رحمانی فضلی: هیچ وقت خواهان جنگ نبوده و نیستیم
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۲۸۷۰۲
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۳
۲۳۵۱
وزیر کشور با بیان اینکه با اراده خودمان، ضعف ها را پشت سر می گذاریم، گفت: مردم عنصر و نقش آفرین اصلی انقلاب بوده و هستند.

خبرگزاری ایسنا: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در مراسم گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی و در جمع کارکنان وزارت کشور، ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) گفت: سخن گفتن درباره انقلاب اسلامی، امری سهل و ممتنع است، از یک سو سهل است؛ به دلیل اینکه همه ما در اتمفسر انقلاب اسلامی غوطه وریم و همه ما افتخارات و توفیقات و شکوه و عظمت انقلاب را درک کرده ایم و بلکه با جان و دل نوشیده ایم. چراکه؛ مردم عنصر اصلی انقلاب بوده اند و نقش آفرینان و عاملان اصلی انقلاب هستند.

وی افزود: سخن گفتن در باب انقلاب از سوی دیگر ممتنع است؛ چرا که ابعاد انقلاب اسلامی مردم ایران، به قدری وسیع و عمیق است که واقعاً اگر کتابها، فیلمها و هزاران ساعت صحبت درباره هر یک از اجزای انقلاب ارائه شود، مستوفی بحث نخواهد بود.

رحمانی فضلی ضمن تاکید بر ارزش و اهمیت تعیین سرنوشت یک ملت توسط خودشان، گفت: انقلاب های زیادی در دنیا رخ داده است و هرکدام در جایگاه خودشان قابل تقدیر هستند. چرا که؛ هر ملتی اراده کند بر سرنوشت خود مسلط شود و مسیر و جهت زندگی خود را تعیین کند، این امر بسیار قابل احترامی است، اما انقلاب اسلامی ایران فراتر از اینگونه اراده ها محقق شد، در شرایط ویژه ای به وقوع پیوست، مراحلی خاصی را طی کرد و حوزه های شگفتی را در نوردید که بین همه انقلاب ها، از ویژگی های برجسته و متمایز برخوردار شد.

وزیر کشور در تشریح وجوه تمایز و برجستگی های انقلاب اسلامی نسبت به دیگر انقلاب ها، نخست به تبیین عوامل برسازنده و مؤثر در وقوع انقلاب اسلامی ایران پرداخت و ضمن بر شمردن اعتقادات دینی، امام و مردم به عنوان سه عامل برسازنده انقلاب گفت: مردم متدین، مومن و مسلمان ایران انقلاب کردند و منشأ عزم و اراده و حرکت مردم مبتنی بر اعتقادات دینی است. همچنین امام خمینی به عنوان رهبر این مردم و هدایت گر صحنه های انقلاب، راهبر و هدایتگری بود که مردم به او اعتماد کردند و او نیز به مردم و راه و اعتقادات الهیشان ایمان داشت. بعلاوه تمام بار انقلاب در هرشرایطی بر دوش مردم بوده است، و اگر عنصر مردم را از انقلاب جدا کنیم چه بسا انقلاب را از مهمترین و اصلی ترین عنصر خود تهی ساخته ایم.

وی در ادامه افزود: در فراز و فرود چهل ساله انقلاب، این سه عامل؛ یعنی اعتقادات دینی، رهبری انقلاب و حضور مردم در صحنه با هم و در کنار هم انقلاب را به پیش برده است و دشمنان انقلاب هم در طول این سال ها، برای تضعیف این سه عنصر سرمایه گذاری می کنند؛ یا به دنبال تضعیف و سست کردن اعتقادات دینی هستند، یا به دنبال بی اعتماد کردن مردم نسبت به رهبری و متولیان جامعه بوده اند و یا مأیوس و ناامید کردن مردم از ادامه مسیر را دنبال می کنند.

وزیر کشور در ادامه بحث در تمایزهای انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب های مطرح جهان، مفهوم محوری و بلکه معجزه انقلاب مردم ایران را "انسان" بر شمرد و گفت: از یک سو مفهوم «انسان» در قامت امام این انقلاب تجلی پیدا کرد و از سوی دیگر مفهوم انسان در قالب ملت انقلابی تجلی پیدا کرد؛ انسانی که دین در قامت او ظاهر بود، انسانی که شجاعت در قامت او تجلی داشت،انسانی که اهل ایثار جان و مال بود، فقط به خاطر اینکه شهادت دهد که مومن است و در راه خدا مبارزه می کند.

رحمانی فضلی در تبیین مفهوم «انسان» به عنوان معجزه انقلاب اسلامی، با مرور تعاریف مختلف ارائه شده از انسان از مناظر گوناگون روان شناختی، جامعه شناختی، تاریخی و اقتصادی، به تشریح مفهوم انسان از منظر جهان بینی توحیدی بر پایه تعالیم اسلامی پرداخت و از این منظر، مفهوم انسان را موجب تغییر و تحول و حرکت و شدن بر شمرد و با اشاره به شخصیت امام خمینی به عنوان یکی از مظاهر تجلی این مفهوم در انقلاب اسلامی، بزرگترین توفیق نسل فعال انقلاب اسلامی را در معاصرت و مجاورت با آثار معنوی، اخلاقی، سیاسی و هدایت کنندگی امام راحل عظیم الشأن بر شمرد.

وزیر کشور با یادآوری نقش سیاسی و ژئوپلتیک ایران در سال های منتهی به انقلاب اسلامی به عنوان ژاندارم منطقه و کنترل کننده قدرت بلوک شرق در راستای منافع بلوک غرب، برهم زدن این نقش آفرینی منطبق بر منافع بیگانگان را نتیجه حرکت جمعی مردم ایران دانست و این موفقیت ملت را برخواسته از الگو پذیری جامعه ایران از ایمان، شجاعت، حریت و آزادگی امام به عنوان مصداق انسان کامل در آن روزگار تحلیل کرد؛ که نشانه دیگری از محوریت تمایز آفرین مفهوم " انسان" در انقلاب مردم ایران است.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب گفت: ما باید بدانیم بعد از چهل سال فراز و فرود و پشت سر گذاشتن سختی ها، مشکلات و نشاط و شادی های توأمان، ملتی با عزم و اراده ایم که وارث آن امام و شهدا و آن مردم و بر راه امام باقی هستیم.

وی در ادامه بر امتداد امامت در قامت مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: راه امام و شهدا برای همه ما مشخص است، موانع و دشمنان این راه هم مشخص اند، هدف نیز کاملاً معلوم است، هرچه جلوتر برویم و به هدف خود نزدیک تر شویم و هرچه به تحقق آرمان های انقلاب نزدیک تر شویم، دشمنان ما هوشیارتر، قوی تر و سخت تر با ما مبارزه خواهند کرد و ما نیز با تجربه چهل ساله و عبرت های چهل ساله خودمان و با انگیزه های ناشی از تلاشهای چهل ساله خودمان در حوزه های مختلف علمی، تکنولوژیکی، نظامی و در دیگر عرصه ها، با آمادگی بیشتری مقابله می کنیم.

رئیس شورای امنیت کشور در ادامه بر اهمیت و اصالت دفاع از منظر گفتمان انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار کرد: از اول انقلاب امام این را مطرح کرد که ما اهل تهاجم و جنگ نیستیم. جنگ و تهاجم در اسلام به عنوان موضوعی ثانوی است، مگر آنچه که امام تعیین کند. اما دفاع و مقابله با تهاجم و حمله و جنگ دشمنان، در هر نوع آن، جز وظایف مؤمنان و مسلمانان است.

وی با بیان اینکه ما هیچ وقت خواهان جنگ نبوده و نیستیم، اضافه کرد: این موضوع را رهبر انقلاب در مقاطع گوناگون از جمله در فتوا درباره نوع استفاده از انرژی اتمی مطرح فرمودند. بنا بر این ما مطلقاً قصد حمله و هجمه نداریم؛ اما وقتی موانع و معاندین در برابر انقلاب ایستاده اند، برای دفاع از حریت و استقلال و حیثیت خودمان و برای اینکه بتوانیم با آزادگی زندگی کنیم باید از خودمان دفاع کنیم. این دفاع در حوزه های مختلف از جمله در حوزه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، نظامی و امنیتی و در همه جوانب است.

وزیر کشور در فراز دیگری از سخنان خود، قدرت را موضوعی چند وجهی دانست که در پیوند وجوه مختلف آن، قدرت ملی شکل می گیرد، افزود: بعد از چهل سال تاثیرگذاری انقلاب در حوزه های منطقه ای، نه تنها از نظر امنیتی و نظامی بلکه از نظر فکری و اعتقادی جریانی ایجاد شده است که با الگو گیری معنوی از ان، ملتهای منطقه و فراتر از آن به دنبال احیای استقلال و آزادگی خود هستند.

وی در ادامه تبیین برخی آثار انقلاب اسلامی گفت: اکنون حضور ما در منطقه به عنوان یک عامل مستقل و تعیین کننده است، بعلاوه حضور ما حتی در عرصه بین المللی و توازن های بین المللی تاثیرگذار است. همچنین اگر روزی می گفتند ایران را باید به دلیل انقلابی گری محدود کنیم، امروز می گویند ایران را به دلیل توسعه و پیشرفت در حوزه تکنولوژی و علم باید محدود کنیم؛ این نشانه مهمی برای قدرت کشور و ملت ایران است.

رحمانی فضلی در ادامه به ریشه داری تمدن و عمق بلند تاریخی فرهنگی ایران اشاره کرد و گفت: ما کشور بسیار کهنسالی هستیم و تجربه عمیق چندین هزارساله داریم. همه تجربه ها در ذره ذره وجود ایران شکل گرفته و به انسان و جامعه ایران روح و جان داده است و البته اسلام عزیز با رویکرد توحیدی، به این تجربه ها وجاهت الهی داده است.

وی افزود: این انسان و این جامعه، با این صبغه و سابقه، می خواهد آزاد و مستقل زندگی کند. مردم ایران می خواهند؛ آقا و نوکر خود باشند و البته با همه رابطه خوب داشته باشند! اما چرا دشمنان این ملت و این فرهنگ مانع این حریت و آزادگی هستند؟! چرا از هزاران کیلومتر آنطرف تر، به خود اجازه دخالت و توطئه در دیگر کشورها را می دهند؟ چه کسی چنین حقی به آنها داده است؟ کدام ملت از آنها دعوت کرده است که در سوریه، یمن، عراق و افغانستان باشند؟ هیچ دعوتی در کار نیست؛ بلکه اینها مزاحمان خود خوانده ای هستند که بدنبال استیلا و منافع هستند؛ اما ادعا دارند که می خواهند صلح را در این منطقه ایجاد کنند. باید گفت: شما جنگ راه نیاندازید، صلح پیشکش شما!

وی با تاکید بر اینکه ما یک چیز می خواهیم و آن استقلال و آزادی خودمان است و برای این اهداف، جانمان را هم می دهیم، گفت: البته این به معنای آن نیست که آنچه داریم، همان چیزی است که می خواهیم؛ ما راه طولانی تا رسیدن به آنچه می خواهیم، داریم و آنچه را که داریم دارای ضعف های زیادی است اما می دانیم که این ضعف ها و قوت ها از خودمان است و ما با اراده خودمان، ضعف ها را حل خواهیم کرد.

وزیر کشور با اشاره به انتخابات و نقش پررنگ مردم در تعیین سرنوشت خود و سمت و سوی کشور، گفت: هر چهار سال افراد جدیدی را به عنوان منتخبان ملت در مجلس، ریاست جمهوری و برای شوراها و خبرگان انتخاب می کنیم. اراده در دست ملت است و جامعه ایران، می داند؛ چگونه در مسیر رفع مشکلات و ضعفهای خود گام بردارد. و با آگاهی، دور اندیشی و لطف و عنایتی که خداوند به این مردم دارد، یقین بدارید امواج سنگین دریای طوفانی انقلاب، همه مواردی که به عنوان موانع انقلاب است، کنار خواهد زد و آنچه خالص و ناب است باقی می ماند که همان اراده ملت است.

وی خاطرنشان کرد: ما به عنوان همکاران وزارت کشور در چنین هندسه ای از مقاومت و استقامت، استقلال و آزادگی خواهی نقش مهمی بر عهده داریم. وزارت کشور به عنوان یک نهاد حاکمیتی مسئول هماهنگی و اعمال حاکمیت در اقصا نقاط کشور است و توفیقاتی که اکنون در کشور در حوزه امنیت ملی و حوزه های سیاسی یعنی مشارکت مردم و حضور مردم در حوزه های اجتماعی و در حوزه های اقتصادی در قالب پیگیری های مستمر و هماهنگ کنندگی بین دستگاه ها و در سایر امور برقرار است، همه جز افتخارات کارکنان این وزارتخانه است که اینجا زحمت می کشند و بنده نیز خدمتگزار آنها هستم.

رحمانی فضلی در پایان ابراز امیدواری کرد: خداوند متعال در چهلمین سالگرد انقلاب توفیق دهد که قدردان خداوند متعال، امام، شهدا، مردم و رهبری معظم، به عنوان خدمتگزاران آنها در وزارت کشور باشیم و بنده افتخار می کنم در خدمت کارکنان این وزارتخانه هستم. تلاش صادقانه ما بر این است که رضایتمندی شما را با امکانات، منابع و اختیاراتی که داریم، فراهم کنیم تا با انگیزه بیشتری دست در دست هم، موجب جلب رضایتمندی مردم باشیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
04:57 - 1397/11/17
بس چرا به قول شما جنگ اقتصادی را بودجود اوردین اگر خواهان حنگ نیستین
Iran, Islamic Republic of
07:14 - 1397/11/17
اما اون روز شمار نابودی اسراییل ی چیز دیگه میگه!!!
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1397/11/17
خاور میانه را بهم ریختین اونوقت
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1397/11/17
این اقتصادی که بوجود آوردید از صد تا جنگ بدتره
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1397/11/17
اگرنیستین چرااین همه موشک پراکنی میکنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
چوب و هنر _فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فنی آتل_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
چوب و هنر _فوتر
استیل رگال_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر قدیمی_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر