۳۲ موردی که باید به خاطر آن‌ها شکرگزاری کنیم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
استخدام_1
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۵۲۲۸۰
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
۱۷۸۵۸
مهم نیست که راجع به زندگی تان چه فکری می‌کنید، در هر حال، این زندگی یک هدیه است. بسیاری از آدم‌ها در این جهان فرصت زندگی کردن را به دست نمی‌آورند. بیماری‌های صعب العلاج، فقر، قحطی و خشکسالی سالانه جان هزاران نفر را می‌گیرد؛ اما شما خوش شانس بوده اید. شما شانس زندگی، بقا و رویابافی دارید. پس برای همین زندگی تان شکرگزاری کنید.

برترین ها - ترجمه از یگانه سهرابی: مشکلات بسیار زیادی در جامعه‌ی ما موج می‌زند. ما به شخصه به عنوان افراد و اعضای این جامعه، مشکلات و صفات اشتباهی داریم که‌ای کاش می‌توانستیم آن‌ها را عوض کنیم. وقتی در حین تلاش برای تغییر خود یا جامعه مان هستیم، از یاد می‌بریم که واقعا چه چیز‌هایی را در اختیار داریم و باید بابت آن‌ها شکرگزاری کنیم.

ما آنقدر بر روی بعد منفی ماجرا تمرکز می‌کنیم که ابعاد مثبت، قلب ما را ترک می‌کنند. در ادامه برای شما دوستان عزیز سایت برترین‌ها یک لیست از چیز‌هایی آورده ایم که باید به خاطر آن‌ها هر روز شکرگزاری کنید. لطفا با ما همراه باشید.

۳۲ موردی که باید به خاطر آن‌ها شکرگزاری کنیم

۱. زندگی مان

مهم نیست که راجع به زندگی تان چه فکری می‌کنید، در هر حال، این زندگی یک هدیه است. بسیاری از آدم‌ها در این جهان فرصت زندگی کردن را به دست نمی‌آورند. بیماری‌های صعب العلاج، فقر، قحطی و خشکسالی سالانه جان هزاران نفر را می‌گیرد؛ اما شما خوش شانس بوده اید. شما شانس زندگی، بقا و رویابافی دارید. پس برای همین زندگی تان شکرگزاری کنید.

۲. جایگاهتان

هر کجایی که هستید، اگر در حال خواندن این مقاله هستید پس یعنی جایگاه بهتری نسبت به میلیون‌ها نفر دیگر که هنوز هم برای دو وعده غذا در روز با هزاران چالش مواجه می‌شوند دارید. به خاطر جایگاهی که در آن قرار دارید، شکرگزاری کنید.

۳. دوستانتان

دوست یعنی خانواده‌ای که خودت انتخابش کردی. به جک‌ها و شوخی‌هایی فکر کنید که فقط خودتان آن‌ها را می‌فهمید. به خاطرات خجالت آورتان با یکدیگر، و به تماس‌های تلفنی دیر وقت و مهم‌تر از همه، به این که در هر شرایطی پشت یکدیگر ایستادید. به خاطر این روابط دوستانه‌ی ارزشمند شاکر باشید.

۴. والدینتان

بزرگترین طرفداران شما و کسانی که خالصانه و برای بهبود و اصلاح شما قدم برمی دارند والیدنتان هستند. آن‌ها تنها موجوداتی هستند که شما را بیشتر از خودتان دوست دارند؛ این در حالی است که علاقه‌ی شما به آن‌ها حتی نمی‌تواند یک دهم علاقه‌ی والدینتان به شما باشد!

درست است که همه‌ی والدین بی نقص نیستند و روش‌های آن‌ها با یکدیگر متفاوت است، اما آن‌ها انتخاب کرده اند که به شما زندگی ببخشند. پس همواره از والدینتان به خاطر حمایت ها، تشویق‌ها و به خاطر عشق ناتمامشان سپاسگزار باشید. سپاسگزار فرصتی باشید که آن‌ها برای زندگی کردن به شما اعطا کرده اند.

۳۲ موردی که باید به خاطر آن‌ها شکرگزاری کنیم

۵. انگیزه تان

تا امروز زندگی کرده اید، تا اینجای راه را آمده اید. از میان تمام شکست‌های عشقی و دوستانه، از میان تمام شکست‌هایی که به شما تحمیل شد، از میان تمام ناامیدی ها. اما به هر حال شما اینجایید، زنده، با انگیزه و در حال حرکت. یادتان باشد که به خاطر هر چیزی که شما را از تخت بیرون می‌کشد و وادار می‌کند که با جهانِ بیرون رو به رو شوید، شاکر و سپاسگزار باشید. حالا این انگیزه و مشوق هر چیزی که می‌خواهد باشد، اهدافتان، خدا یا هر چیز دیگری، بابت آن شکرگزاری کنید.

۶. قدرتتان

حقیقت این است که پس از اتفاقی که آخرین بار برایتان افتاد، نشکستید. آن دفعه که دوستتان هیچ کس را نداشت، شما کنارش بوده و حمایتش کردید. آن دفعه که فقط دوست داشتید گریه کنید، اما به خاطر خانواده، در عکس لبخند زدید. به خاطر این حجم از توانایی و قدرت، شاکر و سپاسگزار باشید.

۷. ذهنتان

ذهن شما یک علم پیچیده و یک دوست پایدار برای شماست. ذهن شما می‌تواند در یک بشکن زدن، به مقصدی ناشناس برود و دوباره به زمان حال برگردد. این ذهن شماست که شما را امیدوار، خوشحال و رویاباف نگه می‌دارد؛ و مهم‌تر این که ذهن شما بخشی اساسی از شما را تشکیل می‌دهد؛ بنابراین به خاطر ذهنتان برای تبدیل کردن شما به چیزی که حالا هستید، شکرگزاری کنید.

۸. قلبتان

قلبتان بار‌ها ترسیده، شکسته و التیام یافته، و هنوز هم منتظر تجربیاتی این چنینی است که در راه هستند. قلب شما مثل روح یک بچه‌ی سه ساله می‌ماند. مهم نیست که چقدر تحمل کند، هنوز هم قدرتمند می‌ماند. اگر قرار بود قلب شما حتی برای یک ثانیه از حرکت بایستد، آن زمان است که زندگی شما در خطر بزرگی می‌افتاد. پس شایسته است که بابت قلبتان هم شکرگزاری کنید.

۹. احساستان

احساسی برای لمس کردن، دیدن، بوییدن و حس کردن تمام زیبایی‌های این جهان. به روزی فکر کنید که نمی‌توانستید چیزی را احساس کنید. فکر کنید در این صورت چه فاجعه‌ای به بار می‌آمد اگر نمی‌توانستید خوراکی‌ها را بچشید. به تمام زیبایی‌های این دنیا فکر کنید، چه می‌شد اگر نمی‌توانستید آن را ببینید. پس لازم است که واقعا به خاطر احساساتتان شکرگزاری کنید.

۳۲ موردی که باید به خاطر آن‌ها شکرگزاری کنیم

۱۰. چیز‌هایی که دوست دارید

هرچیزی که دوست داشته باشید، می‌تواند به شما لذت بدهد. تمام چیز‌های مورد علاقه‌ی شما می‌توانند به راحتی شما را وادار به خنده یا گریه کنند؛ بنابراین باید به خاطر حضور تمام چیز‌هایی که دوستشان دارید و شاهد تأثیراتشان در زندگی تان هستید، با تمام وجود شکرگزاری کنید.

۱۱. تعلقاتتان

کیف شما، لباس شما، مبل شما، میز شما، هر کدام از این‌ها یک داستانی برای خودش دارد. شاید داستان حوصله سربری باشد، اما به هر حال یک داستان واقعی است. چه زمان آن را خریدید، چرا خریدید، چطور خریدید، چه زمان از آن استفاده کردید و تمام این اطلاعات ریز و درشت میتوانند زندگی شما را به تکامل نزدیکتر کنند. هر داستان لحظه‌ای خاص از زندگی شما را مال خودش می‌کند، لحظه‌ای که هیچ وقت باز نخواهد گشت؛ بنابراین قدر این لحظات را بدانید و بابت آن‌ها احساس شکرگزاری داشته باشید.

۱۲. اشک هایتان

آن روز‌هایی را یادتان هست که در نهایت لذت اشک می‌ریختید؟ آن زمان‌هایی که فکر می‌کردید دیگر نمی‌توانید خوشحال‌تر باشید؟ آیا آن شب‌های وحشتناک را به خاطر می‌آورید که فکر می‌کردید، قلبتان دیگر تحمل بیشتر از این را ندارد؟ اشک‌های شما شاهد روز‌های خوب و بدتان هستند. پس لازم است به خاطر این احساسات شکرگزاری کنید.

۱۳. اشتباهاتتان

اشتباهات شما می‌تواند در برگیرنده یک مجموعه از قضاوت‌های سنگین، یک دیدگاه تازه، یک بخش ناجوانمردانه از زندگی و یا یک تماس تلفنی احمقانه باشد. بعضی از اشتباهات بخشیده می‌شوند و بعضی دیگر، نه! بعضی از اشتباهات پاسخ و نتیجه‌ای را به شما منتقل می‌کنند، و برخی دیگر نه! اما هر اشتباهی به شما کمک می‌کند که رشد کنید، یاد بگیرید و بفهمید. به خاطر این خردی که حالا در چنته دارید، با تمام وجودتان شکرگزاری کنید.

۱۴. درس‌های زندگی

یک درس می‌تواند هر چیزی باشد. از پایه ای‌ترین آداب معاشرت، تا لمس دست ها، راه برگشت از مدرسه به خانه، غریبه‌ای که به شما کمک کرد یا دختر کوچکی که به شما مشورت داد. یک درس زندگی تنها چیزی است که می‌تواند به وسیله‌ی تجربه فعال شود. شما با هر درسی که یاد می‌گیرید، با تجربه‌تر از دیروز می‌شوید. پس لازم است که به خاطر تمام تجربه هایتان شکرگزاری کنید.

۱۵. مربی هایتان

این مربی می‌تواند هرکسی باشد. اهمتی ندارد که یکی از اعضای خانواده، دوست، معلم، استاد دانشگاه یا رئیستان باشد، اما چیزی که مهم است این است که همواره باید به خاطر این که از زندگی خودشان گذشتند تا به شما کمک کنند، از آن‌ها تشکر و قدردانی کنید. کسانی که برگه‌ی تقلب زندگی را به شما رساندند، برگه‌هایی که خودشان هیچ وقت نداشتند. به خاطر این همه راهنمایی از آن‌ها شاکر و سپاسگزار باشید.

۱۶. خوشحالیتان

خوشحالی گاهی یک جور سوءتفاهم است، مثل یک جمله‌ی اشتباه! خوشحالی یعنی دوست داشته شدن، خوشحالی یعنی هنرمند بودن، خوشحالی یعنی قدم زدن تنهایی در پارک و غرق در رویا‌ها شدن. خوشحالی همان طوری است که شما آن را شرح می‌دهید. بسیاری از مردم از خوشحالی محروم هستند، چرا که مدام می‌خواهند از تعاریف دیگران از خوشحالی در زندگی شان استفاده کنند. پس به خاطر این حس خوشحالی که در زندگی تان وجود دارد، شکرگزاری کنید.

۳۲ موردی که باید به خاطر آن‌ها شکرگزاری کنیم

۱۷. ناامیدی هایتان

در زندگی زمانی که با هر ناامیدی مواجه شدید، حال می‌خواهد درسی، احساسی، جسمانی، هنری یا ذهنی باشد، با مواجهه با هرکدام از آن‌ها اندکی قوی‌تر شدید. ناامیدی موقتی شما اگرچه باعث ناراحتی تان شد، اما همیشه به شما یاد داد که از پس ناراحتی بربیایید و دوباره به سمت شادی حرکت کنید. به خاطر این همه قدرتی که ناامیدی به شما داده است، شکرگزاری کنید.

۱۸. شغلتان

به خاطر تمام کار‌های سختی که کردید و به خاطر شغلی که هزینه‌های زندگی شما را می‌دهد، شکرگزاری کنید. ممکن است شغل شما بهترین نباشد، اما می‌تواند شما را به بهترین‌ها برساند. شغل شما مثل یک در می‌ماند که شما را به سمت در بعدی هدایت می‌کند. این، همان دری است که مدت‌ها به خاطرش جنگیدید. حالا به نظر شما وقت آن نرسیده که به خاطر باز بودن آن شکرگزاری کنید؟!

۱۹. دشمنانتان

دشمنان شما جهان را آن طور حقیقی و درست به شما نشان دادند، که شاید هیچ کتاب و برنامه‌ای نمی‌توانست این کار را برای شما انجام دهد. آن‌ها به شما یاد دادند که چگونه باید جنگید، آن‌ها به شما خودِ واقعی تان را نشان دادند و مهم‌تر از همه، این که نباید به چه کسی تبدیل شوید. پس به خاطر دریافت این حجم از اطلاعات مفید باید از دشمنانتان هم سپاسگزار باشید.

۲۰. معلم هایتان

معلم‌ها کسانی هستند که همیشه شما را تشویق کردند، اشتباهاتتان را تصحیح کرده، به شما انگیزه دادند و در عوض هیچ چیزی از شما نخواستند. برخی از آن‌ها دوست داشتنی بودند، برخی دیگر هم نه! اما همه آن‌ها به یک اندازه به شما اهمیت می‌دادند. پس شایسته هستند به خاطر زمانی که برایتان صرف کردند، شاکر و سپاسگزار آن‌ها باشید.

۳۲ موردی که باید به خاطر آن‌ها شکرگزاری کنیم

۲۱. شکستن قلبتان

مطمئنا خودتان بهتر می‌دانید که هر شکست عشقی چطور قلب شما را قوی‌تر کرد و شما پس از آن، تبدیل به انسان باهوش‌تر و مجرب تری شدید. شکست‌های عشقی به شما فرق میان ایمان و وفاداری، دروغ و حقیقت، و نهایتاً تفاوت بین واقعیت و انتظار را یاد دادند. شکست‌های عشقی به شما یاد دادند که چگونه قوی‌تر بازگردید و خودتان را بهتر نشان دهید. پس به خاطر این همه خرد، شکرگزار باشید.

۲۲. شوخ طبعی شما

این که بتوانید طنز را از یک موقعیت سخت و طاقت فرسا بیرون بکشید، استعدادی است که اصلاً نمی‌توان آن را نادیده گرفت. شما می‌توانید با چشمی خاص به ماجرا نگاه کنید، چشمی که دیگران ندارند. به راستی که باید به خاطر این استعداد و شوخی طبعی هم شکرگزاری کرد.

۲۳. بدنتان

بدن شما سالم است و کار می‌کند و شما از هیچ نوعی از ناتوانی رنج نمی‌برید. بدن شما برای خودتان است. پس لازم است که به خاطر این دارایی خاص شکرگزاری کنید.

۲۴. دردتان

نکته‌ی خنده دار راجع به درد این است که شما درد را احساس می‌کنید؛ اما وقتی که تمام شد، دیگر نمی‌توانید میزان و مقدار آن را به یاد بیاورید. متوجهید که زمانی درد فجیعی داشتید، اما نمی‌توانید آن را به یاد بیاورید. پس به خاطر این که تمام دردهایتان از بین رفته اند و شما را با لذت آرامش و سلامتی پس از آن تنها گذاشته اند، شاکر و سپاسگزار باشید.

۲۵. خواهر و برادرتان

خواهر و بردار شما اولین و آخرین دوستانتان هستند. به عبارت دیگر آن‌ها همان همکارانتان در جرم‌های خانگی، و شانه‌هایی برای گریه در بدترین فجایع احساسی هستند. خواهر و برادرتان می‌توانند بهترین اتفاقی باشند که در زندگی برای شما افتاده است. ممکن است یک شوخی مخصوص بین خودتان داشته باشید، یک هدیه‌ی تولد یا یک شکست عشقی یا حتی کشیدن یک نقشه‌ی هیجان انگیر! اما مهم این است که آن‌ها همیشه طرف شما هستند. پس واقعا شایسته است که به خاطر داشتن چنین افرادی شاکر و سپاسگزار باشید.

۳۲ موردی که باید به خاطر آن‌ها شکرگزاری کنیم

۲۶. خورشید

خورشید هر روز، بالا می‌آید و نورش را در سرتاسر جهان می‌افشاند. بدون ذره‌ای خودخواهی و غرور، با مهربانی بی حد و حصر و انرژی و گرمای خود را در هر سو پخش می‌کند. پس به خاطر خورشیدی که گیاهان از برکت او رشد می‌کنند شکرگزاری کنید.

۲۷. درختان

برایتان عجیب است؟ پس از هر بچه‌ای که اطرافتان هست دلیلش را بپرسید. اگر کودکی در آن اطراف پیدا نشد، پس ما به شما می‌گویم. چون درختان جهان را زیباتر می‌کنند، به ما میوه می‌دهند و هوا را تصفیه می‌کنند. آیا می‌توان به خاطر این مخلوقات زیبا و مهربان شاکر و سپاسگزار نبود؟!

۲۸. امتیازات

شکرگزاری به خاطر تمام امتیازاتی که در زندگی دارید هم لازم است. ممکن است مثل برخی از افراد، تمام امتیازات بدنی، اجتماعی و خانوادگی را نداشته باشید؛ اما در هر حال، باید به خاطر همان امتیازاتی که دارید هم از خداوند شکرگزاری کنید.

۲۹. انتخاب هایتان

انتخاب هایتان، چه خوب، چه بد، چه درست و چه غلط، برای شما بوده اند. شما فرصت این را داشته اید تا در زندگی تان، همان طور که قلبتان فرمان می‌دهد زندگی کنید. شما برای این منظور فرد بسیار خوش شانسی محسوب می‌شوید. پس به خاطر انتخاب هایتان شاکر و سپاسگزار باشید.

۳۰. برق

گرم است؟ کولر داریم. سرد است؟ بخاری برقی داریم. زندگی کسانی را تصور کنید که هیچ یک از این وسایل را ندارند، اما شما از نعمت برق محروم نیستید. برق یک حق نیست، بلکه یک وسیله‌ی لوکس است.

۳۱. نوشیدن آب

هر روز در خیابان‌های شهر می‌بینیم که بچه‌های کوچک برای تامین غذا، جای خواب و یا حتی آب به مردم التماس می‌کنند. پس باید برای نوشیدن آب هم شکرگزاری کنیم. برای این که می‌توانید به آب سالم و خالص دسترسی داشته باشید. حالا متوجه می‌شویم که داشتن آب هم یک امتیاز است. به نظر شما نباید برای چنین امتیازی شاکر و سپاسگزار باشیم؟!

۳۲ موردی که باید به خاطر آن‌ها شکرگزاری کنیم

۳۲. اسمتان

اسمتان، هویتی است که با آن به دنیا آمدید. اسم شما جایگاهی را در دنیا برایتان نگه داشته است. ممکن است آن را عوض کرده باشید، یا همچنان نگه داشته باشید، یا این که از آن متنفر باشید یا هر چیز دیگری! اما در هر صورت اسم شما اولین هویت شماست. پس به خاطر این هویت، شاکر و سپاسگزار باشید.

منبع: lifehack

انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran (Islamic Republic of)
09:10 - 1398/01/27
خدایا شکرت
پاسخ ها
سعید
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
اراجیفی بیش نبود
Iran (Islamic Republic of)
12:06 - 1398/01/27
خدایا بخاطر همه دادهاوندادهایت شکر بی نهایت
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
نمیدونم اونایی که منفی میدن چه مرضی دارن!!!
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1398/01/27
درهرصورت زندگی مسیر خودش میره چون نیست دواپذیراین درد مارابه دوا چه می فریبی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
خدایا به خاطر تمام نعمتهایت شکککککر
Iran (Islamic Republic of)
13:58 - 1398/01/27
این مقاله چقدر حس خوبی بهم داد،خدایا شکرت
Iran (Islamic Republic of)
16:12 - 1398/01/27
ترجمه بود
یعنی خارجیا هم اینجوری اند
Iran (Islamic Republic of)
05:57 - 1398/01/28
خدایا شکرت، ذهن همه را مثبت کن. بعضی ها از قدرتشون فقط برای غر زدن و نالیدن و شکایت استفاده می کنند بعضی برای شادی خودشون و دیگران ارزش قائلند. خدایا دستۀ دوم را زیاد کن و دستۀ اوّل را هدایت کن تا خودشون را بشناسند و قدر زندگی و نعمت ها را بدونند و آنها را ببینند. آمّین
Iran (Islamic Republic of)
05:59 - 1398/01/28
ولی خدا را شکر که تو کشور ما برای آب دیگه التماس نمی کنیم. توی بعضی از شهرها اینقدر سقّاخانه و آبسرد کن وقف شده که نگو. کجای دنیا چنین چیزی دیده میشه؟
Iran (Islamic Republic of)
15:24 - 1398/01/28
خدای مهربانم؛ داده‌هایت را شُکر و نداده‌هایت، که اولی از رحمت و دومی از حکمت توست پس هردو نعمت‌اند و شکرشان برمن واجب.
Iran (Islamic Republic of)
21:44 - 1398/01/28
خدایا بی نهایت شکرت برای همه ی نعماتی که دانش بشری به آنها پی نبرده و بی شک نهایت ندارند
Iran (Islamic Republic of)
16:43 - 1398/02/07
میگن مرگ حقه... خدایا حقموبده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
آف دکور _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر