ترکیب احتمالی ایران در بازی سرنوشت
۸۴۵۵۶۵
۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
۱۲۱۹۲
زلاتکو کرانچار در شرایطی باید تیمش را برای مصاف با عراق آرایش دهد که پیروزی تنها راه او برای فرار از اما و اگرها برای صعود است.

ورزش سه: ایران و عراق در پایان بازی های روز دوم، با کسب 6 امتیاز رتبه های اول و دوم گروه سوم مقدماتی المپیک را در اختیار گرفته اند ولی این تیم امیدهای عراق هستند که با تکیه بر تفاضل گل بهتر صدرنشین شده اند و شرایط به مراتب بهتری برای صعود دارند.

تفاضل گل بهتر برای عراقی ها این فرصت را به مربی این تیم می دهد تا با احتیاط بیشتری شاگردانش را وارد زمین کند، چون یک تساوی هم می تواند صدرنشین ماندن آنها را تضمین کند؛ در سوی مقابل اما کرانچار تمام توان و ابزارش را به کار خواهد بست تا با پیروزی از زمین مسابقه خارج شود.

سرمربی کروات تیم ملی در دو دیدار ابتدایی برابر ترکمنستان و یمن از دو ترکیب تقریبا متفاوت استفاده کرد و در دیدار دوم برابر یمن 4 تغییر در ترکیب خود نسبت به دیدار برابر ترکمنستان ایجاد کرد.

فاصله کم میان سه بازی امیدها دلیل اصلی کرانچار برای تغییر در ترکیب تیمش بود ولی در مقابل عراق، او چاره ای جز به کار گرفتن تمام ابزارهایش ندارد، چون یک اشتباه کوچک می تواند منجر به حذف تیم شود؛ پس انتظار می رود طی نیمه اول محتاطانه ولی در نیمه دوم با تمام قوا تیمش را آرایش دهد.

در خط دروازه معراج اسماعیلی مانند دو بازی گذشته در دروازه خواهد ایستاد.انتخاب اول کرانچار در قلب خط دفاعی کاپیتان و رهبر تیمش امید نورافکن خواهد بود و به احتمال فراوان علیرضا آرتا زوج او می شود.

در پست دفاع راست ساکی نمایش خوبی پس از ورود به زمین مقابل یمن داشت؛ او پس از یک ماه مصدومیت به ترکیب بازگشته و شانس حضورش از محمد آقاجان پور برای بازی در این پست بیشتر است. در پست دفاع چپ اما به نظر می رسد بار دیگر محمد مسلمی پور مدافع چپ سپاهان پس از یک بازی استراحت بار دیگر به ترکیب اصلی امیدها بازگردد.

کرانچار در دو بازی گذشته از ترکیب 1-4-1-4 و 1-3-2-4 استفاده کرده است؛ کلید انتخاب دو بازیکن میانی میدان در ترکیب کرانچار تشخیص سیستم مورد نظر او است. اگر کرانچار بخواهد با سیستم تهاجمی تر بازی کند، یک هافبک تدافعی خواهد داشت که به احتمال فراوان سینا زامهران بازیکن پدیده است و جلوتر از او نامداری و مهدی خانی بازی می کنند؛ اما اگر کرانچار بخواهد با دو هافبک تدافعی بازی کند، شانس حضور خدابنده لو در کنار زامهران یا رزاق پور بیشتر است و جلوتر از این دومحمد مهدی خانی بازی خواهد کرد.

در نهایت امیرروستایی و مهدی قائدی به ترتیب وینگرهای چپ و راست تیم خواهند بود که باید یکی از مهاجمان اصلی مد نظر کرانچار که از میان محمدرضا آزادی، رضا شکاری و رضا جبیره انتخاب می شود را تغذیه کنند.

نکته جالب توجه تیم امید، حضور سه مهاجم آماده یعنی آزادی، جبیره و شکاری است که دردسر شیرینی برای کرانچار محسوب می شوند؛ شاید آمادگی این سه بازیکن سبب ایجاد تغییراتی غیرقابل پیش بینی در تیم شود.

با تمام این تفاسیر می توان 11 بازیکن احتمالی کرانچار مقابل عراق را اینگونه مشخص کرد:

معراج اسماعیلی- محمد مسلمی پور، امید نورافکن، علیرضا آرتا، حسین ساکی، سینا زامهران، محمد خدابنده لو، محمد مهدی خانی، مهدی قائدی، امیر روستایی و رضا شکاری.

دیدار ایران برابر عراق از ساعت 18:45 دقیقه در ورزشگاه آزادی برگزار می شود و تماشای آن برای عموم رایگان است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج