مدعیان بزرگ در جام ملت‌های آسیا
۸۱۵۹۱۳
۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
۶۸۴۲
سایت فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا در گزارشی به بررسی جام ملت‌های آسیا پرداخت.

خبرگزاری ایسنا: سایت فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا در گزارشی به بررسی جام ملت‌های آسیا پرداخت.

جام ملت‌های آسیا برای اولین بار با حضور ۲۴ تیم، در امارات آغاز می‌شود و به همین خاطر سایت فیفا نوشت: از شنبه جام ملت‌های آسیا در حالی شروع می‌شود که همه نگاه‌ها به پنج تیم برتر آسیایی است که در جام جهانی نیز حاضر بودند. ایران، کره جنوبی، ژاپن، عربستان و استرالیا بعد از نمایش خوب در جام جهانی روسیه، حالا خودشان را برای جام ملت‌های آسیا آماده می‌کنند که در امارات برگزار می‌شود.

مدافع عنوان قهرمانی

استرالیا در دوره قبلی این رقابت‌ها در سال ۲۰۱۵ توانست قهرمانی را به دست بیاورد و از میزبانی به بهترین شکل استفاده کند و حالا باید ببینیم به خوبی می‌تواند از عنوان قهرمانی دفاع کند یا خیر.

* جام اولی‌ها

در امارات برای اولین بار سه تیم قرقیزستان، یمن و فیلیپین فرصت حضور در جام ملت‌های آسیا را به دست آوردند و برای اولین بار در این رقابت‌ها حاضر خواهند بود. (یمن پیش‌تر با نام یمن جنوبی در جام ملت‌ها حضور داشته است.)

* سرمربیان بزرگ

در امارات، مربیان بزرگی همچون کی‌روش، لیپی، موریاسو، اریکسون، زاکرونی و چند مربی بزرگ دیگر حضور دارند که همگی برای قهرمانی تلاش می‌کنند.

* غایبان سرشناس

جام ملت‌ها در حالی شروع می‌شود که بازیکنانی چون دانیل ارزانی و آرون موی از استرالیا غایب هستند و تام راجیک و متئو لکی نیز با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کنند. علی الحبسی بزرگ‌ترین بازیکن عمان و عمر عبدالرحمان از امارات دیگر غایبان سرشناس جام ملت‌ها هستند.

*دروازه‌بانی با ۵ حضور

ایگناتی نستروف دروازه‌بان ۳۸ ساله ازبکستانی در آستانه رکوردشکنی است. او در صورت حضور در این رقابت‌ها با پنج حضور در جام ملت‌ها رکورددار می‌شود و بزرگانی چون اندو و یونس محمود را کنار می‌زند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج