مسئله مرموز محبوبیت سلبریتی‌ها
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۱۹۷۹۲
۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
۱۲۰۳۵
نخستین بار سال ۹۴ بود که فهرستی از پرفالوئر‌ترین سلبریتی‌های ایرانی در اینستاگرام را منتشر کردیم. بسیاری از محبوب‌ترین‌ها در این بازه زمانی، از فهرست ۲۰تایی بیرون ماندند و بسیاری از آن‌هایی که هنوز اکانت اینستاگرام نداشتند، توانسته اند در صدر جدول برای خود جایی دست و پا کنند.

روزنامه هفت صبح - محمدجواد ترابی: نخستین بار سال ۹۴ بود که فهرستی از پرفالوئر‌ترین سلبریتی‌های ایرانی در اینستاگرام را منتشر کردیم؛ آن‌هایی که نه به واسطه اینستاگرام بلکه در دنیای واقع و به واسطه هنر و مهارتشان دیده شدند و دنبال کنندگان میلیونی در اینستاگرام داشتند و دارند.

حال با گذشت ۴۵ ماه به سراغ همان فهرست رفته ایم و این گزارش حاصل سه بررسی از صفحات اینستاگرامی پر فالوئرترین سلبریتی‌های ایرانی در نوروز ۹۴، تیر ۹۵ و دی ۹۷ است؛ بسیاری از محبوب‌ترین‌ها در این بازه زمانی، از فهرست ۲۰تایی بیرون ماندند و بسیاری از آن‌هایی که هنوز اکانت اینستاگرام نداشتند، توانسته اند در صدر جدول برای خود جایی دست و پا کنند.

مسئله مرموز محبوبیت سلبریتی‌ها


در اینجا به جای بررسی رتبه به رتبه، بر اساس سبک و سیاق کاری مشابه این سلبریتی ها، این رده بندی جدید را مرور کردیم.

استند آپ کمدین باش و تمام!

در روزگاری که شبکه نسیم، یک تنه جور باقی شبکه‌ها را در رقابت با شبکه‌های ماهواره‌ای می‌کشد، خیلی عجیب نیست که رامبد جوان، مجری و مغز متفکر خندوانه، به عنوان یکی از محبوب‌ترین هنرمندان ایرانی در بین عموم مردم شناخته شود.

مسئله مرموز محبوبیت سلبریتی‌ها

در فهرست نوروز ۹۴ خبری از اینستاگرام رامبد جوان نبود، اما او توانست خیلی زود در تابستان ۹۵، با ۳ میلیون دنبال کننده، به رتبه هفتم این فهرست برسد.

پخش مستمر خندوانه بر محبوبیت او افزود تا اینکه امروز او با ۷ و نیم میلیون فالوئر، رتبه دوم را توانست به خود اختصاص دهد. در کنار او باید به حسن ریوندی، استندآپ کمدین معروف ایرانی هم اشاره کرد که یک تنه مدیای فارسی را به چالش کشیده است.

او که در هیچ رسانه رسمی سینمایی و تلویزیونی حضور پیدا نکرده، صرفا با برگزاری کنسرت‌های شاد شاد توانسته رتبه مشترک چهارمی را با الناز شاکردوست، با 6/3 میلیون دنبال کننده به دست آورد.

رتبه دومی برای رامبد جوان، رتبه چهارمی برای حسن ریوندی و البته میلیون‌ها دنبال کننده صفحات باقی استندآپ کمدین‌های تازه دیده شده ایرانی، نشان میدهد که «خنده» می‌تواند رمز موفقیت گمشده در اینستاگرام ایرانی‌ها باشد.


شکست خواننده‌ها

معلوم نیست خواننده‌های ایرانی چوب چه چیزی را می‌خورند که اینگونه عرصه اینستاگرام هم برایشان تنگ شده است. شاید روحیه محافظه کارانه‌ای که به واسطه فشار‌های قابل درک و غیرقابل درک به آن‌ها می‌آید، خلاقیت شان را کشته، شاید هم مردم سلیقه شان تغییر کرده و ...

در حالی که نوروز ۹۴، آرمین زارعی (۲AFM)، سیروان خسروی، بابک جهانبخش، یاسر بختیاری (یاس)، زانیار خسروی و محسن یگانه به ترتیب رتبه‌های چهار، هفت، سیزده، چهارده، نوزده و بیست فهرست بیست سلبریتی پرفالوئر ایرانی را به خود اختصاص داده بودند، حال فقط آرمین زارعی با ۵ میلیون فالوئر در رتبه ۱۰ و یاسر بختیاری با 3/6 میلیون فالوئر در رتبه ۱۶ فهرست قرار دارند.

شاید این سوژه بدی برای یک تحقیق جامعه شناسانه ایرانی نباشد که خواننده‌های ایرانی چگونه قافیه را به دیگر هنرمندان ظرف ۴ سال باختند؟ گرچه نباید از یاد ببریم که پیج امیرحسین مقصودلو (تتلو) با 4/1 میلیون فالوئر همین نیمه آبان امسال به دلیل انتشار پست‌های نامطلوب از طرف اینستاگرام بسته شد.

مسئله مرموز محبوبیت سلبریتی‌ها


بازیگران ماندن در اوج را بلدند

از چهار سال پیش تاکنون فقط بازیگران بودند که توانستند رتبه‌های بالای فهرست را بین خود جابه جا کنند، اما از این فهرست خارج نشوند.

مهناز افشار با 8/1 میلیون دنبال کننده رتبه نخست بیشترین دنبال کننده ایرانی در کل مدیای فارسی را به خود اختصاص داده است؛ آن هم به رغم تمام هجمه‌ای که این روز‌ها علیه او وجود دارد و جنجال‌های مربوط به همسرش.

مسئله مرموز محبوبیت سلبریتی‌ها

افشار در فهرست نوروز ۹۴، رتبه پنجم را داشت. بهنوش بختیاری که در آن زمان رتبه نخست را داشت حال با ۷ میلیون دنبال کننده بین رامبد جوان و حسن ریوندی، رتبه سوم را از آن خود کرد.

الناز شاکردوست هم از رتبه ۳ در چهار سال پیش حال با 6/3 میلیون فالوئر هم رتبه با ریوندی در فهرست نشسته است.

مسئله مرموز محبوبیت سلبریتی‌ها

سحر قریشی با 6/1 میلیون دنبال کننده از رتبه ۱۱ به ششم فهرست رسیده است. رضا گلزار (از رتبه ۶ به ۷)، بهنوش طباطبایی (از رتبه ۱۰ به ۸)، ترانه علیدوستی (از رتبه ۱۶ به ۹)، بهرام رادان (از رتبه ۸ به ۱۱)، رضا عطاران (از رتبه ۲۳ به ۱۵)، مهراوه شریفی نیا (از رتبه ۱۲ به ۱۷) و بهاره رهنما از رتبه ۱۵ به ۱۸)، باقی هنرمندانی هستند که تمام این سال ها، محبوبیت خود را حفظ کرده اند.

با این حال پرویز پرستویی با 4/3 میلیون فالوئر در حال حاضر، نشان داده با اینکه دیر به اینستاگرام وارد شده، آنقدر می‌تواند خوب نبض افکار عمومی را در دست بگیرد که رتبه مشترک ۱۱ را با بهرام رادان از آن خود کند.

مسئله مرموز محبوبیت سلبریتی‌ها

در انتهای فهرست ۲۰ سلبریتی محبوب اینستاگرام هم، نیکی کریمی و نسرین مقانلو (که در فهرست نوروز ۹۴ هیچ کدام حضور نداشتند) با 2/7 میلیون فالوئو، رتبه مشترک ۱۹ فهرست را به دست آورده اند.


فوتبالیست‌های دیروز، کنشگران امروز

علی کریمی و علی دایی را همه می‌شناسند. دو بازیکن فوتبالی سرکشی که هر کاری دلشان خواست انجام دادند و میدهند؛ چه در زمین فوتبال و چه در دنیای واقع.

حال این دو فوتبالیست که به نوعی اپوزیسیون درونی و البته معتمد به حساب می‌آیند، رده‌ای از میزان محبوبیت در اینستاگرام را برای خود کسب کردند که تا پیش از این فقط در دست بازیگران و خواننده‌ها بود.

مسئله مرموز محبوبیت سلبریتی‌ها

علی کریمی با 3/9 میلیون دنبال کننده و علی دایی با 3/8 میلیون فالوئر رتبه ۱۳ و ۱۴ محبوب‌ترین سلبریتی‌های ایرانی را در اینستاگرام به نام خود زده اند.

اما باقی فوتبالیست‌ها و ورزشکاران ایرانی، راه دور و درازی برای این چنین محبوبیتی در پیش دارند.

چرا اینستاگرام را زیر نظر داریم؟

تعداد کاربران ایرانی اینستاگرام هیچگاه به طور دقیق اعلام نشد، اما در تمام این سال‌ها این روند رو به رشد را با توجه به آمار نصب کاربران اندروید در کافه بازار زیر نظر داشتیم. ۵ میلیون نصب در نوروز ۹۴، ۱۲ میلیون نصب در تیر ۹۵ و حالا ۲۱ میلیون نصب در دی ۹۷، نشان از نفوذ بالای این شبکه اجتماعی در ایران دارد.

شبکه‌ای که این روز‌ها بیش از هر زمانی بحث فیلترینگش داغ شده، آنقدر محبوب است که رتبه ششم محبوب‌ترین سایت در ایران را بنابر آمار الکسا به خود اختصاص دهد. آیا این آمار‌ها و میزان محبوبیت‌ها نمی‌تواند آینه‌ای برای میزان محبوبیت سلبریتی‌ها در تمام کشور باشد؟

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1397/10/28
این امارا همش کشکه
لزوما اینکه فالوئرات بالاس دلیل بر محبوبیت نمیشه
هر چی پست های جذاب تر و جنجالی تر بذاری امار فالوئرات میره بالاتر حالا بگذریم از اینکه خیلیا فالوئر فیک میخرن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۸
فالوئر فیک رو میشه چند ده هزار تا خرید ولی نمیشه چند میلیون فالوئر فیک خرید که
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
چه ربطی داره کی گفته نمیشه خرید فکر میکنی دنیا جهانبخت و تتلو واقعا میلیونی فالور دارن؟!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
متاسفانه باید پذیرفت که بله تتلو و جهانبخت دو تن از اکابر و عظما ی ایرانی میلیونی فالوور دارن و مردم اینا رو دنبال میکنن
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1397/10/28
بعضی از این ها صرفا به خاطر سبک زندگی و شیک پوشی شون دیده می شوند
پاسخ ها
sara
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۸
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1397/10/28
خیلیا فالوشون کردن در عین حال بهشون فحشم میدن فالوور نشونه محبوبیت نیس
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1397/10/28
محبوب نیستن ،همش سر و صدای الکیه...اینستاگرام نمیتونه معیار محبوبیت باشه.
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1397/10/28
کاری کنین کاربرا تو برترینها بتونن پروفایل بزارن^^
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
که توام ازین عکس یه چشیا بذاری لابد
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1397/11/02
داشتن فالوئر دلیل محبوبیت نیست..همه دیدیم که امیر تتلو با ۴.۱میلیون فالوئر اومد کنسرت بزاره کلا ۲۷۶تا بلیط فروخت..بعدشم کلی آسمون ریسمون بافت که چنین و چنان و کلی چرت و پرت و دروغ.. واقعیت این دنیای مجازی همینه..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر