حرم مطهر رضوی گلباران می‌شود
۸۴۲۰۱۹
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۱
۳۲۲۵
دبیر ستاد مردمی جشن‌های میلاد امام جواد(ع) از گلباران شدن حرم مطهر رضوی در شب میلاد جوادالائمه(ع) خبر داد.

خبرگزاری فارس: مهدی رجب‌پور از گلباران شدن حرم امام رضا(ع) در شب میلاد فرزند بزرگوار ایشان و تجمع پرشور مردمی در میدان شهدای مشهد خبر داد و گفت: ماشین‌نویسی، توزیع گل و شیرینی و سربندهای یا جوادالائمه(ع)، نورافشانی، مدیحه سرایی و اجرای سرود گروه رضوی از اصفهان بخشی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در عرصه میدان شهدا است.

دبیر ستاد مردمی جشن‌های میلاد امام جواد(ع) ادامه داد: پس از پایان قسمت اول برنامه در عرصه میدان شهدا، حاضران با شاخه‌های گل به سمت حرم مطهر رضوی رهسپار می‌شوند تا در مراسم گلباران حرم مطهررضوی شرکت کنند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جشن میلاد امام جواد(ع) در شهرامام رضا(ع) افزود: با توجه به ایام آخر سال و نیاز جامعه به شور ونشاط معنوی این برنامه‌ها تدارک دیده شده تا فرصتی برای حضور خانواده ها در فضایی مفرح در کنار یکدیگر فراهم شود.

رجب‌پور با اشاره به چهارمین دوره جشنواره طبخ کیک تصریح کرد: خانواده‌های علاقه‌مند به شرکت در این جشنواره پس از طبخ کیک در منزل، آنها را از ساعت17 به ایستگاه دریافت کیک درعرصه میدان شهدا تحویل می‌کنند تا در روز میلاد بین محرومین توزیع شود.

وی بیان کرد: برای حمایت از قشر محروم، تعداد 60 دستگاه اتوبوس با کمک شهرداری مشهد پیش‌بینی شده تا علاقه‌مندان به شرکت در مراسم از حاشیه شهر مشهد به مراسم ایاب و ذهاب کنند.

وی ادامه داد: کاروان دوچرخه‌سواری مردم مشهد نیز از ساعت16 همان روز از مسجد جوادالائمه(ع) واقع در امامت20 به سمت عرصه میدان شهدا حرکت می‌کند تا پیام‌آور شادی و نشاط در شهر مشهد و مسیر حرکت باشد.

مسؤول هیأت و کانون جوادالائمه(ع) با اشاره به اتمام فاز اول طرح سلام برامام و آغاز فاز ملی آن افزود: در این طرح چهارشنبه شب‌ها در مساجد و بقاع متبرکه سطح شهر مشهد پس از نماز مغرب و عشا و همچنین همزمان با لحظه تحویل سال در بقاع متبرکه کشور به صورت همزمان زیارت امین ا... قرائت می‌شود.

وی با اشاره به اختتامیه برنامه‌ها در روز میلاد دردیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد یادآورشد: در این دیدار که با حضور خانواده های هیئت جوادالائمه(ع) و اعضای ستاد مردمی جشن میلاد امام جواد(ع) برگزار می شود پس از ارائه گزارش اقدامات انجام شده ، حاضران از محضر حضرت آیت ا... علم الهدی بهره مند می شوند

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج