«مهند» آقازاده می‌شود؟!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۸۹۸۰۷
۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
۱۰۷۴۷
حامد عنقا که در سال‌های اخیر با همکاری بهرنگ توفیقی کار‌های پرمخاطبی را در تلویزیون روی آنتن فرستاده؛ اخباری از سریال جدیدشان رسانه‌ای کرد. درباره سریال «آقازاده» که قرار است برای توزیع در شبکه نمایش خانگی تولید شود. مهمترین خبری هم که عنقا داد، درباره احتمال حضور یک سوپراستار ترک در این سریال بود.

روزنامه شهروند - پولاد امین: حامد عنقا که در سال‌های اخیر با همکاری بهرنگ توفیقی کار‌های پرمخاطبی را در تلویزیون روی آنتن فرستاده؛ اخباری از سریال جدیدشان رسانه‌ای کرد. درباره سریال «آقازاده» که قرار است برای توزیع در شبکه نمایش خانگی تولید شود. مهمترین خبری هم که عنقا داد، درباره احتمال حضور یک سوپراستار ترک در این سریال بود.

موضوعی که البته خیلی‌ها پیش از انتشارش از آن خبر داشتند و حتی شنیده می‌شد که در عین این‌که سامیه لک به نمایندگی از تولیدکنندگان این سریال چند وقتی است در استانبول دارد رایزنی‌های لازم را برای حضور «کیوانچ تاتلیتوغ» به عمل می‌آورد، که خود بهرنگ توفیقی هم از دو روز قبل برای رایزنی با این سوپراستار محبوب ترک راهی استانبول شده و مذاکرات اولیه نیز درحال انجام است.

البته حامد عنقا حضور این ستاره پرطرفدار را- که در ایران نیز با سریال‌هایی، چون عشق ممنوع و کوزی گونی چهره شناخته‌شده و پرطرفداری است- صددرصد ندانست و با اشاره به این‌که «حضور یک ستاره ترک در یک پروژه ایرانی به هماهنگی با مراجع قانونی نیازمند است» وعده «اطلاع‌رسانی دقیق‌تر را در روز‌های آینده» داد. اما تا همین‌جا هم، گذشته از نام «آقازاده» که به تنهایی می‌تواند نگاه‌های کنجکاو را متوجه اثر کند، همین احتمال حضور ستاره‌ای در حد و اندازه بازیگر محبوب سریال کوزی گونی باعث شده خیلی‌ها آقازاده را در فهرست کار‌هایی که حتما آن را خواهند دید، قرار دهند.

هرچه باشد، سنگی که حامد عنقا و بهرنگ توفیقی برداشته‌اند، بسیار بزرگتر از دیگر سینماگرانی است که تاکنون در آوردن ستارگان بزرگ به ایران ناکام بوده‌اند و در بهترین شکل هم روی حضور بازیگرانی مانور داده‌اند که نیمی از اشتهار و محبوبیت «کیوانچ تاتلیتوغ» را هم نداشته‌اند. البته به شرطی که برداشتن این سنگ بزرگ نشانه نزدن نباشد!

«مهند» آقازاده می‌شود؟!

ستارگان کمرنگ

حضور بازیگران خارجی در سینما و تلویزیون ایران وضع عجیبی دارد. در واقع به جرأت می‌توان گفت که تاکنون در تاریخ سینما و تلویزیون ایران کم پیش آمده که یا فیلمساز در آوردن یک ستاره بزرگ به پروژه‌اش به موفقیت رسیده باشد.

در حقیقت بیراه نیست اگر بگوییم حضور بازیگر خارجی در فیلم‌های ایرانی تاکنون تنها و تنها بهانه بوده برای جلب‌نظر تماشاگران. این امر حتی در سینمای قبل از انقلاب هم مصداق دارد و به‌رغم این‌که در آن سال‌ها در‌های سینما برای حضور غربی‌ها بازتر بود و همه‌ساله در جشنواره‌های سینمایی‌مان شاهد حضور ستارگان رده بالای بین‌المللی بودیم، اما حتی در آن زمان نیز حضور بازیگر خارجی در سینمای ایران شکل درستی نداشت.

شاید بشود گفت که حضور آنتونی کوئین در فیلم کاروان‌ها تنها موردی است که می‌بینیم یک ستاره بین‌المللی در فیلمی ایرانی حضور یافته است، اما وقتی درنظر می‌آوریم که این فیلم را جیمز فارگو ساخته و تنها چیزی که آن را به ایران پیوند می‌زند، این موضوع است که فیلم در ایران فیلمبرداری شده؛ می‌بینیم که فرض اولیه‌مان چندان هم بیراه نبوده و تاکنون سینمای ما در جلب و جذب ستارگان درخشان خارجی ناتوان بوده است.

«مهند» آقازاده می‌شود؟!

این امر حتی در فیلم الماس ٣٣ کارگردان پروسواس و کمال‌گرای سینمای یاران، داریوش مهرجویی هم دیده می‌شود و می‌بینیم که او هم مثل دیگر فیلم‌هایی که روی حضور ستارگان غربی مانور داده‌اند، بازیگر بی‌نام‌ونشانی را به کار گرفته که تنها تفاوتش با سیل علاقه‌مندان بازیگری وطنی‌پوست روشن و موی بورش است.


بهانه

در سال‌های اخیر، اما به نظر می‌رسد استفاده از بازیگر خارجی تنها و تنها بهانه‌ای است برای عبور از محدودیت‌ها و خوش‌آب‌ورنگ‌کردن فیلم. چنین می‌شود که در فیلم‌هایی، چون تگزاس، من سالوادور نیستم، خانم یایا و بی‌شمار فیلم دیگر از بازیگرانی استفاده می‌شود که نه نامی و اشتهاری دارند و نه به گواهی فیلم روی پرده بازیگرند!

«مهند» آقازاده می‌شود؟!

بیراه نیست اگر بگوییم پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم در فیلم همه می‌دانند و بره نیس بژو و طاهر رحیم در فیلم گذشته، هر دو فیلم از اصغر فرهادی و ژولیت بینوش در کپی برابر اصل عباس کیارستمی معروف‌ترین و موفق‌ترین بازیگرانی هستند که در سینمای ایران کار کرده‌اند. اما نگاه اندکی عمیق‌تر به این دو فیلم حکایت از این می‌کند که به دشواری بتوان این‌ها را فیلم ایرانی دانست.

علاوه بر اینها، البته بازیگران شناخته‌شده دیگری نیز در سینمای ایران کار کرده‌اند، اما تفاوت و فاصله آن‌ها با باردم و کروز و بژو چنان نجومی است که ناچاریم یک‌بار دیگر تکرار کنیم پیش از شایعه هنوز تاییدنشده حضور ستاره سریال عشق ممنوع در سریال آقازاده سینما و تلویزیون ایران در استفاده از ستارگان بزرگ دیگر ناکام بوده است.


لبنانی‌ها

البته دارین حمزه لبنانی که در فیلم‌های کتاب قانون، فرشتگان قصاب، ٣٣روز و شکارچی شنبه بازی کرده، بازیگری شناخته‌شده در تراز سینمای دنیای عرب‌زبان محسوب می‌شود.

«مهند» آقازاده می‌شود؟!

اشتهاری که البته درنهایت پای او را از سینمای ایران برید. دارین حمزه به خاطر بازی در یکی دو سکانس که از نظر قوانین حاکم بر سینمای ایران قابل قبول نبود، مورد انتقاد‌های فراوانی از جانب رسانه‌هایی خاص قرار گرفت تا درنهایت فیلمسازان وطنی پذیرفتند دندان طمع حضور او را در فیلم‌هایشان بکنند! دیگر بازیگر لبنانی سینمای ایران لوریت حینو است که در فیلم گام‌های شیدایی حمید بهمنی بازی کرده. لوریت حینو تاکنون بیش از ٢٥ فیلم و سریال لبنانی در کارنامه دارد. جالب این‌که پیش از او قرار بود دارین حمزه این نقش را بازی کند، اما حضورش در فیلم‌ها و مراسم به‌زعم کارگردان فیلم غیراخلاقی، باعث این جایگزینی شد.


دیگر معروف‌ها

الیسا کاچر بازیگر اهل روسیه فیلم استرداد و دیا میرزا بازیگر هندی فیلم سلام بمبئی دیگر بازیگران شناخته‌شده خارجی سینمای ایران هستند. الیسا کاچر پیش از بازی در استرداد علی غفاری حدود ١٥ فیلم سینمایی روسی در کارنامه داشت و در کشورش بازیگری شناخته شده قلمداد می‌شد که در اوکراین، بلاروس و آذربایجان هم بازیگری را تجربه کرده بود.

«مهند» آقازاده می‌شود؟!

دیا میرزای هندی هم با این ادعا به فیلم سلام بمبئی اضافه شد که یک سوپراستار است. دلیل سوپراستار محسوب‌شدن او هم از نگاه قربان محمدپور این بود که دیا میرزا در فیلم‌های بسیاری درکنار بازیگران سرشناس بالیوود مثل آمیتاب پاچان، سلمان‌خان و آیشواریا رای بازی کرده بود. اما این واقعیت که نقش‌های او همه نقش‌های فرعی بود، سطح واقعی او را در بالیوود نشان می‌دهد.

دیگر بازیگر هندی سال‌های اخیر سینمای ایران هم ایشا گوپتا بازیگر دختر شیطان است؛ که البته حرف و حدیث‌هایی که اخیرا درباره‌اش منتشر شده، او را تبدیل به یکی از اسمشونبر‌های سینمای ایران کرده است!


همسایه ستاره‌پرور

یک زمانی در سینمای ایران یک ستاره ترک بود به نام فخرالدین- که با زنده‌یاد ناصر ملک‌مطیعی همکاری‌های زیادی داشت. بعد از او تا مدت‌ها سینمای ترکیه در ایران حضوری نداشت، تا این اواخر که برای فیلم جن زیبا، مهرداد فرید نورگل یشیل‌چای را انتخاب کرد که با بازی در سریال حریم سلطان نامی آشنا برای تماشاگران ایرانی بود.

«مهند» آقازاده می‌شود؟!

حالا با تصمیم عنقا و توفیقی دیگر ستاره محبوب سریال‌های ترکیه‌ای هم پا به سینما و تلویزیون ایران می‌گذارد، البته با این امید که ناکامی‌های دیگر خارجی‌ها در سینمای ایران گریبانگیر او نشود. نتیجه، اما هرچه باشد، فعلا تاکنون انتخاب سازندگان آقازاده سرشناس‌ترین خارجی سینما و تلویزیون ایران است.

انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1398/05/05
چرا اسمی از بازیگر معروف لبنانی پیر داغر نبردید؟ بازی بسیار زیبای او در سریال مدار صفر درجه در نقش سرگرد فتاحی عالی بود. در سریال ساخت ایران و فیلم به وقت شام هم بازی کرده است. ناتالی متی هم در نقش سارا آستروک در سریال مدار صفر درجه عالی بود.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
بله بازی پیر داغر عالی بود من خیلی نقشش رو دوست داشتم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
پیر داغر تو فیلم ساخت ایران و مدار صفر درجه هم بود
با بازی خوبش
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1398/05/05
هرکسی که چشمها و موهای روشن داره ستاره نیست.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
الان کی اینو گقته ک معترض شدی؟؟!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
کاربر 10:02
خیلی شوتی
بدون نام
-
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
به نویسنده بفرمایید لغت اشتهار رو اینقدر در متن تحمیل نکنید همون شهرت خوبه همینطوری هم زبان فارسی مظلوم واقع شده حالا نمی خواد با ترکیبات نامتعارف و کم استفاده شده واژگان عربی بیشتر رنگ عربی به تین زبان بدید
Iran, Islamic Republic of
17:16 - 1398/05/05
واقعا تو این اوضاع اقتصادی خراب درسته میلیون ها دلار پول دادن به یه خارجی برای بازی تو یه سریال ایرانی؟
شما واردات کلی چیزو ممنوع کردید که ارز خارج نشه، که کاسبای اون اصناف همه در حال ورشکستگی هستن بعد میخواین خرج ستاره خارجی کنین؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
حالا این همه خرج کشورای بدبخت بیچاره میشه یکمم خرج فیلم برا خودمون بشه !!!بده؟؟؟!!! تو نگاه نمیکنی؟؟؟
Germany
22:02 - 1398/05/05
من خودم ترکیه هستم. در اخبار اینجا میگن که کیوانچ گرونترین بازیگر ترکیه هستش از نظر دستمزد. ایشون اگه بیاد اینجا فیلم بازی کنه صددرصد دستمزد خیلی بالایی میخواد. واقعا لزومی داره این کار؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
فکر کنم به اندازه بودجه ساخت ده تا فیلم فقط دستمزد همین آقا بشه
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1398/05/05
خیلی هم خوبه ، از وجود ایشون در این فیلم خیلی خوشحالیم ، واقعا هم ستاره هستند
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1398/05/06
اگه نقش ی لالو بازی نکنه خیلی قشنگ میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
خوب اومدی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222