دلخوری افشانی از قانون منع اشتغال بازنشستگان
۷۹۹۴۱۱
۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
۳۹۰۹ 
شهردار سابق تهران گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان نباید شامل شهرداران می‌شد، اما با کمال تأسف قانون صد ساله شهرداری را نادیده گرفتند.

خبرگزاری فارس: محمدعلی افشانی در مراسم افتتاح ساختمان جدید شورای عالی استان ها اظهار داشت: بنده وقتی که از یک سازمان می‌روم، دیگر در آن سازمان حضور پیدا نمی‌کنم، ولی امروز به دلیل اصرارهای الویری رئیس شورای عالی استان‌ها در این جمع حضور پیدا کردم و از شهردار تهران و رئیس شورای شهر نیز برای این حضور اجازه گرفتم.

وی ضمن تبریک به حناچی به عنوان شهردار تهران، گفت: شهروندان از ذینفعان مدیریت شهری محسوب می‌شوند و مشارکت آنها در اداره امور شهر باعث می‌شود که اتفاق‌های بهتری انجام شود.

افشانی یادآور شد: در شرایط فعلی امکان اینکه بدون نقش ‌آفرینی مردم بتوان کاری در شهر انجام داد وجود ندارد و عدم حضور مردم فعالیت‌های شهری را محال می‌کند و برای اینکه جامعه امروز ما بتواند به مشکلات عدیده فائق بیاید، بنابراین مشارکت مردم بسیار حائز اهمیت است و در این خصوص باید از قالب حرف و تمجید خارج شویم.

شهردار سابق تهران به نقش شوراها در اداره شهر اشاره کرد و گفت: در طول تاریخ میلیون‌ها انسان در خون غلطیدند تا جامعه بشری بیاموزد تا اداره امور مردم با خرد جمعی اتفاق می‌افتد.

وی افزود: در گذشته براساس قانون شهردار را باید نمایندگان مردم انتخاب می‌کردند و حکمش توسط وزیر کشور صادر می‌شد که این احساس وجود نداشته باشد که شهردار توسط دولتی‌ها انتخاب می‌شود و متأسفانه باید گفت که امروزه این موضوع موجب تضعیف نهاد نوپای شوراها شده است.

افشانی افزود: برای اینکه دولت تصور نکند که شهرداران را آنها انتخاب می‌کنند، بنابراین شهرداران فاقد پست مدیریتی هستند، مانند نمایندگان مجلس و اعضای شوراهای شهر و روستا. بنابراین شهردار هیچ‌گونه رابطه استخدامی با دولت ندارد و بنده نیز در این خصوص ایستادگی و مقاومت کردم برای حفظ جایگاه شوراها.

شهردار سابق تهران با تأکید بر اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان نباید شامل شهرداران می‌شد، گفت: با کمال تأسف، آنهایی که داشتند قانون صد ساله شهر را می‌گرفتند، مدعی بودند که قانون را رعایت می‌کنند، ولی در اصل اینطور نبود، بلکه قانون را اجرایی نکردند.

وی افزود: این قانون شامل شهرداران نمی‌شود، ولی متأسفانه در صدا و سیما و مجلس تنها به موضوع بازنشستگی شهرداری تهران اشاره می‌کردند.

شهردار سابق تهران افزود: ۱۴۲ نفر از نمایندگان استفساریه‌ای درباره استثنا شدن شهردار تهران در قانون منع به کارگیری بازنشستگان را امضا کردند که پس از آن تحت فشارهای سنگین قرار گرفتند و درنهایت فوریت آن رأی نیاورد.

وی ادامه داد: با این قانون و اقدام، تأسف خودم را اعلام می‌کنم که این نهاد اجتماعی نوپا در ین دوره به جای تقویت، تضعیف شده است و باید تلاش کنیم که این قانون به صورت واقعی بازگردد.

شهردار سابق تهران افزود: همه حقوقدانان نوشتند که این قانون مشمول شهرداران نمی‌شود و بنده در راستای تقویت نهاد شوراها وظیفه شخصی خود می‌دانم که این موضوع را پیگیری کنم.

وی اظهار داشت: در ماده ۷۱ قانون شهرداری‌ها، شهردار موظف شده است هر شش ماه یکبار صورتحساب درآمد و هزینه را آگهی عمومی کند و اکنون بیش از صد سال از این قانون می‌گذرد، ولی فکر می‌کنم بنده اولین بار در شش ماهه اول این اقدام را انجام دادم.

افشانی گفت: تلاش کردیم صدور پروانه ساخت و ساز به نحوی باشد تا کسی به شهرداری مراجعه نکند و این اقدام باعث کاهش فساد در شهر می‌شود.

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1397/08/30
وقاحت هم حدی داره
پاسخ ها
مرادبیگ
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
طرف از شدت عصبانیت میخواد دیوار رو گاز بگیره حالا خوبه دو سوم جوانها تو این مملکت بیکارند اینها بزور تپانچه هم نمیرند اگه مثل کشورهای خدا لایق دیده کار زیاد بود تکلیف چی بود !
Iran, Islamic Republic of
17:08 - 1397/08/30
درتعجبم ازاین قانونهای من درآوردی مجلسی ها از یه طرف شهردار شامل این قانون بازنشتگی نمی شود واز طرف دیگر آقای تاج که مشابه همین شهرداری هستند شامل بازنشتگی نمی شود یک بام ودو هوا
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1397/08/30
بابا شما جقدر تشنه قدرت ببخشید ببخشید بیخشید شرمنده تشنه خدمت هستید خخخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
بهتره شما هم دنبال یه سوگلی بگردید آخر عمری از زندگی لذت ببرید
Iran, Islamic Republic of
17:48 - 1397/08/30
از تدبیرهای شماست الان این همه جوان بیکار داریم.حداقل بروید استراحت چهارتا جوون بیان سر کار
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
یکی به من بگه چطوری این بابا را از میزش جدا کردند
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1397/08/30
این شد سومین شهردار که تو دوره روحانی انتخاب شد
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1397/08/30
مملکت گل بلبله
شهردار رو بازنشست میکنن بعد تو شورای نگهبان قوه قضاییه تشخیص مصلحت نظام و...تا فسیل نشی وجان به جان افرین تسلیم نکنی تو قدرت می مونی .
ای کاش یه کم شهامت تو وجود رهبران ما بود وبه جا این فسیلها که حتی دستشویی هم به تنهایی نمیتونن برن این همه جوان تحصیلکرده ونخبه رو سر کار می اوردن
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1397/08/30
واقعا شماها چقدر شیفته قدرت و شهرت و دنیا پرستی هستید
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1397/08/30
دوستان مدیون هفت جد و آباد افشانی هستید اگه فکر کنید مسولان ما تشنه مقام هستند ، هرگز ، این ها شیفتگان خدمت هستند و بس ، اصولا این گربه ها فقط و فقط محض رضای خداوند موش میگیرند و هدف دیگه ای ندارند
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1397/08/30
نگران نباش افسادطلبان عین خوره بجان خودیها هم لطمه میزنند
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1397/08/30
برو استراحت کن پدر جان بسته دیگه.
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1397/08/30
بسته برو انچه جمع وجور کردی خرجش کن والا....
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1397/08/30
بسته برو انچه جمع وجور کردی خرجش کن والا....
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1397/08/30
چراپس ابتکار ومولاوردی نمیرن روحانی ازدلش نمیاداینهانباشن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج