زیباترین جاده‌ها و بزرگراه‌های دنیا!
۸۲۱۷۱۱
۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
۷۵۳۹
تاکنون در جاده منتهی به جنگل سیسنگان رانندگی کرده‌اید؟ یک طرف دریای آبی و بیکران است و طرف دیگر جنگلی سرسبز با درختانی سر به فلک کشیده.
وبسایت روزیاتو- فروغ بیداری: تاکنون در جاده منتهی به جنگل سیسنگان رانندگی کرده‌اید؟ یک طرف دریای آبی و بیکران است و طرف دیگر جنگلی سرسبز با درختانی سر به فلک کشیده. تاکنون از جاده بندر بریس به سمت کوه‌های مریخی چابهار عبور کرده‌اید؟ در جاده‌ی بسیار زیبا و خاطره‌انگیز چالوس رانندگی کرده‌اید یا از بزرگراه زنجان تا هشترود رد شده‌اید که آسمان به زمین رسیده و ابر‌های نزدیک و خوش‌فرم در کنار کوه‌های چند رنگ به گونه‌ای است که گویی در جهانی دیگر حرکت می‌کنید؟

همه این مسیر‌های زیبا و ده‌ها جاده جذاب دیگر در گوشه و کنار کشورمان وجود دارند که سفر در امتداد آن‌ها خوشایندتر از دیگر مسیرهاست. اما فارغ از این بزرگراه‌ها، در این مطلب ۱۰ جاده جهانی را برایتان انتخاب کرده‌ایم که گفته می‌شود زیباترین بزرگراه‌های دنیا هستند.
 
۱- جاده میلفورد در نیوزیلند
 
زیباترین جاده‌ها بزرگراه‌های دنیا!

این جاده بسیار زیبا با درازای ۲۳۷ کیلومتری، «Te Anau» را به میلفورد ساوند (لوکیشن فیلم ارباب حلقه‌ها) وصل می‌کند. در میان این مسیر دریاچه‌های آینه‌ای بسیار جذاب و کوهستان ارل (Earl) وجود دارند که بر جذابیت مسیر افزوده‌اند. بسیاری از مسافران در این جاده توقف می‌کنند تا از مناظر زیبای جنگل‌ها و آبشار‌های آن عکس بگیرند.

۲- بزرگراه شماره ۱۲ یوتا
 
جاده زیبای جهان آشنا شوید؛ از نیوزیلند تا امارات

بزرگراه ایالتی شماره ۱۲ یوتا که با نام جاده خوش‌منظره ۱۲ نیز شناخته می‌شود، حدود ۲۰۰ کیلومتر در بخش جنوب غربی یوتای آمریکا امتداد دارد. از طریق بزرگراه‌های شماره ۱۲ یا US ۸۹ می‌توان وارد این مسیر شد. ارتفاع این مسیر از سطح زمین چیزی بین ۵ تا ۹ هزار پاست.

حدود ۴ دهه طول کشید تا فقط بخشی از جاده خوش‌منظره ۱۲ در حد فاصل پارک ملی کپیتول ریف تا برایس کنیون ساخته شود. جاذبه‌های گردشگری همانند موزه ملی «Grand Staircase-Escalante»، جنگل ملی دیکسی، پارک‌موزه ایالت آناسازی و پارک ایالتی کداکروم باسین در مسیر عبور از این جاده قرار دارند.

۳- جاده کوهستان جبل حفیت در امارات متحده عربی
 
جاده زیبای جهان آشنا شوید؛ از نیوزیلند تا امارات

جاده کوهستان جبل حفیت حدود ۱۱ کیلومتر ادامه دارد و به دومین قله بلند در کشور امارات متحده عربی منتهی می‌شود. در پایین این کوهستان چشم‌انداز پانورامیک شهر العین قرار دارد. این مسیر کوهستانی یک جاذبه گردشگری است و به همین خاطر در طول مسیر آن رستوران‌ها و هتل‌های متنوعی برای اقامت و توقف مسافران وجود دارد.

۴- بزرگراه بزرگ اقیانوسی در استرالیا
 
جاده زیبای جهان آشنا شوید؛ از نیوزیلند تا امارات

یکی از زیباترین جاده‌های جهان که چشم‌انداز بی‌نظیری به اقیانوس صخره‌های آهکی دارد، به «دوازده حواری» مشهور است. دوازده حواری یا دوازده فرستاده، مجموعه‌ای از صخره‌های دریایی آهکی در ساحل پارک ملی کمپبل در جاده بزرگ اقیانوسی در ایالت ویکتوریای استرالیا است. در حال حاضر تعداد هشت صخره از دوازده حواری باقی مانده است. صخره نهم در ژوئیه سال ۲۰۰۵ فرو ریخت؛ با این حال نام دوازه حواری همچنان بر روی آن‌ها باقی مانده و این صخره‌ها یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم استرالیا به شمار می‌روند.

این بزرگراه از جنوب شرقی استرالیا شروع شده است. در طول مسیر این جاده، ظرفیت‌های گردشگری متنوعی وجود دارد از جمله می‌توان به پارک ملی گریت اوتوی، ساحل کشتی شکسته، موزه‌ها و رستوران‌های متنوع اشاره کرد. همچنین می‌توان از آن بالا بازی نهنگ‌ها را تماشا کرد.

۵- جاده‌ای که از روی دریا می‌گذرد در فلوریدا
 
جاده زیبای جهان آشنا شوید؛ از نیوزیلند تا امارات

این آزادراه در دهه ۱۹۳۰ میلادی ساخته شده است و به «بزرگراهی که به دریا می‌رود» مشهور است. در سال ۱۹۳۵ میلادی بخشی از این جاده در اثر توفان تخریب شد، اما خوشبختانه سریعا مورد مرمت قرار گرفت. این جاده که حدود ۱۸۰ کیلومتر امتداد دارد و به عنوان مسیر یک امریکا کاربرد دارد و از فلوریداری اصلی تا بخش غربی ادامه دارد. حرکت در این مسیر مخصوصا هنگام غروب صفای زیادی دارد. چشم‌انداز‌های بی‌نظیری از اقیانوس را می‌توان در این جاده مشاهده کرد.

۶- جاده استلویو در ایتالیا
 
جاده زیبای جهان آشنا شوید؛ از نیوزیلند تا امارات

این جاده کوهستانی زیبا در نزدیکی مرز سوئیس قرار گرفته و یکی از پربازدیدترین و البته خطرناک‌ترین جاده‌های جهان بشمار می‌رود. این مسیر در دهه ۱۸۲۰ میلادی ساخته شده و به عنوان یکی از مرتفع‌ترین جاده‌های کوهستانی در بخش شرقی آلپ بشمار می‌رود. این جاده حدود ۳ هزار متر از سطح دریا ارتفاع دارد. همچنین دارا بودن ۶۰ پیچ تند در مسیرش باعث شده تا به پیست مسابقه‌های موتور و دوچرخه سواری تبدیل شود.

۷- جاده آتلانتیک در نروژ
 
جاده زیبای جهان آشنا شوید؛ از نیوزیلند تا امارات

یکی از زیباترین و جذاب‌ترین جاده‌های جهان، در کنار اقیانوس واقع شده و چشم‌انداز‌های رویایی و بی‌نظیری دارد. بزرگراه آتلانتیک در نروژ حدود ۸ کیلومتر است و از یک جزیره می‌پیچد و به جزیره دیگری می‌رسد. جاده موردبحث دو منطقه به نام‌های «Molde» و «Kristiansund» در بخش مرکزی-غربی کشور نروژ را به همدیگر متصل می‌کند. جاده آتلانتیک در نروژ در سال ۱۹۸۹ میلادی باز شد و به دلیل داشتن مناظر عالی، به یک منطقه گردشگری محبوب در اروپا تبدیل شد.

۸- جاده کبوت در کانادا
 
جاده زیبای جهان آشنا شوید؛ از نیوزیلند تا امارات

جاده ۳۰۰ کیلومتری کبوت در کشور کانادا در نزدیکی حاشیه شمالی کیپ برتون واقع شده است. این مسیر طولانی مملو از درختان فشرده و سرسبز است که در طول فصل پاییز با رنگ‌های قرمز و نارنجی خود منظره بی‌نظیری شکل می‌دهند. تعداد زیادی رستوران، گالری، موزه و دیگر ظرفیت‌های گردشگری در طول این مسیر وجود دارد که می‌توانید از همه آن‌ها دیدن کنید.

۹- جاده «Col de Turini» در فرانسه
 
جاده زیبای جهان آشنا شوید؛ از نیوزیلند تا امارات

اگر از جاده‌های باریک و مرتفع خوشتان نمی‌آید احتمالا این مسیر برایتان جذاب نخواهد بود. این جاده کوهستانی و پر پیچ و خم از کرانه آلپ در فرانسه عبور می‌کند و در سوسپل پایان می‌یابد.

۱۰- جاده روتا ۴۰ در آرژانتین
 
جاده زیبای جهان آشنا شوید؛ از نیوزیلند تا امارات

از پونا تا کابو ویرجینز یک جاده‌ای وجود دارد که با نام روتا ۴۰ شناخته می‌شود و بخش غربی کشور آرژانتین است. طولانی‌ترین مسیر جاده‌ای در آرژانتین حدود ۵ هزار کیلومتر امتداد دارد. این مسیر از ۲۳۶ پل، ۱۳ دریاچه بزرگ، ۲۸ رودخانه اصلی و ۲۰ منطقه حفاظت شده و پارک ملی عبور می‌کند. در طول این مسیر مکان‌های دورافتاده، خالی از تردد و جاده خاکی هم وجود دارد.
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1397/10/29
جاده چالوس
جاده جنگلی کلاردشت عباس آباد
جاده 2000 رامسر
جاده سیسنگان
جاده اسالم خلخال
جاده گرمسار گردنه آهوان
جاده زنجان هشترود

واقعا همشون زیبا و برای من خاطره انگیز هستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
دربس
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
...در زیباییشون که شکی نیست ولی در تمیزی‌شون
saeedeh
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
جاده های گیلان. هر مسیریش ک بری عالیه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
کاملا با شما موافقم
ولی یادتون باشه اگه بخوان عکسش رو بزارن آبروی ما ایرانی ها میره
میدونید چرا؟؟؟؟ بخاطر اینکه کلی آشغال ریخته شده تو مسیر جاده ها
به نظر شما غیر از اینه
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1397/10/29
پس جاده چالوس چی
اسالم به خلخال
و ...
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1397/10/29
جاده کشین، ابرو انجلاس
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1397/10/30
سلام ادمین جان این تبلیغات وپیشنهاداتی که پایین صفحه است بردارین به اندازه کافی هستش پیگیری کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج