بزرگترین مشکل در راه احیای دریاچه ارومیه
۸۴۲۰۶۱
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۶
۹۱۹۵
رئیس فراکسیون احیاء و حفاظت از دریاچه‌ها و تالاب‌های مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از اینکه وزارت نیرو به شدت در بحث دریاچه ارومیه بی‌اراده عمل می‌کند گفت: بزرگترین مشکل در راه احیای دریاچه ارومیه وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی است که در بیشتر موارد، مصوبات ستاد احیاء را به طور کامل اجرا نمی‌کنند.

خبرگزاری فارس: سیدهادی بهادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار در مورد علت توقف رهاسازی آب سد مهاباد به دریاچه ارومیه اظهار کرد: متاسفانه وزارت نیرو به مصوبه ستاد احیای دریاچه ارومیه بی‌توجهی کرده و براساس درخواست نماینده مهاباد در مجلس، دریچه را بسته است.

وی تصریح کرد: چند روز پیش با ستاد احیای دریاچه ارومیه جلسه‌ای برگزار و تصمیم گرفته شده که هفته آینده مجدد این دریچه باز شود.

رئیس فراکسیون احیاء و حفاظت از دریاچه‌ها و تالاب‌های مجلس با تاکید بر اینکه میزان مصارف کشاورزی در سد مهاباد محاسبه شده است افزود: باید حقابه دریاچه ارومیه به آن برسد که مصوبه ستاد احیاء نیز اجرا شود.

سدها عامل خشکی دریاچه ارومیه هستند

وی گفت: عامل خشکی دریاچه ارومیه نیز این سدها هستند و باید حقابه دریاچه از محل رودخانه‌ها برسد چون محل تغذیه دریاچه، رودخانه‌ها هستند و 12 رودخانه باید آب خود را به دریاچه ارومیه برسانند که یکی از آنها رودخانه مهابادچای است.

بهادری تصریح کرد: بی‌شک اگر دریاچه ارومیه خشک شود نخستین جایی که باید از جمعیت تخلیه شود خود مهاباد است چون نزدیکترین شهر به دریاچه ارومیه بوده و 23 شهرستان در داخل این حوضه قرار دارد و باید همه این شهرستان‌ها نیز دست در دست همه داده تا دریاچه ارومیه احیاء شود.

وزارت نیرو در بحث دریاچه ارومیه بی‌اراده عمل می‌کند

وی با ابراز تاسف از اینکه وزارت نیرو به شدت در بحث دریاچه ارومیه بی‌اراده عمل می‌کند اظهار کرد: بزرگترین مشکل در راه احیای دریاچه ارومیه وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی است که در بیشتر موارد، مصوبات ستاد احیاء را به طور کامل اجرا نمی‌کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه برخی نمایندگان استانی و غیراستانی در راه احیاء همراهی نکرده و گمان می‌کنند که دریاچه ارومیه فقط برای ارومیه است.

وی گفت: متاسفانه اطلاعات برخی نمایندگان در زمینه مسائل زیست‌محیطی ناچیز است و اشتباهاتی در این زمینه مرتکب می‌شوند و در این رابطه، ستاد احیای دریاچه ارومیه باید جلساتی با نمایندگان برگزار و آنها را از مسائل دریاچه آگاه کند.

مردم نمایندگان ناآگاه به مسائل زیست‌محیطی را به مجلس نفرستند

بهادری با اشاره به اینکه هم‌اکنون اطلاعات مردم از مسوولان بیشتر است تصریح کرد: مردم نباید برخی نمایندگان را که از مسائل زیست‌محیطی آگاه نیستند به مجلس شورای اسلامی بفرستند چون اینگونه افراد به جای کمک، باعث ایجاد مشکل می‌شوند.

رئیس فراکسیون احیا و حفاظت از دریاچه‌ها و تالاب‌های مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون یکی از نمایندگان حوضه آبریز دریاچه ارومیه به دنبال توسعه کارخانه قند و چغندقند در حوزه انتخابیه خویش بوده و تمام حرکات وی ضد محیط‌زیست است و گمان می‌کند که در حال خدمت است بنابراین باید متوجه باشد که این قبیل اقدامات به ضرر احیای دریاچه ارومیه و مسائل زیست محیطی است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1397/12/23
فوقش میگن خانوم ایکس پولامونو هاپولی کرده بودجه نداریم
ما هم که تو آذربایجان زندگی میکنیم چن سال بعد به خاطر طوفان نمک از شهر و دیارمون رونده میشیم بریم به درک
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1397/12/23
اقای بهادری خودت برای دریاچه چه کار کردید جز این حرفها که بوی تبلیغات انتخاباتی میاید وبعد فراموش میکنند همان گونه که خیلی چیز ها را فراموش کردی
Iran, Islamic Republic of
01:34 - 1397/12/23
درست میشه انشاءالله. از این ستون به اون ستون فرجه
United Arab Emirates
09:07 - 1397/12/23
این نماینده نژاد درسته و فقط به خاطر اینکه نماینده مهاباد کرده باهاش مخالفه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج