مجلس، مخالف افزایش قیمت بنزین است
۸۵۳۱۰۹
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
۳۷۴۵ 
عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی گفت: مجلس تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین یا سهمیه بندی آن اتخاذ نکرده است و مخالف افزایش قیمت است.

خبرگزاری ایسنا: عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی گفت: مجلس تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین یا سهمیه بندی آن اتخاذ نکرده است و مخالف افزایش قیمت است.

علی بختیار با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن در ظرف چند ماه آینده بیان کرد: در سال گذشته چند سناریو از سمت مجلس در خصوص حامل‌های انرژی مطرح شد و در کمیسیون انرژی نیز مورد بررسی قرار گرفت. مرکز پژوهش‌های مجلس نیز برای هر یک از این سناریوها که از سوی نمایندگان مطرح شد کار کارشناسی دقیقی انجام داد و مدل‌های اقتصادی مختلف آنها و تأثیر آنها بر تورم و شاخص‌های اقتصادی را برررسی کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: اما به دلیل اینکه شرایط مردم مناسب نبود و افزایش نرخ ارز در سال ۹۷ باعث شد مردم در گذران زندگی خود با سختی مواجه شوند و از سوی دیگر مدل‌های اقتصادی نشان می‌داد که به ازای هر ۱۰ درصد افزایش قیمت بنزین ،۴ درصد نرخ تورم افزایش پیدا می‌کند لذا مجلس و کمیسیون انرژی تصمیم گرفت در سال ۹۸ قیمت حامل‌ها انرژی و بنزین افزایش نیابد و با رویه قبل جلو برویم.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تصریح کرد: مجلس هر تصمیمی قرار باشد بگیرد بر پایه کار کارشناسی است که انجام شده و بر روی اقتصاد تأثیر منفی نگذارد. در واقع تصمیمات سران قوا، تصمیماتی است که در حوزه تحریم اتخاذ می‌شود و از آنجا که ما نیاز به واردات بنزین نداریم بعید می دانم که چنین تصمیمی در آنجا اتخاذ شود و اگر قرار باشد تصمیمی در خصوص افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی گرفته شود علی القاعده باید در مجلس گرفته شود.

وی در پایان گفت: مجلس در سال ۹۸ تصمیمی در خصوص افزایش قیمت بنزین یا سهمیه بندی آن اتخاذ نکرده است. تنها یک بحثی مطرح شد که برای جبران خسارات ناشی از سیل، مجلس ۲۰۰ تومان نرخ بنزین یا گازوئیل افزایش دهد و مانع برداشت منابعی از صندوق توسعه ملی شود که به نتیجه‌ای نرسید. بنابراین آنچه در مجلس می‌گذرد مخالفت با سهیمه بندی و افزایش نرخ بنزین در سال ۹۸ است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1398/01/28
لطفا نام آن نماینده هایی که اینچنین طرحهایی را پیشنهاد میدهند بیان کنید تا مردم با اطلاعات بیشتری پای صندقهای رای بروند
پاسخ ها
AAAAABBAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
ایران را فرانسه نکنید.
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1398/01/28
این روزنامها رو اگر تعطیل بکنن یک ارامشی تو جامعه ایجاد میشه ومردم دیگه استرس ندارن هر روز به خاطر فروش ی تیتر الکی میزنن
پاسخ ها
هالو
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
چون انتخابات نزدیک است
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1398/01/28
مگر چنتا دولت داریم یروز میکن ماه اینده یروز میگن تورم داره بابا گرون نکنید بدبختر میشن مردم الان با زو ر نون وپیاز گیرشون نمیاد ما که اهل نفتیم بنزین که وارد نمیکنید
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1398/01/28
این ترسشون نه از دلسوزی وگرنه چراخرج حدود۲۰ملیون افغانی میدین بودجه ومنابع شغلامون بهشون نمیدادن واینقدرزیادن وزیرکارگفته اگه اینهابرن مشکل بیکاری حل میش الان بالا۵۰ملیون بیکاروفقیرداریم چون بودجه بالا۲۰۰سال مملکت هزینه افغانهانکنیدوووخودنمایندگان مجلس گفتن یعنی چی که بیش از۳ملیون افغانی فقط توکارساختمانی اشغال کردن وخودمون توهرخانه۱تا۲نفربیکارن چراپیگیری نمیکنید
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1398/01/28
خب خب چرت و پرت نگید فهمیدیم بنزین تا یکی دوماه آینده گرون میشه
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1398/01/28
دولت خود مختاره راحت ترین راه گران کردن و دست در جیب مردمه
Kuwait
14:01 - 1398/01/28
اگه مخالف باشه نیاز نیست هرروز تکرارکنه
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1398/01/28
ما هر چی میکشیم از این مجلس است که خر قانوننین که به ضرر مردم وبه سود دولت و.خودشان است تصویب میکنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج