کومان: سریال چرنوبیل واقعیت نیست
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۹۱۶۲۱
۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۹
۴۴۹۷
سه زن دارم که زندگی در ایران برایشان دشوار بود؛
ولادیمیر کومان بازیکن اوکراینی مجارستانی تیم فوتبال سپاهان، دیدگاه متفاوتی نسبت به فاجعه چرنوبیل در مقایسه با فیلمی که اخیرا منتشر شده، دارد.

ورزش سه: ولادیمیر کومان بازیکن اوکراینی مجارستانی تیم فوتبال سپاهان، دیدگاه متفاوتی نسبت به فاجعه چرنوبیل در مقایسه با فیلمی که اخیرا منتشر شده، دارد.

تمدید قرارداد با ولادیمیر کومان هافبک اوکراینی-مجارستانی تیم فوتبال سپاهان یکی از مهم ترین دغدغه های امیرقلعه نویی و هواداران سپاهان بود؛ هافبکی که پس از مدت ها ناکامیِ سپاهانی ها در جذب بازیکن خارجی، توانست انتظارات را برآورده کند و یکی از مردان کلیدی تیم در لیگ هجدهم بود.

کومان: سریال چرنوبیل واقعیت نیست

او اما در نهایت پس از توافق با باشگاه، در اردوی کردان به سایر نفرات تیم اضافه شد تا در لیگ نوزدهم هم همراه طلایی پوشان باشد.

گفتگوی ما با ولادیمیر کومان ابعاد مختلفی دارد؛ از دلیل اضافه شدن دیرهنگامش به اردوی طلایی پوشان تا صحبت در مورد حادثه چرنوبیل که در سال 1986 میلادی یعنی قبل از تولد کومان در اوکراین اتفاق می افتد و این روزها با ساخته شدن یک سریال توسط هالیوود، بیشتر بر سر زبان ها افتاده است.

پیش از ورودی به مصاحبه باید به این نکته اشاره کرد که مهاجر خانواده کومان از اوکراین به مجارستان به دلیل فاجعه چرنوبیل نبوده و آنها به دلیل اینکه فدراسیون فوتبال مجارستان خواهان بازی پدرش شده بود، به این کشور مهاجرت کردند.

کومان در این رابطه می گوید: « پدرم فوتبالیست بود. او به همراه بلوخین (ستاره سابق فوتبال شوروی که در اوکراین به دنیا آمده) در دینامو کیف بازی می کرد. پس از این بود که فدراسیون فوتبال مجارستان از پدرم برای بازی در تیم ملی مجارستان دعوت کردند و به ما پاسپورت دادند.»

در ادامه مصاحبه با ولادیمیر کومان شماره 77 تیم فوتبال سپاهان را می خوانید.

*تو در اردوی کردان به تیم اضافه شدی. یک مقدار طول کشید تا تصمیم نهایی ات را برای بازگشت به سپاهان بگیری. دلیل این موضوع چه بود؟

اولین اولویت من باشگاه سپاهان بود. اما من مسائلی (مسائل شخصی) با باشگاه داشتم که ابتدا باید آنها را حل می کردم. پس از آن بود که ما به توافق رسیدیم و من به ایران بازگشتم.

*سپاهان در لیگ هجدهم عنوان نائب قهرمانی لیگ را به دست آورد و در جام حذفی هم در نیمه نهایی مغلوب پرسپولیس شد. این نتایج برای تو راضی کننده بود؟

در لیگی که گذشت، سپاهان فصلی فوق العاده را پشت سر گذاشت و فقط دو مرتبه باختیم. در سال پیش رو ما همچنین لیگ قهرمانان آسیا را هم داریم؛ بنابراین من از نتایجی که کسب کردیم، رضایت دارم و خوشحالم.

*اردوی سپاهان در کردان و ترکیه را چطور ارزیابی می کنی؟

در کردان من تمرینات انفرادی را آغاز کردم و در ترکیه به تمرینات تیمی ملحق شدم. در این مدت همه چیز برای من و تیم خوب پیش رفته است.

*فکر می کنی سپاهان در فصل بعدی به چه جایگاهی می تواند دست پیدا کند؟

در مورد فصل آینده، من می توانم در مورد اهداف صحبت کنم. البته که مردم و هواداران تیم منتظرند و می خواهند ما قهرمان شویم.

با این حال افرادی که بیشتر از فوتبال می دانند، به خوبی می فهمند که این مسیر چقدر می تواند سخت و دشوار باشد. البته که ما تمام تلاشمان را انجام می دهیم تا بهترین عملکرد را در تمام رقابت ها داشته باشیم.

*امیرقلعه نویی در یکی از مصاحبه های خود عنوان کرده، شما قطعا عملکرد بهتری از سال گذشته خواهید داشت. علاوه بر این شما یکی از بازیکنان مورد اعتماد او به شمار می روید. خودت هم چنین دیدگاهی داری؟

مربی به من اعتماد دارد و من را باور دارد ولی این فقط در مورد من نیست و او تمام بازیکنان تیم را باور دارد. برای ما بازیکنان این موضوع که مربی به شما ایمان و اعتقاد دارد، خیلی مهم و ارزشمند است. با داشتن این حس، شما اعتماد به نفس بیشتری به دست می آورید.

*در پنجره تابستانی برخی بازیکنان فصل گذشته از تیم جدا شدند و برخی دیگر به تیم اضافه شدند. فکر می کنی بازیکنان جدید می توانند به بهبود عملکرد تیمی کمک کنند؟

بازیکنان جدید خوب هستند و بسیاری از آنها جوان و پرانرژی اند. من مطئمنم اگر آنها سخت کار و تلاش کنند، بازیکنان مهمی برای تیم خواهند شد.

*یک سال در ایران تجربه زندگی داری. پس از این یک سال و تجربیاتی که به دست آوردی، ایران را چطور توصیف می کنی؟

من الان یک سال است که در ایران زندگی می کنم. خودم احساس راحتی بیشتری نسبت به سال قبل دارم. برای خانواده ام اما زندگی در اینجا سخت تر است.

من سه زن دارم (باخنده؛ کومان در این قسمت به دو دختر کوچکش و همینطور همسرش اشاره دارد). اینجا اما قوانین برای آنها متفاوت است. با این حال تمام تلاشمان را می کنیم که زندگی خوبی در ایران داشته باشیم و از زندگی در اینجا لذت ببریم.

*اخیرا سریالی با عنوان چرنوبیل توسط هالیوود منتشر شد که بسیار مورد توجه واقع شده است. شما در سال 1989 یعنی سه سال پس از حادثه چرنوبیل در اوکراین که در سال 1986 اتفاق افتاد، به دنیا آمدید. دیدگاه شما در رابطه با این سریال چیست؟

من فکر می کنم قبل از پخش این سریال، مردم در ایران از چرنوبیل زیاد نمی دانستند؛ اینکه بزرگترین فاجعه بوده است. البته که من داستان چرنوبیل را به خوبی می دانم. چیزهایی که در سریال می بینید را باور نکنید. حقیقت چیز دیگری است. شما فکر می کنید که آمریکایی ها بهتر از جمهوری شوروی در مورد حقیقت این ماجرا می دانند؟

*در مورد این حادثه اگر دوست داری کمی بیشتر توضیح بده.

در آن زمان سازمان KGB (سازمان جاسوسی جمهوری شوروی)، مانند FBI (سازمان جاسوسی آمریکا) سازمان بزرگی بود.

پایه این سازمان، جاسوسی از هر کسی و هر چیزی بود و همچنین مخفی کردن همه چیزها و رازها و اسرار کشور. البته که همین حالا هم کسی نمی داند، مقصر اصلی حادثه چرنوبیل چه کسی یا چه کسانی بوده اند. ماجرای چرنوبیل هنوز هم یک پرونده سری است. قهرمانان این فاجعه در مقبره هایی ناشناس هستند.

کومان حرف هایش را در مورد حادثه چرنوبیل اینگونه ادامه داد: هنوز هیچ کسی نمی داند که مقصر یا مقصران واقعی حادثه چرنوبیل چه کسانی بودند، اما قهرمانان اصلی سه فردی هستند، که دروازه ها (گیت‌ها) را بستند.

فکر نمی کنم نیازی به توضیح بیشتر وجود داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر، فقط چند تصویر را در گوگل جستجو کنید. چرنوبیل هنوز هم خالی است. آنها تورهایی را برای بازدید از این منطقه، اگر بخواهید آنجا را ببینید، شکل داده اند؛ با این حال آن فضا و منطقه، هنوز اشعات رادیو اکتیو دارد.

فاجعه چرنوبیل یک حادثه هسته‌ای بود که در تاریخ ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ (۶ اردیبهشت ۱۳۶۵) در رآکتور هسته‌ای شماره ۴ در نیروگاه چرنوبیل که در نزدیکی شهر پریپیات و در شمال اوکراین واقع شده بود، رخ داد. این فاجعه یکی از دو بحران هسته‌ای است که بر اساس مقیاس‌گر رویدادهای بین‌المللی هسته‌ای و رادیولوژیک، در گروه شماره ۷ (بالاترین مقیاس) طبقه‌بندی شده‌است.

این درجه نشان‌دهنده «حادثه عظیم» است. در اثر فاجعه چرنوبیل قریب به ۵ میلیون نفر آسیب دیدند، حدود ۵ هزار مرکز مسکونی در روسیه سفید، اوکراین و فدراسیون روسیه با ذرات رادیو اکتیو آلوده شدند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:47 - 1398/05/09
سریال چرنوبیل چه ربطی به هالیوود داره ؟ خبرنگار ورزشی چرا تو موضوعی که ازش سر در نمیاره دخالت می کنه که این طوری آبرومون بره ؟
کار هر بز نیست خرمن کوفتن !!!
Iran, Islamic Republic of
03:01 - 1398/05/10
علی کریم پرسپو لیسی باش ما قهرامان لیگ وجام حصوی
Iran, Islamic Republic of
23:44 - 1398/08/11
جهت اطلاع جناب کومان عرض کنم سازمان جاسوسی CIA هست نه FBI. اون FBI پلیس فدرال هستش.
از نوع اطلاعاتی که دارن میشه صحت حرفها و دانش ایشون رو بررسی کنید!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
عارفی_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر