گفتگو با مریم امیرجلالی؛ عطاران تلفنم را جواب نمی‌دهد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۵۲۲۹۲
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
۱۶۶۵۹
اگر بگوییم بسیاری از هنرمندان به واسطه همراه‌نشدن با جریان حاکم بر جامعه هنری آرام‌آرام به حاشیه رانده شده‌اند اغراق نکرده‌ایم و مریم امیرجلالی، بازیگری که با ایفای نقش در سریال‌های طنز یک دهه اخیر نامش را بر سر زبان‌ها انداخته بود یکی از همین هنرمندان است.

روزنامه همشهری - بهنام سلطانی: بر‌خلاف جریان آب شنا‌کردن هزینه دارد و شاید هنرمندی که فقط از راه هنر معاش می‌کند از عهده پرداخت آن برنمی‌آید. اگر بگوییم بسیاری از هنرمندان به واسطه همراه‌نشدن با جریان حاکم بر جامعه هنری آرام‌آرام به حاشیه رانده شده‌اند اغراق نکرده‌ایم و مریم امیرجلالی، بازیگری که با ایفای نقش در سریال‌های طنز یک دهه اخیر نامش را بر سر زبان‌ها انداخته بود یکی از همین هنرمندان است. امیرجلالی تا چند سال قبل پای ثابت بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های پرمخاطب طنز بود، اما فعالیت ۲ سال اخیرش به ایفای نقش کوتاه در فیلم بی‌سر و صدای «خالتور» خلاصه شده و به‌نظر می‌رسد هر روز از صحنه دورتر می‌شود.

عطاران تلفنم را جواب نداد

او که این روز‌ها حضور پررنگی در فضای مجازی دارد از مناسبات حاکم بر سینما و تلویزیون انتقاد می‌کند و می‌گوید در سینمایی که فامیل‌ها دور هم جمع می‌شوند و فیلم می‌سازند جایی ندارد و زندگی با حقوق بازنشستگی‌اش را به حواشی پررنگ کار در سینما و تلویزیون ترجیح می‌دهد. با مریم امیرجلالی درباره حضورش در سریال‌های طنز پرمخاطب، همکاری با رضا عطاران و سیروس مقدم و روز‌های کم‌فروغش در سینما و تلویزیون گفت‌وگوکرده‌ایم.

آخرین حضور شما در یک سریال تلویزیونی به حدود ۵ سال قبل برمی‌گردد و از سینما هم تا حدودی فاصله گرفته‌اید. این دوری خودخواسته بوده یا کارگردان‌ها تمایلی به همکاری با شما ندارند؟

دوری من از تلویزیون و سینما خودخواسته نیست و می‌توانم بگویم مثل خیلی از بازیگران دیگر کنار گذاشته شده‌ام. سریال «بیقرار» که مدتی قبل از تلویزیون پخش کردند هم ۴ سال قبل ساخته شد و در این مدت زمان نسبتا طولانی در هیچ سریالی بازی نکرده‌ام. مردم خیلی احساس دلتنگی می‌کنند و گاهی اوقات در کوچه و خیابان و حتی در فضای مجازی دلیل دوری‌ام از سینما و تلویزیون را می‌پرسند و نمی‌دانم چه جوابی به آن‌ها بدهم.

یکی از مشکلات بازیگران کم‌کار، مورد پرسش قرار گرفتن از سوی مردم است. در این مواقع چه پاسخی به مردم می‌دهید؟

خیلی اوقات جوابی برای آن‌ها ندارم و معتقدم مسئولان صدا و سیما باید پاسخگوی مردم باشند. مردم گاهی در مورد دلیل ساخته‌نشدن «خانه به دوش ۲» می‌پرسند و به آن‌ها می‌گویم سری دوم این سریال ساخته نشد، چون پارتی و رابطه نداشتیم.

در دوره‌ای شایعه ممنوع‌الکار‌شدن شما هم بر سر زبان‌ها افتاد. این موضوع می‌تواند دلیل کم‌رنگ‌شدن شما در سینما و تلویزیون باشد؟

کم‌کار‌شدنم این ذهنیت را برای خیلی‌ها ایجاد کرد که ممنوع‌الکار شده‌ام. عده‌ای خیلی کار‌ها می‌کنند و همچنان روی پرده سینما می‌درخشند، اما من در همه این سال‌ها بدون حاشیه کار کرده‌ام و دلیلی ندارد ممنوع الکار باشم. در یک دوره نسبتا طولانی پیشنهاد کاری نداشتم و به همین دلیل این احتمال که ممنوع‌التصویر شده باشم ذهنم را مشغول کرد. حتی مرا به برنامه «حالا خورشید» و شبی با عبدی دعوت کردند، اما هر بار بنا به دلایل نامعلومی و به بهانه‌های مختلف کنسل شد. بعد از این ماجرا‌ها موضوع را توسط یکی از دوستانم پیگیری کردم، اما مسئولان صدا و سیما گفتند ممنوعیتی در کار نیست.

معمولا در مصاحبه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی، بیش از حد صریح و بی‌پرده صحبت می‌کنید. فکر نمی‌کنید به همین دلیل کارگردان‌ها کمتر سراغ شما می‌آیند؟

شاید حرف‌های من به مذاق عده‌ای خوش نیامده است. به قول یکی از دوستانم شاید حرف‌هایم و رفتارم با سلیقه برخی کارگردان‌ها و تهیه‌کننده‌ها جور در نمی‌آید. بار‌ها پیش آمده که برای کاری دعوت شده‌ام، اما تهیه‌کننده نام‌ام را حذف کرده است، اما نمی‌دانند من با حقوق بازنشستگی وزارت بازرگانی زندگی می‌کنم و به پول سینما و تلویزیون نیازی ندارم. با کسی مسئله شخصی ندارم و اگر حرفی می‌زنم به‌خاطر مردم است.

به پارتی‌بازی و رابطه داشتن برای ساخت سریال‌های تلویزیونی اشاره کردید؛ برای این حرف‌ها دلیل قانع‌کننده‌ای دارید؟

خیلی از سریال‌های تلویزیونی به سری ۴ و ۵ هم می‌رسد، چون رابطه اسپانسر آن‌ها با مسئولان صدا و سیما خوب است. مثلا همین حالا گفته می‌شود بانوی عمارت ۲ و ۳ هم ساخته خواهد شد.

این روز‌ها نقد‌های جدی به کیفیت فیلم‌های کمدی و سریال‌های طنز وارد است و منتقدان معتقدند سینما از حیث تولید آثار کمدی عقب‌گرد داشته است. این نقد‌ها را تا چه حد به آثار طنز وارد می‌دانید؟

کیفیت فیلم‌های کمدی‌ای که طی ۴ ماه اخیر در سینما هااکران شده به حدی نازل بوده که برای دیدن آن‌ها ترغیب نشده‌ام. متأسفانه یکسری فیلم کمدی ساخته شده که به‌شدت عامه‌پسند است و درصد قابل توجهی از مردم آن‌ها را نمی‌پسندند. حتی منتقد کارکشته‌ای مثل مسعود فراستی این فیلم‌ها را مستهجن و غیراجتماعی دانست و متأسفم که خانواده‌ها، بچه‌ها را برای دیدن این نوع فیلم‌ها به سینما می‌برند. به‌نظرم فیلم‌هایی که این روز‌ها در ژانر کمدی ساخته می‌شود برای بچه‌ها بدآموزی دارد و خانواده‌ها باید به این موضوع توجه کنند.

البته تعدادی از فیلم‌ها برای گیشه ساخته می‌شود و عده‌ای معتقدند در روز‌هایی که سینما به مرز ورشکستگی رسیده، ساخت فیلم‌های پرمخاطب لازم است.

برای نجات سینما باید فیلم باکیفیت در ژانر‌های مختلف ساخت. با یک حساب سرانگشتی یک خانواده پنج‌نفره برای رفتن به سینما دست‌کم ۱۰۰ هزار تومان هزینه می‌کند و باید ببینند در ازای این مبلغ چه چیزی دستگیرش شده است. مخاطب یا باید تحت‌تأثیر بازی خوب بازیگر قرار بگیرد یا سناریو برایش جذاب باشد و یا اینکه پیام مثبتی از فیلم بگیرد، اما هیچ کدام از این مولفه‌ها در فیلم‌های کمدی دیده نمی‌شود و به همین دلیل سال‌هاست به سینما نرفته‌ام. گاهی اوقات به اکران‌های خصوصی دعوت می‌شوم، اما کیفیت کار‌ها به حدی نازل است که قبل از پایان فیلم، محل را ترک می‌کنم. متأسفم که سطح سلیقه مردم هم به حدی تنزل پیدا کرده که برخی از این فیلم‌ها فروش میلیاردی دارند.

مردم می‌توانند با تحریم فیلم‌های بی‌کیفیت کمدی، تهیه‌کننده‌ها را به ساخت فیلم‌های بهتر وادار کنند. فکر می‌کنید این اتفاق به سینمای ایران کمک می‌کند؟

تعداد فیلم‌های کمدی به حدی زیاد شده که خیلی‌ها سینما‌رفتن را با تماشای فیلم خنده‌دار مترادف می‌دانند. در چنین بستری تماشای فیلم‌کمدی بی‌کیفیت به شعور هر کسی برنمی‌خورد و خیلی‌ها با تماشای این فیلم‌ها قهقهه سر می‌دهند. شخصا فکر نمی‌کنم چنین اراده‌ای از سوی مردم شکل بگیرد؛ چرا که آن‌ها بیش از هر زمان دیگری می‌خواهند خنده و شادی را در آغوش بکشند.

بازیگر طنز یا کمدین خوب نداریم یا فیلمنامه‌ها ضعیف است؟

کمدین خوب زیاد داریم، اما وقتی سناریو به‌شدت ضعیف است از دست بازیگر هم کاری ساخته نیست. وقتی سناریوی ضعیف به مهران غفوریان می‌دهند نمی‌تواند نه بگوید، چون زندگی‌اش از راه بازیگری می‌چرخد. اگر همه پیشنهاد‌ها را رد کند زندگی‌اش لنگ می‌شود و به همین دلیل تفاوت مهران غفوریان با آن بازیگر یک دهه قبل از زمین تا آسمان است. امیر جعفری وقتی ۲ سال بیکار می‌ماند به نخستین پیشنهاد پاسخ مثبت می‌دهد و به تنها چیزی که فکر می‌کند پول است نه آبرو و حیثیت و کارنامه هنری‌اش.

ورود بازیگران نقش‌های جدی به کار‌های کمدی را چقدر در افت کیفیت فیلم‌ها و سریال‌های طنز دخیل می‌دانید. مثلا بازیگری که با یک نقش جدی سیمرغ جشنواره فجر سال قبل را برده، در یک فیلم کمدی بازی کرده و خروجی کار هم قابل اعتنا نبوده است.

عطاران تلفنم را جواب نداد

مسئله این است که عده‌ای در مهمانی‌ها دور هم جمع می‌شوند و نقش‌ها را بین هم تقسیم می‌کنند. آش به حدی شور شده که گاهی یکسری فامیل دور هم جمع می‌شوند و تصمیم می‌گیرند فیلم بسازند. مثلا کسی بوده که قبلا کار خیاطی می‌کرده، اما حالا فیلم تدوین می‌کند. خیلی از بازیگران سالخورده زن که اخیرا در فیلم‌ها و سریال‌ها بازی می‌کنند را نمی‌شناسیم و جای بازیگران قدیمی را گرفته‌اند. خیلی از همین بازیگران قدیمی به‌دلیل خانه‌نشینی‌های طولانی دچار افسردگی شده‌اند و حتی شایعه مرگشان بر سر زبان‌ها افتاده است. این اتفاق برای من هم رخ داد، اما وقتی فکر کردم به این نتیجه رسیدم که مردم درست می‌گویند؛ انگار مریم امیر جلالی بعد از «چارخونه»، «چار دیواری»، «ترش و شیرین» و «متهم گریخت» از یاد‌ها رفته است.

در یکی از مصاحبه‌ها گفته‌اید عده‌ای برای بازی در فیلم‌های سینمایی پول هم می‌دهند. هنوز هم چنین فضایی در سینمای ایران وجود دارد؟

با قاطعیت اعلام می‌کنم چنین فضایی وجود داشته و هنوز وجود دارد. عده‌ای به جای حضور در یک برنامه هنری در لاتاری شرکت می‌کنند. بازیگری برای حضور در یک فیلم سینمایی ۵۰ میلیون پول می‌دهد و اگر استعداد و ارتباطات خوبی داشته باشد می‌تواند سالی ۵۰۰ میلیون تومان دربیاورد. یک بار پسر جوانی از دبی آمد و بابت بازی در یک فیلم ۷۰ میلیون تومان داد، اما با همان یک فیلم تمام شد و رفت پی کارش.

البته خیلی‌ها ازجمله خود شما بدون تحصیلات آکادمیک وارد عرصه بازیگری شدید.

من به‌طور کاملا اتفاقی بازیگر شدم. ماجرا از این قرار است که طبقه اول ساختمان ما لوکیشن نخستین فیلم سینمایی بهمن زرین‌پور بود و من برای تماشا، مدام به آنجا می‌رفتم. علی نصیریان، زیبا بروفه و برزو ارجمند از بازیگران آن کار بودند و من برای اینکه ارادتم را به آن‌ها نشان بدهم برایشان کیک می‌پختم و بعد از مدتی به دوستان خوبی برای هم تبدیل شدیم. یک روز آقای نصیریان به من گفت چه شغلی داری که گفتم به‌عنوان حسابدار در وزارت بازرگانی کار می‌کردم و الان در انتشارات خوارزمی مشغول به‌کار هستم. ایشان به من گفت چرا بازیگر نمی‌شوی که من هم برایشان توضیح دادم در یک خانواده کاملا سنتی بزرگ شده‌ام و به همین دلیل نتوانستم سمت هنر بروم. چند روز بعد عوامل کار مرا به لوکیشن جدید دعوت کردند و آقای زرین‌پور متنی دست من داد و از خانم محبوبه اسکندری خواست مرا گریم کند تا در یکی از سکانس‌های فیلم بازی کنم. آن سکانس را بدون تپق بازی کردم و همه برایم کف زدند و بعد از آن هم از طرف مرضیه برومند برای بازی در فیلم «مربای شیرین» پیشنهاد همکاری دریافت کردم. من بدون تحصیلات آکادمیک وارد سینما شدم، اما برای خودم کیسه ندوختم.

در کارنامه هنری شما هم بازی در چند فیلم کم مخاطب دیده می‌شود. مردم بابت بازی در این فیلم‌ها به شما اعتراض نکردند؟

تا چند سال قبل مردم بابت بازی در بعضی فیلم‌ها مواخذه‌ام می‌کردند، اما حالا بیشتر به مشکلات اقتصادی خودشان فکر می‌کنند. موقع پخش خانه به دوش یا متهم گریخت از تلویزیون، خیابان‌ها خلوت می‌شد، اما حالا این اتفاق نمی‌افتد. کسانی که مدام از خدمت به مردم دم می‌زنند باید کاری کنند که آن‌ها برای ۲ ساعت هم که شده مشکلاتشان را فراموش کنند و فیلم و سریالی ببینند که دوستش دارند. حمید لولایی کجاست و چه کسانی جایش را گرفته‌اند؟ چه کسانی فتحعلی اویسی را از سینما و تلویزیون فراری دادند؟

یکی از دلایل بی‌کیفیت درآمدن فیلم‌های کمدی، شتابزدگی در تولید است. فیلم خالتور که آخرین کار سینمایی شماست در چند روز ساخته شد؟

فضای سینمای ایران به‌گونه‌ای است که عوامل تولید کمتر به کیفیت اهمیت می‌دهند و معیار سنجش موفقیت فیلم‌ها این است که میلیاردی فروخته یا نه. فیلم خالتور طی کمتر از یک ماه و بین ۲۰ تا ۲۵ روز ساخته شد.

در کارنامه هنری شما بازی در فیلم‌های «شب‌های تهران» داریوش فرهنگ و مربای شیرین مرضیه برومند دیده می‌شود و حالا به خالتور و «ما خیلی باحالیم» رسیده‌اید. فکر می‌کنید به‌عنوان بازیگر پیشرفت داشته‌اید؟

اعتراف می‌کنم پیشرفت نداشته‌ام، چون نقشی که در خانه به دوش بازی کردم برای همه کارگردان‌ها الگو شده است و باید نقش زنان عصبی و در عین حال مهربان و عاشق خانواده را بازی کنم. وقتی از کارگردان‌ها می‌پرسم چرا مرا برای این نقش انتخاب کرده‌اید می‌گویند کسی مثل شما جیغ نمی‌زند.

البته می‌توانید این نقش‌ها را نپذیرید.

در سال‌های اخیر خیلی از نقش‌ها را نپذیرفتم، اما برای حسین فرح‌بخش احترام زیادی قائلم و به همین دلیل وقتی به‌عنوان تهیه‌کننده پیشنهاد بازی در خالتور را داد روی حرفش حرف نزدم. البته اینکه آقای فرح‌بخش از شب‌های تهران به خالتور رسیده هم جای حرف دارد.

عطاران تلفنم را جواب نداد

در ماجرای افت کیفیت فیلم‌های کمدی چه کسانی را مقصر می‌دانید. نویسنده و کارگردان‌ها مقصرند یا مردم که بابت تماشای این فیلم‌ها به سینما می‌روند؟

به‌نظرم فیلمنامه‌های ضعیف، سطح سلیقه مردم را تنزل داده و باعث شده در ژانر کمدی از فیلمی مثل «اجاره‌نشین‌ها» به فیلم‌های ضعیفی برسیم که هم‌اکنون روی پرده است. سلیقه مردم را به حدی تنزل داده‌اند که اگر فیلمی مثل «بچه‌های آسمان» در سینما اکران شود، بچه‌های نسل امروز به نشانه اعتراض سینما را ترک خواهند کرد، اما فیلم‌هایی مثل خالتور را می‌پسندند. در چنین بستری تهیه‌کنندگان و کارگردانان مسیر خودشان را ادامه می‌دهند و فیلمی می‌سازند که با سلیقه مردم جور دربیاید.

ممکن است با کار تازه‌ای به سینما یا تلویزیون برگردید؟

دور بازیگری را خط کشیده‌ام، چون در این چند سال خیلی اذیت شدم. متأسفانه برخی‌ها مدام به زندگی بازیگران سرک می‌کشند. جزو معدود بازیگرانی هستم که در اینستاگرام جواب مردم را می‌دهم، اما عده‌ای از نوع پوشش من ایراد می‌گیرند و مجبور می‌شوم آن‌ها را وارد بلاک لیست کنم. به جای ساخت فیلم‌های کمدی بی‌محتوا باید در سینما به مردم فرهنگ یاد بدهیم تا وارد حریم خصوصی یکدیگر نشوند.

فوتبال دیگر برایم جذاب نیست

مریم امیرجلالی که تا چند سال قبل به واسطه ایفای نقش در سریال‌های طنز تلویزیون طرفداران زیادی داشت، این روز‌ها بیش از آنکه روی پرده سینما یا مقابل دوربین تلویزیون باشد در فضای مجازی حضور دارد و گاهی با تماشای فوتبال و خواندن کتاب اوقاتش را می‌گذراند. او علاقه زیادی به فوتبال دارد و فوتبال را با ناصر حجازی و استقلال ۲ دهه پیش می‌شناسد.

هنوز هم فوتبال را دنبال می‌کنید؟

استقلال ناصر حجازی را دوست داشتم و به‌خاطر او بازی‌های این تیم را دنبال می‌کردم، اما چند سالی می‌شود که فوتبال هم به سیاست آلوده شده است. تماشای فوتبال مثل سال‌هایی که امثال مرحوم حجازی کار می‌کردند برایم جذاب نیست و ترجیح می‌دهم به جای فوتبال نگاه‌کردن، کتاب بخوانم.

در چه زمینه‌ای بیشتر مطالعه می‌کنید؟

بیشتر کتاب داستان و رمان می‌خوانم. زوربای یونانی نوشته نیکوس کازانتزاکیس با ترجمه محمد قاضی را بار‌ها خوانده‌ام و مقدمه کتاب برایم خیلی جذاب است. وقتی کارمند انتشارات خوارزمی بودم هر کتابی منتشر می‌شد یک جلد آن را از نویسنده هدیه می‌گرفتم و کتابخانه پر و پیمانی داشتم. بیشتر کتاب‌ها فلسفی بود و قبل از اسباب‌کشی به خانه جدیدم همه آن‌ها را به یک کتابخانه اهدا کردم.

رمان‌های داخلی را می‌پسندید یا بیشتر اهل مطالعه رمان‌های خارجی هستید؟

کتاب‌های فرید دانش‌فر را خیلی می‌پسندم و آثار شارلوت برونته و مری ماتیسن از جمله رمان «پر» را بار‌ها خوانده‌ام. به شعر هم علاقه دارم و از خواندن اشعار سیمین بهبهانی و حمید مصدق لذت می‌برم.

سیروس مقدم با امثال من کار نمی‌کند

همکاری با رضا عطاران و بازی در سریال‌های طنز پرمخاطب نقطه روشن کارنامه هنری مریم امیرجلالی است و خیلی‌ها او را به واسطه بازی در سریال‌های خانه به دوش، متهم گریخت و ترش و شیرین می‌شناسند. امیرجلالی می‌گوید به‌طور ناخودآگاه از کارگردان‌هایی که کار طنز می‌کردند فاصله گرفته و به همین دلیل کار‌های نسبتا قدیمی‌اش در ذهن مردم مانده است.

از یک دوره همکاری شما با کارگردان‌هایی که کار‌های طنز پرمخاطب می‌ساختند قطع شد. بهتر نبود به همکاری با رضا عطاران و سعید آقاخانی ادامه می‌دادید؟

آقای عطاران از یک دوره کارگردانی را کنار گذاشت و به واسطه دستمزد‌های بالایی که می‌گیرد فقط بازی می‌کند. در واقع پول و برخی مسائل دیگر او را از تلویزیون دور کرد. سعید آقاخانی هم بعد از اینکه سیمرغ گرفت کلاس کارش بالا رفته و دیگر با تلویزیون کار نمی‌کند. یک‌بار برای بازی در یکی از کار‌های منوچهر هادی که درام زیبایی هم بود پیشنهاد داشتم، اما چون درگیر سریال «زیر هشت» و همکاری با سیروس مقدم بودم نپذیرفتم. همین باعث شد آقای هادی دیگر با من کار نکند، اما سیروس مقدم که با پایتخت معروف شده حالا با امثال من کار نمی‌کند. از طرف من قصوری نبوده و کارگردان‌ها از من فاصله گرفته‌اند.

عطاران تلفنم را جواب نداد

شما در ۳ سریال تلویزیونی پرمخاطب با رضا عطاران همکاری کردید. او با کارگردان‌های دیگر چه تفاوتی داشت؟

رضا عطاران برخلاف خیلی از کارگردان‌های دیگر مشورت‌پذیر بود و به بازیگر اختیار عمل می‌داد. مثلا خیلی از دیالوگ‌هایی که در سریال خانه به دوش می‌گفتم بداهه بود و عطاران به‌عنوان کارگردان خیلی از این موضوع استقبال می‌کرد. گاهی اوقات به من می‌گفت تو هر چه بگویی قشنگ است و همین برخورد‌ها به بازیگر انرژی می‌دهد. سبک کار او برخلاف کارگردان‌هایی است که به بازیگر می‌گویند یک «واو» به دیالوگت اضافه نکن.

وقتی خانه به دوش به پایان رسید خیلی‌ها منتظر سری دوم این سریال بودند. چرا خانه به دوش ۲ ساخته نشد؟

مردم هنوز از من می‌خواهند که به عطاران بگویم خانه به دوش ۲ را بسازد، اما خبر ندارند که مدت‌هاست او را ندیده‌ام. وقتی برای احوالپرسی هم با آقای عطاران تماس می‌گیرم جوابم را نمی‌دهد.

انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1398/01/26
واقعا چرا بازیگر خوبی مثل ایشون باید کم کار بشه. من خودم خیلی بازیشون رو بخصوص در متهم گریخت دوست داشتم. خانه به دوش رو چون دانشگاه بودم ندیدم ولی بقیه سریالهاشون خیلی خوب و روان بازی میکنند. جای ایشون واقعا خالیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
تكراري شده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
عطاران پنجاه شصت سالشه هنوز داره نقش جوانی شخصیتها رو بازی میکنه.خیلی تکراری و لوس شده و خلاقیتی هم براش نمونده.
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1398/01/26
هنرمندان پول پرست شدن عشق به پول جای عشق به هنر را گرفته مرحوم انتظامی وقتی با عشق یک گاو را می شست به خاطر هنر بود نه به خاطر پول
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1398/01/26
من هم به نوبه خودم کارهای خانم امیرجلالی رو در سریال‌ها می پسندم واقعا حیف در حاشیه باشه
Iran, Islamic Republic of
19:13 - 1398/01/26
آقای عطاران افتاده توی تشت طلا و مشغول پول درآوردن از فیلمهای جفنگه .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
توام برو همين مدلي پول درار اگه راحته
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1398/01/26
ب اعتراف خودش شانسی بواسطه پختن کیک وارد بازیگری شده.بعد داره ایراد میگیره فلانی ۷۰ ملیون داد ک بازیگر بشه یا طرف خیاط بود الان بازیگر شده..کدوم باور کنیم...
پاسخ ها
بدون نام
Azerbaijan
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
خب مثل بقیه پول میلیونی نداده بعد بیاد با صدای دو رگه که از ته چاه در میاد حرف بزنه هنرش رو دیدند که ازشون استفاده کردند.
Iran, Islamic Republic of
22:16 - 1398/01/26
بالاخره باید نسل جدیدی وارد عرصه هنر شوند ، این عرصه به صورت هوشمندانه ای افرادی فاقد خلاقیت رو حذف میکنه ، خود ایشان هم خلاقیتی در ایفای نقش نداشته و در همه کارهایش یک نقش کلیشه ای رو تکرار کرده بگذریم که در سابقه ایشان با این سطح از توقع برای حضور پررنگ تر در عرصه سینما و تلویزیون نه تحصیلات مرتبط آکادمیک وجود دارد و نه سابقه قابل اعتنا در عرصه تئاتر و نمایش ، به گفته خودشون با پختن کیک برای یک گروه فیلمساز توجه رو به خودشون جلب کرد
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1398/01/26
اره خیلی بازیگر خوبیه خیر سرش فقط بلده جیغ و داد کنه
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1398/01/27
سعید آقا خانی که برای نوروز امسال نون خ ساخت .. مصاحبه هاش تکراریه قبلا هم گفته بود عطاران جواب تلفنم نمیده !!
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1398/01/27
عطاران از زمانی که رو بورس افتاد دیگه خودشو نشناخت . بعد هم چند نفر به نهنگ عنبر خندیدن دیگه خودشو دوخته به فیلمای دهه شصتی که اصلا هم خنده دار بازی نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
01:30 - 1398/01/27
همیشه فکر می کردم آدم سرزبون دار و زرنگی مثل خانم امیر جلالی هیچ وقت بازنشسته و بیکار نخواهد شد ،فکر می کردم ایشون برای کارگردانها کلاس می ذارن !!!!!!!!!!!

ولی حیف که کم کار شدن ،بازیگر ذاتی اند !!!!!
Iran, Islamic Republic of
05:05 - 1398/01/27
تازمانی که دوقطب مافیایی سینما وتلویزیون یعنی شریفی نیا وفخیم زاده هستن هنرفیلمسازی ایران پس رفت میکنه
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1398/01/27
واقعا فیلمی مثل خالتور خیلی بد بوده و اصلا ساختن این فیلم توهین به مخاطب بوده بسکه لوس بود
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1398/01/28
عطاران و نوید محمد زاده دستمزدشکن بالای میلیارده
Iran, Islamic Republic of
02:37 - 1398/02/12
کاش به اکثر سلبریتی های تازه به دوران رسیده بی محلی میشد تا بفهمن که این توجه مردمه که سبب شده به نون و نوایی برسن و حق ندارن هرکاری دلشون میخواد بکنن و جامعه را به فساد بکشانند‌
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر لاجوردی_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
شفا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر