد قیمت‌ها، کاهش صورت گرفته نتوانست مردم را صاحب خودرو کند.

آن هم خودروهایی که خودروسازان بایستی از رده خارج می‌کردند. در این حوزه به خاطر مقاومت نمایشگاه داران و خیلی از کسانیکه برای کسب سود در حوزه خودرو سرمایه‌گذاری کردند، قیمت خودرو نتوانست به قیمت‌های واقعی آن برسد. اما کارشناسان حوزه خودرو می‌گویند با کاهش قیمت دلار، افت قیمت خودرو حتی با مقاومت گروه‌های مختلف و البته خودروسازان ارزان‌تر خواهد شد لذا سرمایه‌گذاری در این حوزه دیگر هیچ سودی نخواهد داشت.

لوازم یدکی خودرو:

بازار دیگری که بسرعت از کاهش قیمت دلار اثر پذیرفت، لوازم یدکی خودرو بود. قیمت لوازم یدکی خودرو به یکباره با کاهش 15 تا 20 درصدی روبه‌رو شد و خیلی از فروشندگانی که حاضر نبودند قطعات یدکی بفروشند از روز چهارشنبه به صف فروشندگان اضافه شدند و می‌خواهند از موجودی انبارهای خود بکاهند.

طلا و سکه:

موج «کاهش قیمت دلار» در مورد طلا هم اتفاق افتاد. هر‌گرم طلا که خودش را برای 600 هزار تومان آماده می‌کرد در آخرین ساعت خرید و فروش روز پنجشنبه به کانال 300 هزار بازگشت. بازار طلای ایران برخلاف بازارهای جهانی کار می‌کند، طی دو هفته اخیر قیمت جهانی طلا روند کاهشی داشت و در مقاطعی هم ثابت ماند اما در ایران به خاطر خریدهای بالای مردم با هدف کسب سود قیمت طلا روزانه بالا می‌رفت.

خیلی از طلا فروشان رسیدن قیمت هر گرم طلا به کانال 300 هزار را دور از دسترس می‌دانستند و مردم را تشویق به خرید می‌کردند اما گویا پیش‌بینی آنها هم درست از آب در نیامد و قیمت‌ها روند کاهشی خود را حفظ کرده است. قیمت سکه هم از قیمت طلا تبعیت کرد و به واقعی شدن قیمت‌ها در حال حرکت است.

مسکن:

بازار مسکن هم به‌صورت غیر مستقیم توانست اثری نصف و نیمه از کاهش قیمت ارز داشته باشد. به گفته مشاوران املاک صاحب خانه‌ها و فروشندگانی که حاضر نبودند حتی یک میلیون تومان از قیمت ودیعه یا اجاره کم کنند از روز پنجشنبه به خواسته مشتریان خود پاسخ مثبت دادند و حاضر شدند با تخفیف پای میز قرارداد اجاره و فروش بنشینند.
دخانیات: حوزه دیگری که با سرعت توانست کاهش قیمت را تجربه کند سیگار بود. این کالای پر تقاضا که گرانی‌اش دغدغه خیلی‌ها شده بود، 15 درصد کاهش یافت و این احتمال وجود دارد که افت قیمت سیگار که افزایش بیش از 30 درصد داشت، بیشتر شود.

آهن‌آلات:

بازار آهن‌آلات هم از قیمت دلار تبعیت و به سمت کاهش قیمت حرکت کرد. قیمت محصولات فولادی از روز سه‌شنبه کاهش 10 درصدی یافت و فعالان این صنف خوشبین به ادامه این روند هستند. بازاریان می‌گویند با کاهش قیمت بازارشان از رکود خارج می‌شود و دیگر صنفی به خود ا جازه احتکار و گرانفروشی نمی‌دهد.

موتورسیکلت:

قیمت موتورسیکلت طی یکماه اخیر بشدت افزایش پیدا کرد. به‌عنوان مثال، موتوری که اوایل سال‌جاری 12 میلیون تومان بود حدود سه هفته پیش از قیمت 26 میلیون تومان هم عبور کرد. حال قیمت این موتورسیکلت طی دو روز کاری یعنی چهارشنبه و پنجشنبه 20 میلیون تومان شد. یکی از معضلات این حوزه احتکار بود که به گفته فروشندگان موتور سیکلت از روز پنجشنبه فروش موتورهای احتکاری آغاز شده است و اکثر موتورها بیش از 4 میلیون تومان ارزان‌تر شده است.

مواد غذایی:

خیلی از تولیدکنندگان مواد غذایی قصد داشتند از هفته جاری قیمت انواع محصولات خود را به خاطر رشد قیمت بسته‌بندی گران کنند ولی کاهش قیمت ارز و بهبود فرایند ارز در سامانه نیما باعث شد که تولیدکنندگان به‌دنبال افزایش قیمت‌ها نباشند و به قیمت‌های فعلی رضایت بدهند. در خیلی از مواد غذایی به غیر از کالاهای اساسی که ارز دولتی دریافت می‌کنند، قرار بود قیمت‌ها بین 10 تا 15 درصد گران شود.

مواد شوینده:

تولیدکنندگان مواد شوینده هم تصمیم گرفتند از رشد قیمت پرهیز کنند و تا مشخص شدن قیمت دلار، قیمت نهایی محصولات خود را گران نکنند. لذا افت قیمت دلار برای این حوزه هم بسیار کارساز بود.

لاستیک خودرو:

قیمت لاستیک خودرو هم طی چند وقت اخیر بشدت افزایش یافت. در حالی که رشد تولید 10 درصدی در این حوزه اتفاق افتاد و به جهت کاهش تولید خودرو، 2.5 میلیون حلقه لاستیک بیشتر وارد بازار شد قیمت لاستیک خودروهای سواری و سنگین از سوی توزیع‌کنندگان افزایش یافت. حال با کاهش قیمت ارز، لاستیک خودرو هم از روز چهارشنبه در مسیر کاهش قرار گرفته است و به اذعان اتحادیه این حوزه کاهش قیمت 14 درصدی اتفاق افتاده است.

محصولات سلولزی:

یکی از کالاهایی که با افزایش قیمت ارز، گران شد محصولات سلولزی بود. پوشک بچه 30 هزار تومانی به بالای 95 هزار تومان رسید و از طرفی به خاطر نرسیدن مواد اولیه مردم با کمبود محصولات سلولزی در بازار مواجه شدند. حال در شرایط جدید قیمت ارز، تولیدکنندگان به فکر کاهش قیمت هستند. قیمت‌هایی که بین 2 تا 2.5 برابر گران‌تر شده است.

تلفن همراه:

تلفن همراه هم از دیگر کالاهایی بود که به کاهش قیمت ارز واکنش مثبت نشان داد. قیمت انواع موبایل در بازار بین 20 تا 25 درصد ارزان شد. سیر افزایش قیمت تلفن همراه برای خیلی‌ها باور کردنی نبود. در بازار خرید یک گوشی هوشمند با قیمت یک میلیون تومان دور از دسترس شده بود و خیلی‌ها سراغ بازار دست دوم‌ها رفتند. از هفته گذشته قیمت تلفن همراه مسیر کاهشی خود را حفظ کرده و به اعتقاد فعالان بازار کاهش قیمت‌ها متوقف نمی‌شود.

میوه و صیفی جات:

قیمت میوه و صیفی جات هم با آنکه ارتباط مستقیم با دلار ندارد اما کاهش یافت. به طور متوسط قیمت هر کیلو میوه بین هزار تا 2 هزار و 500تومان ارزان‌تر شد و قیمت صیفی جات هم در مقایسه با هفته‌های قبل معقول‌تر شد. به‌عنوان مثال گوجه فرنگی 6 هزار تومانی به 3 هزار و 200 تومان رسید. البته ممنوعیت صادرات سیب زمینی و گوجه فرنگی هم در کاهش قیمت‌ها بی‌اثر نبود.

دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی:

قیمت داروهای آزاد مانند تقویتی‌ها (مشمول ارز مبادله‌ای نشدند) و لوازم آرایشی و بهداشتی هم در قیمت خود ایستادند و توزیع‌کنندگان قیمت‌ها را تغییری ندادند. البته پخش‌کنندگان این حوزه اذعان داشتند که اگر کاهش قیمت دلار ادامه داشته باشد یا قیمت دلار در حدود 10هزار تومان باقی بماند، قیمت‌ها تغییری نخواهد کرد و دیگر مردم با اوج گرفتن قیمت‌ها در این بخش مواجه نخواهند شد.

لوازم خانگی:

تولیدکنندگان لوازم خانگی هم که قرار بود از امروز(شنبه) قیمت‌های خود را بالا ببرند دست نگه داشتند و معلوم نیست که در روزهای آینده چه تصمیمی خواهند گرفت. فعالان بازار امین حضور می‌گویند: تولیدکنندگانی که عرضه لوازم خانگی به بازار را متوقف کرده یا برخی با هدف افزایش قیمت به سمت احتکار رفته بودند، از روز پنجشنبه زمزمه افزایش عرضه را در بازار مطرح کردند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:03 - 1397/07/14
لوازم خانگی خیلی ارزان شده مخصوصا تلویزیون.
France
08:21 - 1397/07/14
هیچی دیگه ایران گلستان شده! واقعا برا بقیه دنیا ناراحتم که ایرانی نیستن! خخخخ
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1397/07/14
خیلی خوبه
قیمت ها بیشتر ازاینها هم سقوط خواهد کرد
دلار باید 1000 تومان بشود
به زودی دلار به محدوده 1000 تومان نزدیک خواهد شد
سقوط قیمت ها ادامه دارد
منتظر باشید
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1397/07/14
کدوم 10هزار تومن!!!!!مردی بده من!!!! مردم رو ببو کردین!!!! به قول ژوله من می خرم داری بده 10 تونن! €
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
توام حالا یه ده دلاری داری هی حرف بزن.ده دلار تو من ۲۰ میخرم بشرطی که دیگه مفت نگی
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1397/07/14
هیچی پایین نیومد همه چی سرجای خودش
همش دروغ
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1397/07/14
خیلی هم پایین اومده و خبر کاملا درسته
به زودی قیمت ها کاملا سقوط خواهد کرد و شکسته خواهد شد
مردم صبر کنند جنس نخرند و قیمت ها به شدت سقوط می کنه
United States
10:13 - 1397/07/14
اگر شما دلار زیر ۱۴ هزار تومان پیدا کردید بنده خریدارم
پاسخ ها
asasasas
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
اگر میتونی یه ادرس با زمان و مکان مشخص بزار بیام ببرمت فردوسی 14 برات میخرم زیر 14 تومن هر چی شد مال من اگر دبه کنی به والله همون جا کاریت میکنم ادرس خونت یادت بره وهم از خجالت دیگه تهران را فراموش کنی اگر فکر میکنی ادرس سر کاری بدی و مچلمان کنی کور خوندی چون با موتورم زیاد الاف نمیشم فکر میکنم تفریحی گشتی زدم ولی شایدم کلید کنم یه جوری بعد پیدات کنم دلال باشی حر...زاده
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
قشنگ‌معلومه دلالی و زندگیتو باختیاااا. به نظر من برو همون ۱۰ تومن بفروش تا پایین تر نیومده
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1397/07/14
بدلیل اینکه یک موتور که از اواخر سال 96 میخواستم بخرم توضیحاتی در مورد دو موتور مونتاژی و هندی که بهترین مدلشان در دو کارخانه موتور سازی است میدهم که چه اجحافی به مردم میکنند اول بگم این دو برند موتور گرانترین موتور هندی این دو کارخانه در ایران بوده و قیمت اصلی و صادراتی به اروپای ان در سایت 1650 دلار بوده . من این موتور ها را اواخر سال 96 حدود 8 م قیمت گرفتم که دلار 4000 تومن بود و با محاسبه قیمت صادراتی سایت حدود 6/6 میلیون میشد که در ایران باز کمی گرانتر بود توضیح اینکه این موتور قطعاتش مجزا ckd به ایران می امد واینجا مونتاژ میشد و گمرکی نداشت یا ناچیز بود که با دست مزد کارگر در ایران تازه باید از قیمت اصل صادراتی هم پائینتر می بود ولی باز قابل تامل بود بعد اویل سال 97 وبا سیاست کم کردن تولید از طرف دو شرکت این موتور ها به 11 تا 12 م رسید و بعد با افزایش دلار به 20 تا 22 م رسید که یک خلاف و بی قانونی بزرگ و اخلال در اقتصاد است و باید مجازات سنگین شوند زیرا تمام واردات با دلار ثانویه و نیما 8000 تومن انجام میشود نه ازاد . حتی تمام تولیدات تا به امروز ثبت سفارش ارز 4000 تومنی از پارسال بوده ولی باز با این حال قیمت 1650 دلار که قیمت شرکت اصلی بوده و واردات هم که با دلار 8000 تومن محاسبه و انجام میگردد قیمت این دو موتور خیلی راحت و ساده میشه 13/2 میلیون تومن رندش 14 م تومن حال چطور فروشنده ها قیمت 20 م به بالا تو سایت دیوار و شیپور قیمت گذاری میکنند و برخوردی هم صورت نمیگیره من خودم ماندم . البته من چون نزدیک یکسال دنبال این قضیه خرید موتور بودم اطلاعاتم 99 درصد دقیقه و این گرانیهای بی ضابطه و بی قانون صددرصد در موبایل لوازم خونه ماشین و مواد غذائی و.... وجود داره و چاره اش فقط نخریدن است تا قیمت واقعی شود بخدا من خودم موتور هنوز نخریدم و نخواهم خرید چون فعلا ضروری نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو