موگرینی: تهران را به خویشتن‌داری دعوت می‌کنم
۸۷۷۰۶۹
۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
۹۱۷۳
مسئول سیاست خارجه اروپا در یادداشتی، ایران را به ماندن در برجام دعوت کرد و گفت: تمام تلاش خود را برای نجات برجام به کار می‌گیریم و برای راضی کردن ایران برای بقا در برجام، مکانیزم مالی ایران و اروپا که اجازه تجارت مشروع با ایران را می‌دهد، به زودی با تلاش‌های دیپلماتیک فرانسه، انگلستان، آلمان اجرایی می‌شود.

خبرگزاری ایلنا: مسئول سیاست خارجه اروپا در یادداشتی، ایران را به ماندن در برجام دعوت کرد و گفت: تمام تلاش خود را برای نجات برجام به کار می‌گیریم و برای راضی کردن ایران برای بقا در برجام، مکانیزم مالی ایران و اروپا که اجازه تجارت مشروع با ایران را می‌دهد، به زودی با تلاش‌های دیپلماتیک فرانسه، انگلستان، آلمان اجرایی می‌شود.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یادداشتی اختصاصی برای ایلنا نظرات خود را در مورد کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران و افزایش تنش در خلیج فارس و دریای عمان مطرح کرد.

متن یادداشت به شرح ذیل است:

همان‌طور که گفته‌ام اگر ما می‌گوییم که برجام جواب می‌دهد اصلا بر پایه حدس و گمان خودمان نیست و تنها بر اساس اظهارات بی‌اساس نظریه نمی‌دهیم ما بر اساس گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حرف می‌زنیم.

آنها گزارش‌هایی در زمان‌های مختلف ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد ایران به برجام و تعهداتش تاکنون پایبند بوده است.

ما به شدت امیدوار هستیم که ایران بار دیگر به برجام متعهد بماند و از برجام خارج نشود و بتوانیم ایران را در برجام نگه داریم. ما از ایران می‌خواهیم که تمام تعهدات برجامی خود را به صورت کامل اجرا کند.

من معتقدم که منفعت جمعی این است که برجام زنده بماند. برجام به آسانی شکل نگرفته است. ما در یکسال گذشته روند سخت و فرسایشی را برای اجرای تعهدات برجامی خود و زنده‌ نگه داشتن برجام طی کرده‌ایم. اکنون هم با توجه به شرایط، حفظ برجام دشوارتر شده‌ است.

من به عنوان مقام مسئول این اعتقاد را دارم که باید برای نجات برجام اکنون تلاش کنیم و هر آنچه که می‌توانیم انجام دهیم تا این توافق تداوم پیدا کند. به جای این که بعدها از نابودی این توافق افسوس بخوریم و به دنبال عوامل‌ نابودی این توافق باشیم.

ما معتقدیم برجام ایران را از دستیابی به سلاح هسته‌ای باز می‌دارد در واقع هدف ما هم عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است بنابراین برای حفظ برجام تلاش می‌کنیم چراکه برجام ما را به این هدف می‌رساند. بنابراین ما به این توافق نیاز داریم.

این مکانیزم می‌تواند به ایرانی‌ها کمک کند و اجازه تجارت اقتصادی مشروع را به آنها بدهد و بخشی از مشکلات اقتصادی ایران را حل خواهیم‌ کرد.

اینستکس بخشی از تلاش ما برای نجات برجام است. من می‌دانم سران این سه کشور اروپایی عضو برجام تلاش‌های زیادی برای اجرایی شدن اینستکس در روزهای آتی و نجات برجام انجام خواهند داد.

من می‌دانم که ایران اکنون عصبانی است اما باز هم آنها را به خویشتن‌داری و صبر دعوت می‌کنم و از آنها می‌خواهم که از برجام خارج نشوند.

ما نگران افزایش تنش در خاورمیانه هستیم. ما نمی‌خواهیم هرگونه اطلاعات نادرست و محاسبه اشتباه و غیرعمدی باعث افزایش تنش در منطقه شود.

ما حضور نظامی در خلیج فارس را مثبت ارزیابی نمی‌کنیم و معتقدیم که این حضور می‌تواند منجر به درگیری نظامی شود که این اتفاق نه به نفع اروپا و نه به نفع آمریکا و نه به نفع جهان است.

من تصور می‌کنم هرگونه محاسبه نادرست می‌تواند باعث وقوع اتفاق وحشتناکی در منطقه شود و این اتفاق نگران‌کننده است و ما خواهان خویشتن‌داری بیشتر از همه طرف‌ها هستیم.

ما هرگز خواهان مشاهده هر گونه رفتار خصمانه از سوی ایران و یا سایر کشورها نیستیم. ما می‌خواهیم که همه برای ساختار امنیتی جهان تلاش کنند.

همه باید به قوانین بین‌المللی احترام بگذارند بر اساس احترام متقابل به منافع کشورها و حاکمیت کشورها تلاش کنند.

احترام به قوانین بین‌المللی و احترام به حق حاکمیت کشورها و تمامیت ارضی کشورها و جلوگیری از ایجاد تنش ضروری است.

این مقام اتحادیه اروپا در مورد دستاوردهای سفر هایکو ماس به ایران هم از ارائه اظهارنظر خودداری کرد و گفت: در مورد سفر هایکو ماس به ایران و دستاوردهای این مقام آلمانی من چیزی نمی‌توانم بگویم. این سوال مربوط به هایکو ماس است و خود باید در این خصوص پاسخگو باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1398/04/01
برجام با حرف حفظ نمی شود!
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1398/04/01
برجام فعلی فقط بدرد شما می خوره! ایران مثل اروپا هرگز از برجام خارج نخواهد شد و در حد حرف به آن پای بند خواهد بود!!!
پاسخ ها
بددون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
نمیتونه خارج بشه والا با قطعنامه شورای امنیت طرفه
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1398/04/01
حفظ برجام ورعایت مواردبرجام فقط از طرف ایران؟ خنده دار نیست؟
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1398/04/01
فقط ایران را دعوت به آرامش میکنی؟؟؟؟ چرا خودتون کاری نمی کنید که برجام حفظ بشه چرا فقط ایران باید تسلیم باشه اروپا و آمریکا پس چه غلطی میکنن؟؟؟ چرا به تعهدات خودتان عمل نمیکنید؟؟؟؟
پاسخ ها
بددون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
چون اقتصادشون دولتی نیست و شرکتهاشون تابع قدرت قویتر جهانی اند
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1398/04/01
موگرینی و کشورهای اروپایی در جریان برجام نشان دادند چقدر بی دست و پا و گوش بفرمان آمریکا هستند
بنای این باید خفه شوند و اظهار نظر نکنند
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1398/04/01
بی شرف, چقد صبر. زنک شما مارو مثل خودتون خر حساب می کنید؟
هی صبر, داریم کار میگنیم و......
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1398/04/01
زنیکه ی احمق فقط ایران به تعهدات برجامی باقی بماند و شما فقط ... ؟؟؟!!! الان هم ایران از برجام خارج نشده و دقیقا طبق برجام تعهداتش را کم کرده
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1398/04/01
این خانم موگرینی یا حالیش نمیشه یا ایران را چیز دیگری گیر آورده.خانم نفهم بفهم.اگر در قرار دادی چند نفر باهم باشند و یکی از آنها زیر قرار بزند کل قرارداد باطل میشه.بجای اینکه به ایران چیزی بگی به آن کسانی که شما را اجیر کرده اند بگو
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1398/04/01
ایشون هم فقط بلده دعوت به خویشتن داری بکنه
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1398/04/01
زر نزرن ایرانو به خویشتن داری دعوت میکنم .تا کی؟؟شما هر چی بگی ما بگیم چشم؟فقط به دنبال منافع خودتونید .مثلا ایران بمب هسته ای ساخت که چی؟چیکار میتونید بکنید.؟که الانم ساخته و داره .اینقدر میترسید؟
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1398/04/01
این خانم موگربنی شخصیت مستقل و خیلی انسانی دارد..تا بحال ندیدم بیراه حرف بزنه حیف که دنیا کمه از ایناها
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1398/04/01
ایران بیش از حد خویشتنداری کرده و لحظه ای فرصت اضافی نه تنها در جهت منافع ملی ایران نیست بلکه در حفظ ابروی غرب هم نیست، سردمداران امریکایی ایران را ترور اقتصادی و اعتمادی برای غرب نگذاشتن و بیش از این ابروی خود را نریزید،ایران زیر پرچم مزین به نام خداوند یکتا پیروز می شود که آسیا متعلق به آسیاست،اما غرب بداند همانطور که غرب باید پیشرفت کند،آسیا برای اقتصاد مردمشان نباید در تنگنا قرار بگیرند و باید پیشرفت کنند، احترام متقابل در مقابل احترام متقابل
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1398/04/02
برجام معلوم کرد که اروپا هم عددی برای مذاکره نیستند خودشان بدون آمریکا برای نان شبشان درمانده میشوند اگر بار دیگر مذاکره ایی صورت بگیرد نباید اصلا اروپایی ها را دعوت کرد چون حرف و سندشان بی اعتبار است مثل خودشان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج