افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان در سال ۹۸
۸۱۲۹۹۹
۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۵
۱۱۹۷۳
معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه از افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان دولت جهت جانماندن از تورم احتمالی سال آتی خبر داد.

خبرگزاری فارس: سعید نمکی امشب در شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: سفری که آمدیم بر مبنای برنامه‌ای است که در سازمان برنامه و بودجه دنبال می‌کنیم چراکه با سفر به استان‌های کمتر توسعه‌یافته نیازمندی‌های استان‌ها را بررسی می‌کنیم.

وی با اعلام اینکه متأسفانه بحث بودجه کشور ما را غافلگیر کرد زیرا با مصارف حداقلی معلوم و منابع حداقلی نامعلوم مواجه‌ایم، اضافه کرد: در کشور ایران با تنوع اقلیمی و خرده فرهنگ‌ها مواجه هستیم و باید به حوزه‌های هر استانی به صورت مجزا بپردازیم.

معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه به موضوعات مطرح شده اشاره کرد و بیان داشت: پس از دو هفته جلسه جمع‌بندی برگزار و یک کمیته اجرایی در استان تشکیل خواهیم داد و طبق تفاهم منعقد شده بررسی خواهیم کرد که محورهای توسعه استان را بر چه اساسی دنبال کنیم.

اوضاع بهتر شد کمک‌های بیشتری خواهیم کرد

نمکی از در اختیار گذاشتن کمک‌های بیشتر برای نقاط کمتر توسعه‌یافته در بودجه سال 98 و از سرفصل‌های اعتباری دیگر با توجه به بهتر شدن اوضاع خبر داد و تبیین کرد: بعد از گذشت سه ماه از این تاریخ دوباره سفری به استان خواهیم داشت تا پیشرفت کارها را ببینیم.

وی با اشاره به توزیع ناعادلانه سرانه دانشگاه‌ها، مطرح کرد: قطعا پیگیری خواهیم کرد چرا سرانه‌ها پایین است، قطعا اگر بی‌عدالتی در توزیع منابع ببینم با افزایش تخصیص آن را جبران می‌کنیم.

آقای زنگه پا پس کشید!

معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه از تخصیص 850 میلیارد تومان اعتبار برای دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال گذشته خبر داد و گفت: برای اولین بار اعتبار دانشگاه‌ها را تخصیص 100 درصدی دادیم ولی شب آخر از شش هزار میلیاردی که چک کشیدند چهار میلیارد را آقای زنگه چک نکشید و نداد، دو میلیارد دیگر را آقایان مالیات ندادند که با خلق تنگی به خانه رفتیم و تمام خستگی ایام بر تنمان ماند.

نمکی اعلام کرد: این مهم را با تخصیص اضافه‌تر جبران خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت دانشگاه علوم پزشکی دست تنها بماند!

کارمندان دولت از تورم احتمالی جا نمی‌مانند!

وی از افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان دولت جهت جا نماندن از تورم احتمالی سال آتی خبر داد و افزود: در بودجه سال 98، 62 هزار میلیارد تومان برای هزینه‌های عمرانی(در بحث آموزش عالی) کشور کنار گذاشته شده است.

معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه از 108 هزار میلیارد تومانی که در بخش رفاه اجتماعی هزینه می‌کنیم 83 هزار میلیارد تومان در دو صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری هزینه می‌شود، بیان داشت: 75 درصد منابع رفاه اجتماعی به این دو صندوق می‌رود و این در حالی است که در هیچ جای دنیا صندوق‌ها وابسته به دولت نیستند.

نمکی با اعلام اینکه برای اولین بار شش تا هفت درصد قانون کار را برای مستمری‌بگیران 20 درصد کردیم، تبیین کرد: در رابطه با بحث‌های توسعه زیرساخت‌ها، ورزش و گردشگری برای امسال و سال 98 معتقدیم که باید این زیرساخت‌ها تقویت شود.

وی از توسعه گردشگری، کارآفرینی و ایجاد بازارچه‌های محلی را از برنامه‌های جدی سازمان برنامه و بودجه ذکر کرد و یادآور شد: جهت توسعه و بهسازی کتابخانه‌ها، صدا و سیما و دانشگاه فرهنگیان قطعا کمک می‌کنیم.

ترمز پروژه‌ها زیر 50 درصد پیشرفت کشیده شد

معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه از توقف پروژه‌های زیر 50 درصد پیشرفت فیزیکی خبر داد و یادآور شد: درصدد ایجاد انگیزه برای مشارکت بخش خصوصی هستیم و از طرف دیگر می‌خواهیم با خرید تضمینی خدمت از سرمایه‌گذار بخش خصوصی ایجاد انگیزه ایجاد کنیم که پروژه‌های نیمه‌تمام به اتمام برسد.

نمکی اعلام کرد: سه هزار و 600 میلیارد تومان برای بازنشستگان کنار گذاشتیم که با فشار غیرمتعارف این رقم در آموزش و پرورش هزینه شد و توانستیم تا پایان سال 97 را تسویه کنیم.

وی با اشاره به وجود سرمایه نیروی انسانی توسعه‌یافته در خراسان‌جنوبی، مطرح کرد: در کمتر استانی این ظرفیت دیده می‌شود لذا این استان دارای چنین ظرفیت بی‌بدیل است که باید جهت توسعه از آن استفاده کرد.

بدقواره ترین آموزش عالی دنیا!

معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه آموزش عالی کشور را یکی از بدقواره‌ترین آموزش‌های عالی در دنیا دانست و تبیین کرد: آموزش‌ها متناسب با نیازهای مملکت نیست و متأسفانه در این زمینه جزیره‌ای عمل و نیروهای تربیت شده نیز مهارت لازم جهت ارائه خدمت را ندارند.

نمکی با اعلام اینکه در بودجه سال آینده بودجه پارک‌های علم و فناوری 72 تا 73 درصد افزایش یافته، تبیین کرد: پژوهشی که در آن گره‌گشایی از نظام خدمت بیرون نیاید و تنها به تولید مقاله اکتفا شود فایده‌ای ندارد بنابراین پژوهش باید راهکار حل مشکلات داشته باشد.

دیگر به نظام سلامت پول نمی‌دهیم!

وی از افزایش 400 درصدی بودجه‌های نظام سلامت خبر داد و با بیان اینکه سال گذشته بیش از 17 هزار میلیارد تومان برای بیمه سلامت هزینه کردیم، اعلام کرد: در نظام سلامت یک سری هزینه‌های بی‌رویه می‌کنیم بنابراین بیش از این نمی‌توانیم در نظام سلامت هزینه و پول تزریق کنیم.

معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه در بودجه سال آینده 36 هزار میلیادر تومان برای وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها پول گذاشتیم، مطرح کرد: پرونده الکترونیک پزشک خانواده چهار رکن اصلی نظام سلامت است که 20 تا 50 درصد هزینه‌ها را کم می‌کند.

نمکی برای کمبود کلاس‌های درس در استان قول مساعد داد و با اعلام اینکه در خصوص روستاها باید بازنگری صورت گیرد، تبیین کرد: همچنین در خصوص جاذبه‌های توریستی به خصوص اکوتوریسم سه منطقه درمیان و سربیشه، شاسکوه( ایستگاه کله‌بز)، نایبندان طبس( ایستگاه یوز) را به بخش خصوصی نخواهیم داد و به غیر از این نقاط هرکس درخواست داد دعوت می‌کنیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1397/10/07
تورم ۳۰۰٪ ولی حقوق ۲۰٪ واقعا که زحمت میکشید
Iran, Islamic Republic of
01:29 - 1397/10/07
دست شما درد نکنه بعد دویست درصد گرانی این بیست در صد جبران می‌کنه فقط یک صفر کم داره نصبت به دویست که اونم هیچ ارزشی ندارد احسنت به این درایت فقط فکر نکنم کارمندی تا سال دیگه زنده بمونه گرونی ساعتی دستورش می رسه ولی حقوق از سال بعد شاید اگر شد
Iran, Islamic Republic of
01:31 - 1397/10/07
سلام، تورا به خدا وخون شهداقسم ،آقایان وزیر ان اقتصاد، رفاه ،مجلس ووووووبا افزایش پله پله پله پله کانی غلط حقوق ماهیانه 100 وهشت تومن معلولین شدید بهزیستی درمنزل فکر اصلاحی که لمس واحساس شود عنایتی کنید،مقایسه با 20 درصدافزایش کارمندان نکنید که حداقل کمتر از یک میلیون تومن حقوق نیست 40 سال ازعمرانقلاب گذشت اما اما اما معلولین بهزیستی به حق شان نرسیدند یا صاحب الزمان عدالت کجا؟چه شد؟ با گدایی بادست نیازمندی دراز کردن محرومین باتحقیرشدن هموطن وهم نوع خود آ یا خدا وشهدا راضی اند راضی اند راضی اند عاجزانه استدعا داریم این چندسطر بدون حذف به محضر رهبر معظم ارسال وتقدیم فرمایند شاید بااطلاع شدند هیچ راه جاره ای نداریم نداریم نداریم
Iran, Islamic Republic of
02:36 - 1397/10/07
خیلی جالبه ،قرار بود ۲۰۰هزار برای افرادی ک حقوق زیر ۳میلیون دارن بدن چی شد پس!!!!!!؟ واقعا حرفهاشون اصلا پایه نداره و قابل اعتماد نیس
پاسخ ها
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۷
هنوز داداش دارنند فکرمیکنند
United Arab Emirates
03:43 - 1397/10/07
دروغ که حناق نیست!!! چرت و پرت گفتن هم هیچ هزینه ای ندارد و فقط مدت کمی مسئولین و مردم را خوشحال می کند
Iran, Islamic Republic of
04:25 - 1397/10/07
استاد گرامی چقدرشعاراین بیست درصد را می دهید به خیال خودتان خیلی کمک بزرگی است تورم سیصد درصد وافزایش بیست درصد هیچ دردی ازمادوا نمی کند حقوق هاباید بالاتر ازخط فقر چهار میلیونی شود وعیدی ماوکارگران باید باهم برابر شود خواهشا عدالت رارعایت کنید
Iran, Islamic Republic of
05:54 - 1397/10/07
خواهشمندیم افزایش حقوق کارکنان دولت را در سال آینده بصورت پلکانی افزایش ندهید،چون از این طریق به کارمندان سابقه دار ظلم می شود و سابقه خدمتی آن بزرگواران در افزایش حقوق درنظر گرفته نمی شود،اگر افزایش حقوق مثل سال گذشته بصورت پلکانی باشد در سالهای آینده نزدیک حقوق کارمندان 7 الی 8سال سابقه دار با کارمندان 27 الی 28 سال برابر خواهد شد متاسفانه!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
تو حرس خودتو نزن شیرت خشک میشه. اون کارمند 28 سال خدمت به اندازه کافی خورده نمیخواد التماس بکنی، مشکل معیشتی کارمند و غیر کارمند نمیشناسه.
Iran, Islamic Republic of
06:13 - 1397/10/07
بخدا قسم وبازهم بخداقسم وبازهم بخداقسم هیچ کاری برای مردم نکردید ونخواهید کرد. وحافظه تاریخی مردم گواهی خواهد داد
پاسخ ها
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۷
ایند باید یه روزی جواب بدنند خدا اگه خداس جا حق نشسته
Iran, Islamic Republic of
06:37 - 1397/10/07
مردشورای دولت که هنوزمیخوادحقوق کارمندان روافزایش بدهدکه مملکت رودارن همبن کارمندامیچاپن وقوت میدن هرچه کارمندهدبهترین خونه زندگی ماشین داره این افزایش بایدبدن به بهزیستی که یه دونه پوشاک برای یک معلول سیپی داخلیش نیست
Iran, Islamic Republic of
06:51 - 1397/10/07
آقای نمکی خیلی بی نمکی تورم 200تا300بوده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۷
از حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری چه خبر فراموششون کردید هاشا به کرمتون.
Iran, Islamic Republic of
07:21 - 1397/10/07
علم اقتصاد می گوید تورم فقط با حمایت گسترده از تولید داخلی و مبارزه با فساد کنترل می شود آقایان دولت. دارید مملکت را کجا میبرید؟ ۲۰ درصد افزایش حقوق، تورم ۳۰۰ درصدی را پوشش نمیده که هیچ، تورم میشه ۳۵۰ درصد. یا صاحب الزمان، عجل الی ظهورک.
Iran, Islamic Republic of
07:21 - 1397/10/07
علم اقتصاد می گوید تورم فقط با حمایت گسترده از تولید داخلی و مبارزه با فساد کنترل می شود آقایان دولت. دارید مملکت را کجا میبرید؟ ۲۰ درصد افزایش حقوق، تورم ۳۰۰ درصدی را پوشش نمیده که هیچ، تورم میشه ۳۵۰ درصد. یا صاحب الزمان، عجل الی ظهورک.
Germany
08:02 - 1397/10/07
هدف دولت محترم ، نابودی ملت است....تورم چنده؟.....منطق شما چنده؟....
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1397/10/07
زین پس بر کارمندان دولت ،گدایی واجب است!
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1397/10/07
برید گمشید .... آدم های رذل ...
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1397/10/07
عزیزان چی میخواید بهشون بگید فک میکنید خودشون نمیدونن دارن چیکار میکنن با ما؟ وضع رو نمیبینن؟ نه کاملا میدونن چی میکنن وچه خبره، خودتون خسته نکنید ان شاءالله خداوند خودش روزی مارو میده چشم به دست اینها نداشته باشین ک چیزی بهتون نمیرسه
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1397/10/07
کجا ۲۰درصد بصورت پلکانی میشود ده ، یازده درصد جیگر
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1397/10/07
سلام خسته نباشید به نظر شما کسی که دومیلیون حقوق می گیره بیست درصد آ ن می شود دویست هزار تومان باری از دوش آ ن بر میدارد
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1397/10/07
تورم ۳۰۰ درصد ، اضافه حقوق ۲۰ درصد ؟ کجای دنیا یه همچین اجحافی می شه ؟ بازنشسته ها و موظفین چکار کنن ؟
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1397/10/07
بله دیگه به قول روحانی کارمندان ادمههای دولت هستن بایدبرسین بیکارهاهم حتمی خارجین
Iran, Islamic Republic of
22:13 - 1397/12/10
با پول ی خونه ک اول سال ۹۷ میتونستی بخری الان ی ماشین میشه خرید با پول ماشین ی گوشی میشه خرید با پول گوشی میشه چند کیلو گوشت.
اون وقت این ۲۰درصد افزایش سال ۹۸ را چجوری محاسبه کردید و بدست آوردید؟
اگر پول هست باید برای همه باشه اگر نیست نباید نماینده ها و دولتمردان هم نجومی بگیرند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج