پاشازاده: نحوه جدایی رحمتی دلچسب نبود
۸۷۸۲۴۹
۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۹
۲۸۰۲
تیم استقلال از روز دوشنبه تمریناتش را برای فصل نوزدهم با سرمربی ایتالیایی خود استارت زد و بازیکنان جدید این تیم هم به‌طور رسمی قرارداد امضا کردند، اما خطر حذف از آسیا، کسر امتیاز و بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی به دلیل بدهی باشگاه به پروپیچ، بازیکن سابق این تیم، استقلال را به‌شدت تهدید می‌کند.

فرهیختگان: تیم استقلال از روز دوشنبه تمریناتش را برای فصل نوزدهم با سرمربی ایتالیایی خود استارت زد و بازیکنان جدید این تیم هم به‌طور رسمی قرارداد امضا کردند، اما خطر حذف از آسیا، کسر امتیاز و بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی به دلیل بدهی باشگاه به پروپیچ، بازیکن سابق این تیم، استقلال را به‌شدت تهدید می‌کند. برای بررسی وضعیت کنونی استقلال سراغ پیشکسوت این تیم رفتیم. گفت‌وگو با مهدی پاشازاده را در ادامه می‌خوانید.

فکر می‌کنید استراماچونی بتواند شرایط بد سال‌های اخیر استقلال را تغییر دهد؟

استقلال شرایط سختی دارد. شرایط استراماچونی هم خیلی واضح نیست. همه‌جا موفق نبوده و شرایط برای او هم سخت است. باید منتظر بمانیم تا عملکرد این مربی را در استقلال ببینیم. کار ما به‌عنوان پیشکسوت تیم این است که از او حمایت کنیم. امیدواریم موفق باشد، چراکه هواداران نگران وضعیت تیم هستند.

در روز معارفه استراماچونی از صحبت‌هایش مشخص بود که دستیار فنی ایرانی نمی‌خواهد و ظاهرا پیروز قربانی هم به همین دلیل از حضور در کادرفنی انصراف داده. مربی‌ای که خودش می‌گوید شناختی روی فوتبال ایران ندارد، نباید یک دستیار ایرانی کنارش باشد؟

این موضوع باید در قرارداد مربی ذکر شود. وقتی قربانی انتخاب شده، باید مدیران در قرارداد می‌نوشتند یک مربی ایرانی در کادرفنی شما است. بهتر بود یک دستیار ایرانی کنار این مربی حضور داشت ولی وقتی طوری قرارداد بسته شده که خود مربی برای انتخاب دستیارانش تصمیم می‌گیرد، دیگر مدیران باید پاسخ این سوال را بدهند که آیا در این خصوص اصلا صحبت کرده‌اند یا خیر؟

وضعیت پاتوسی هنوز مشخص نیست. موافق ماندن این بازیکن هستید؟

باشگاه باید توان حفظ این بازیکن را داشته باشد. کیفیت پاتوسی خوب است و این را فصل پیش نشان داده و بهتر است حفظ شود.

غفوری و حسینی هم پس از کش‌وقوس‌های فراوان در تیم ماندنی شدند. به نظر شما حق با این ۲ بازیکن بود که شرط و شروط برای باشگاه تعیین کنند؟

شرط و شروط که در همه قراردادها وجود دارد. با وضعیت گرانی دلار مبلغ پیشنهادی حسینی خیلی بالا نبود. تیم‌هایی مثل پدیده، پرسپولیس، سپاهان و تراکتور هم همین مبالغ را به بازیکنان‌شان ‌می‌دهند پس نمی‌توان گفت بازیکن استقلال قیمت بالایی را از استقلال خواسته است. 1.5 سال پیش بازیکن ایرانی ۶ میلیارد از باشگاه می‌خواست، با این مبلغ می‌شد بازیکن خارجی آورد اما آیا الان با ۶ میلیارد می‌توان بازیکن خارجی خرید؟ ارزش پول ایران کم شده است و بازیکن حق دارد چنین خواسته‌ای داشته باشد.

درباره جدایی رحمتی چه صحبتی دارید؟

رحمتی برای استقلال خیلی زحمت کشیده است. شاید مدل جدایی او دلچسب نبود، اما بازیکن حق دارد برای آینده فوتبالی خودش هر تصمیمی را بگیرد.

مهم‌ترین بحث و شاید خطرناک‌ترین اتفاقی که استقلال را تهدید می‌کند، بدهی به پروپیچ است که اگر تا ۲ هفته آینده پرداخت نشود، استقلال با ۳ مشکل اساسی حذف از آسیا، بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی و کسر امتیاز مواجه می‌شود.

بله! فکر می‌کنم اولین اقدامی که استقلال باید انجام دهد همین پرداخت بدهی پروپیچ است. امیدوارم مدیران هرچه زودتر رفع و رجوعش کنند و دیگر این اتفاق در باشگاه رخ ندهد. همیشه این مشکلات در تیم بوده و بدهی‌هایی که از زمان مدیران قبلی به جا مانده و روی هم انباشته می‌شود، مدیران بعدی را به دردسر می‌اندازد.

به استقلال در این فصل برای رسیدن به موفقیت امیدی دارید؟

ما همیشه به استقلال امید داریم و درواقع با استقلال زندگی می‌کنیم، اما شرایط این فصل هم بسیار سخت است. احتمال دارد اتفاقات بد فصول گذشته باز هم تکرار شود.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج