تمجید آیت‌الله مصباح از یک فیلسوف آمریکایی
۸۵۳۶۸۷
۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
۷۳۹۵
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: حقیقت طلبی، خستگی ناپذیری و شجاعت سه ویژگی مهم شخصیت پروفسور لگنهاوزن است.

خبرگزاری فارس: آیت الله محمدتقی مصباح یزدی ظهر امروز در همایش نکوداشت علمی پروفسور لگنهاوزن که در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه انسان‌ها طالب حقیقت هستند گفت: پروفسور لگنهاوزن نمونه برجسته یک انسان حقیقت طلب است، حدود ۴۰ سال پیش قدم‌های قابل تقدیری برداشتند و اکنون آن گام‌ها و تلاش‌ها بسیار ثمره داده است.

وی افزود: وقتی انسان چیزی را دوست دارد و به دنبالش می‌رود، برای هزینه کردن در آن راه چندان آمادگی ندارد و گاهی هم شرایط زندگی ایجاب نمی‌کند، ویژگی دوم پروفسور لگنهاوزن خستگی ناپذیری است که همواره این گونه بودند، بدون اغراق بگویم برای روشن شدن یک موضوع، بیش از صد کتاب را مطالعه می‌کردند.

استاد برجسته فلسفه اسلامی در ادامه اظهار داشت: خیلی از افراد در زمینه ای تحقیق می‌کنند اما شرایط محیطی اجازه ابراز را به آن‌ها نمی‌دهد، پروفسور لگنهاوزن با اینکه زاده آمریکا و از اساتید دانشگاه‌های آمریکا بودند، در بسیاری از مسائل علمی با او مخالفت کردند، اما ایشان با شجاعت نظرات خود را که حقیقت محض می‌دانستند بیان نمودند و هیچ گاه در زمینه علم تحقیقی تحت تأثیر شرایط جوی نبودند، اینکه کسی در فضای فرهنگی آمریکا جرات کند خلاف جریان موجود صحبت کند و مقاله بنویسد، شجاعتی است که در کمتر افرادی دیده می‌شود.

آیت الله مصباح یزدی تصریح کرد: رحمت الهی به گونه ای است که اگر کسی صادقانه از خدا توفیق راهنمایی بخواهد، آنچنان او را با وسایلی راهنمایی می‌کند که به فکر هیچ انسانی نمی‌رسد‌.

وی در پایان تاکید کرد: باید در نشر حقایق دین در تمام دنیا، سعی کنیم وظیفه خود را انجام دهیم و فکر نکنیم فقط در چارچوب کشور خودمان و آن هم در برخی بخش‌ها مثل حلال و حرام باید کاری انجام دهیم.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج