تمامی پرواز‌های اروپایی ایران‌ایر انجام می‌شود
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
ریزخور_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۳۵۳۷۰
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
۴۹۴۰
مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که تمامی پروازهای اروپایی هما انجام می‌شود، تاکید کرد: علی‌رغم تحریم‌ها، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شرایط بسیار سختی را تجربه می‌کند و علی‌رغم این‌که خدمات لازم برای اوپریت در مقاصد خاصی دریافت نمی‌کند، اما تمامی پروازها در حال انجام است.

خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که تمامی پروازهای اروپایی هما انجام می‌شود، تاکید کرد: علی‌رغم تحریم‌ها، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شرایط بسیار سختی را تجربه می‌کند و علی‌رغم این‌که خدمات لازم برای اوپریت در مقاصد خاصی دریافت نمی‌کند، اما تمامی پروازها در حال انجام است.

فرزانه شرفبافی در مراسم پنجاهمین سالروز تأسیس هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) که ظهر امروز در فرودگاه مهرآباد برگزار شد، اظهار کرد: مدیریت پروازها در برهه زمانی کنونی که با تحریم روبه‌رو هستیم بسیار سخت است. بروید و عملکرد ایران‌ایر را با شرکت‌های هواپیمایی دیگر که در چنین بازه زمانی طولانی مورد تحریم قرار گرفته‌اند مقایسه کنید و ببینید آیا توانسته‌اند تا این حد موفق باشند؟

وی ادامه داد: با اعمال شرایط فنی و تخصصی پروازهای هما تماماً در حال انجام است و این مساله نشان از تعهد و پشتکار هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران دارد و در زمان حاضر نیز تعهد می‌کنیم با حداکثر توان برای در اوج نگه داشتن هما از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در ادامه با تشریح وضعیت توسعه ناوگان هما پس از امضای برجام اعلام کرد: پس از امضای برجام اداره خزانه‌داری آمریکا سه مجوز اوفک را برای سه کارخانه سازنده هواپیما صادر کرد و قرار بر این شد تا ایرباس ۱۰۰ فروند هواپیما ATR ، ۴۰ پروند که ۲۰ فروند آن آپشنال بود و بوئینگ ۸۰ فروند هواپیما را به ما تحویل دهد و قراردادهای ایرباس و بوئینگ ۱۰ ساله بود.

شرفبافی ادامه داد: قرار بود که در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی سه فروند هواپیمای ATR تحویل داده شد و تا پایان سال ۲۰۱۷، هشت فروند هواپیمای ATR تحویل گرفتیم و قرار بود در مورد هواپیمایی بوئینگ در سال ۲۰۱۹ ساخته و تحویل داده شود.

وی با بیان این‌که هشتم مه ۲۰۱۸ اتفاقی رخ داد که منجر به خروج یکطرفه آمریکایی‌ها از برجام شد، اظهار کرد: اداره خزانه‌داری آمریکا به این سه کارخانه اعلام کرد که مجوزهای اوفک باطل است و تنها می‌توانند در راستای خدمات پس از فروش اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: خوشبختانه هیچ پیش پرداختی در مورد هواپیماهای مربوطه پرداخت نشد و هر پرداختی که در دستور کار قرار گرفت به ازای آن هواپیما وارد شد.

شرفبافی با اشاره به این‌که قرار بر این بود که تا سال ۲۰۱۸، ۱۲ فروند هواپیمای ATR به ما تحویل داده شود، اظهار کرد: مجوز خاصی برای ATR صادر کردند و پنج فروند هواپیمای ATR تحویل داده شد و قرار براین بود که سه فروند هواپیمای دیگر نیز تحویل داده شود، اما به دلیل مسائل فنی و بالا بودن ریسک این موضوع مورد قبول ما قرار نگرفت و در نهایت پنج فروند هواپیما به صورت مستقیم از تولز با خلبان‌های ایرانی به ارومیه وارد شد و پنج فروند هواپیمای دیگر به ناوگان هما اضافه شد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که امروز (یکشنبه) نیز سه هواپیمای دیگر به ناوگان هواپیمایی هما اضافه می‌شود، بیان کرد: فعالیت‌های قراردادی این هواپیما انجام شده و به زودی از فرودگاه مشهد به فرودگاه مهرآباد منتقل می‌شوند. هرچند که این هواپیماها نو نیستند و امکان خریداری هواپیمایی نو بسیار دشوار است.

وی اضافه کرد: چهارم آگوست سال جاری بود که تمامی هواپیماهای ایران‌ایر در لیست STN قرار گرفتند و تمامی هواپیماهای هما در این لیست قرار دارند که این مساله نشان می‌دهد جنگ اقتصادی تا چه حد پیش رفته است و صنعت حمل و نقل هوایی تا چه میزان از اهمیت برخوردار است.

شرفبافی در ادامه به بدهی انباشته هما اشاره کرد و گفت: بدهی انباشته هما عدد بزرگی است و بازپرداخت اقساط هواپیماهای خریداری شده نزدیک است. باید با افزایش ضریب افزایش ناوگان هوایی هما راهکارهایی را پیدا کنیم که بتوانیم همه هزینه‌های مربوط به این شرکت هواپیمایی بزرگ را پرداخت نمائیم.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: باید با کاهش هزینه‌ها درآمدها را افزایش دهیم و برای دستیابی به این مساله برنامه‌هایی را تدوین کرده‌ایم که چه در انتظار صدور مجوز جهت اجراست و اگر این اتفاق رخ ندهد ترازنامه هما به شرایط ایده‌آل باز نمی‌گردد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
20:38 - 1397/12/05
گران کنید تا میتوانید به گرده مردم بار کنید این ملت خوب سواری میدهند سوار شید وبتازید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_3
سوییچ ایران_3
ادیب_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
ادیب_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تنورستان_فوتر
اورانوس_فوتر2
کالازم_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر