کنسرت «حامی» در فارس تا اطلاع ثانوی ممنوع شد
۸۳۸۴۴۱
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
۱۰۴۱۷
اجرای کنسرت 'حمید حامی' در جریان جشنواره موسیقی فجر فارس و پخش یک تصویر نامتعارف بر پرده تالار حافظ شیراز واکنش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس را در پی داشت و این اداره کل از ممنوعیت صدور مجوز برای این گروه تا اطلاع ثانوی خبر داد.

ایرنا: اجرای کنسرت 'حمید حامی' در جریان جشنواره موسیقی فجر فارس و پخش یک تصویر نامتعارف بر پرده تالار حافظ شیراز واکنش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس را در پی داشت و این اداره کل از ممنوعیت صدور مجوز برای این گروه تا اطلاع ثانوی خبر داد.

کنسرت «حامی» در فارس تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

حمید حامی، خواننده پاپ یکشنبه 28 بهمن ماه گذشته در تالار حافظ شیراز بر روی صحنه رفت؛ اما فیلمی ازاین کنسرت پس از گذشت بیش از ده روز در شبکه‌های مجازی منتشر و بحث برانگیز شد.
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این اداره کل ضمن محکوم کردن این حرکت، به مردم شریف و شهیدپرور شیراز و استان فارس، این اطمینان را می دهد که با پیگیری و بررسی های لازم، با عوامل فنی، اتاق انفورماتیک و برگزار کننده، برخورد قانونی انجام شده و تذکرات لازم نیز به خواننده و گروه اجرایی ابلاغ شده است.

مهدی رنجبر افزود: مجوز هیچ اجرایی برای این گروه تا اطلاع ثانوی در استان فارس صادر نخواهد شد.

** جشن ملی را تلخ نکنیم

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در بخش دیگری ازسخنان خود اظهار داشت: اکنون که چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی را با شکوهی بیش از پیش جشن گرفتیم، برخی در تلاشند تا این جشن ملی را با ایجاد حواشی نامرتبط و بزرگ نمایی برخی اتفاقات به تلخی بکشانند.

رنجبر افزود: در راستای شادابی و نشاط بیش از پیش جامعه به ویژه در روزهایی که مشکلات اقتصادی فشارهای زیادی را بر جامعه تحمیل کرده است، تلاش دارد تا با اجرای برنامه های شاد و مفرحی، روحیه شادابی و نشاط را در جامعه زنده نگه دارد. از این رو پس از بازبینی ها و بررسی های اولیه، مجوز اجرای این گونه برنامه ها را صادر می کند.

وی اظهار داشت: در تمام مراحل از آغاز صدور مجوز تا انتها، این اداره کل به ویژه بخش فرهنگی هنری و حراست، با دغدغه و حساسیت فراوان تلاش دارند تا برنامه ها بدون هیچ گونه مشکلی برگزار شوند و مردم بتوانند از آن ها استفاده کنند.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: مدیریت حوزه فرهنگ و هنر استان ادب پرور فارس نخواهد گذاشت تا برخی با سوءاستفاده از موقعیت، برنامه ها را با حاشیه سازی های غیرمرتبط و خارج از هنجارهای فرهنگی و هنری جامعه، به حاشیه ببرند و این اداره کل در اجرای کنسرت حمید حامی، در سانس اول به محض مشاهده پخش یک تصویر نامتعارف، سریعاً ضمن تذکر لازم از ادامه و تکرار آن جلوگیری کرد.

وی گفت: شایسته نیست برخی با دیدن یک حاشیه، که با واکنش سریع و به موقع حراست این اداره کل، از ادامه آن بدون ایجاد تشنج و با آرامش تمام، جلوگیری شده است، با بزرگ نمایی آن، موجبات تکدر خاطر دیگران شوند.

پانزدهمین جشنواره موسیقی فجر فارس از 25 بهمن ماه گذشته در شیراز آغاز شد و تا چهارم اسفندماه جاری ادامه داشت.
در این جشنواره 27 گروه هنری برای علاقه مندان موسیقی به اجرای برنامه پرداختند.

علاوه بر استقبال فرهنگدوستان از این رویداد هنری، این جشنواره حاشیه های جالب توجهی داشت از جمله این که برخی از هنرمندان از جمله 'بهنام بانی' خواننده پاپ در زمان اجرای برنامه با اعلام یک دقیقه سکوت و خاموش کردن چراغ های سالن، یاد و خاطره مرزبانان و مدافعان حریم امنیت کشورمان در استان سیستان و بلوچستان را گرامی داشتند. در حمله تروریستی شامگاه چهارشنبه 24 بهمن ماه گذشته به اتوبوس حامل نیروهای سپاه پاسداران در استان سیستان و بلوچستان 40 تن به شهادت رسیده و یا مجروح شدند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج