جام جهانی باعث صلح در خاورمیانه می‌شود
۷۹۹۵۲۲
۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۳
۴۵۲۴
اینفانتینو:
 اینفانتینو روی ۴۸ تیمی شدن جام جهانی ۲۰۲۲ اصرار دارد.

وبسایت نود: جانی اینفانتینو همچنان روی افزایش تعداد تیم های جام جهانی قطر از ۳۲ به ۴۸ اصرار دارد، اما این اقدام احتمالاً منجر به برگزاری چند مسابقه از جام جهانی در کشورهای همسایه قطر می شود.

حال آن که قطر رابطه خوبی با اکثر کشورهای همسایه اش ندارد و تقریباً روابط دیپلماتیکی با کشورهای همسایه اش ندارد، همین موضوع شانس ایران را برای میزبانی چند بازی جام جهانی افزایش می دهد. اینفانتینو در مورد برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ اظهارنظر تازه ای داشته است:

شاید فوتبال خودش پلی برای ایجاد ارتباط باشد. چنان که در پیشنهاد میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ دیدیم و سه کشور آمریکا، مکزیک و کانادا که تصور نمی کنم از لحاظ سیاسی و روابط دیپلماتیک خیلی هم در شرایط ایدئالی باشند، در کنار هم میزبانی را به دست گرفتند. این نشان می دهد که فوتبال می تواند معجزه کند.

مشخصاً رابطه قطر با کشورهای همسایه اش نکته ای است که شرایط را پیچیده می کند. با این وجود، تصور می کنم هرچند که اوضاع دیپلماتیک خوب نباشد، ولی وقتی بحث فوتبال به میان می آید، مردم با یکدیگر صحبت می کنند.

قطر خودش را برای جام جهانی ۲۰۲۲ با ۳۲ تیم و در هشت ورزشگاه آماده کرده است، طبیعی است که نیاز نیست حتماً اینشتین باشید تا بدانید برگزاری جام جهانی با ۴۸ تیم در هشت ورزشگاه کار سختی است. پس احتمالاً باید به فکر برنامه ریزی برای برگزاری چند مسابقه در خارج از قطر بود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج