بازگشت متفاوت قدوس به تیم ملی
۷۹۹۵۰۰
۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۲
۶۲۵۷ 
سامان قدوس یکی از بهترین بازیکنان تیم‌ملی مقابل ونزوئلا بود.

وب‌سایت نود: سامان قدوس بعد از غیبت در بازی مقابل ترینیداد و توباگو که با شایعات زیادی هم همراه بود در بازی مقابل ونزوئلا به ترکیب بازگشت. قدوس اگرچه در یکسال اخیر در همه اردوها و اکثر بازی‌های دوستانه تیم ملی بوده است اما بازیکنی که قرار است همراه ایران به جام‌ملت‌ها برود تفاوت‌های زیادی با نیمکت‌نشین جام‌جهانی دارد.

قدوس که این روزها ستاره تیم باشگاهی‌اش است و حسابی در آمیان سروصدا کرده با کیفیت بازی جدید قرار است کمک دست کی‌روش برای جام ملت‌های آسیا باشد. آمار قدوس در این بازی نشان از آمادگی او دارد که می‌تواند زنگ خطر جدی برای هم‌پستی‌هایش شود. البته با توجه به توانایی حضور او در چند پست بازیکنانی که باید احساس خطر کنند زیاد است.

بر اساس آمار متریکا، در بازی مقابل ونزوئلا قدوس در پست هافبک تهاجمی به میدان رفت. او توانست ۸۱درصد کنش موفق (Actions Won) را به نام خودش ثبت کند. آماری که بعد از آمار مدافعان میانی که با توجه به پست‌شان کنش‌های زیادی انجام می‌دهند بهترین بازیکن زمین بوده است.

آمار او در دفاع و حمله به یک اندازه در کیفیت خوبی قرار داشته است. او در فاز دفاعی فقط یک توپ لو داد. یک شوت زد که آن هم در چارچوب بود. در صد در صد نبردهای تن به تن به پیروزی رسید. یعنی این که تمام دریبل‌هایش و از سوی دیگر تمام تکل‌‌هایش با موفقیت انجام شد.

او دومین بازیکنی بود که بیشتر از بقیه بازیکنان را در محوطه جریمه صاحب توپ کرد. قلی‌زاده با ۶ پاس داخل محوطه در رده اول قرا رداشت و قدوس با ۵ پاس دوم بود و نقش زیادی در ایجاد موقعیت‌های تیم کی‌روش داشت. حالا قدوس با این آمار، بیش از پیش در تفکرات کی‌روش جایگاه خود را تثبیت کرده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج