الون ماسک در چین شرکت تاسیس می‌کند
۸۹۲۸۶۴
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
۳۰۰۴
الون ماسک قصد دارد شعبه ای از شرکت بورینگ را در چین نیز تاسیس کند. البته هنوز پروژه های این شرکت در چین مشخص نیست.

خبرگزاری مهر: پروژه های تونل حمل و نقل سریع شرکت بورینگ در آمریکا با استقبال زیادی روبرو نشده است. اما به نظر می رسد در آینده نزدیک این تونل ها در نقاط دیگر جهان ساخته شوند.

در همین راستا الون ماسک اعلام کرده در کنفرانس هوش مصنوعی جهانی شرکت می کند که ۲۹تا ۳۱ آگوست سال جاری در شانگهای برگزار می شود. او قصد دارد در این سفر شرکت بورینگ را در چین نیز تاسیس کند.

البته اطلاعات زیادی در این باره وجود ندارد و هنوز مشخص نیست پروژه های اولیه شرکت چه مواردی هستند اما این روند گامی مهم برای شرکتی به حساب می آید که تاکنون تمام تلاش هایش در آمریکا متمرکز بوده است.

علاوه بر این موارد ماسک اشاره کرده شرکت بورینگ آماده است تونل های زیرآبی نیز بسازد هرچند تاکنون هیچ پروژه ای در این باره اعلام نکرده است.

البته ماسک دلیل توسعه بورینگ به چین را توضیح نداده اما چند دلیل احتمالی برای این امر وجود دارد. نخست آنکه شرکت مذکور در چین با موانع قانونی و رقبای کمتری روبرو خواهد بود.

همچنین با توجه به جمعیت کلان این کشور استفاده از سیستم تونل ها مزایای بیشتری دارد. اما نکته مهمتر آنکه تاسیس شرکت بورینگ در چین به گسترش نفوذ شرکت تسلا در این کشور کمک می کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج