داستان فداکاری افسر ژاپنی در جنگ جهانی دوم
۸۹۵۵۸۹
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
۱۹۴۴۳
اگرچه بشر در جریان جنگ های جهانی شاهد صحنه های خشونت بار زیادی بوده است، اما گاهی در اوج خشونت صحنه هایی انسان دوستانه نیز خلق شده که در نوع خود بی نظیر بوده اند.

انتخاب: اگرچه بشر در جریان جنگ های جهانی شاهد صحنه های خشونت بار زیادی بوده است، اما گاهی در اوج خشونت صحنه هایی انسان دوستانه نیز خلق شده که در نوع خود بی نظیر بوده اند.

یک افسر ژاپنی در طول جنگ جهانی دوم ، خود را به جای دو هزار سرباز تایوانی قربانی کرد.

داستان فداکاری افسر ژاپنی در جنگ جهانی دوم

ماجرا از این قرار بود که اوتوئمون هیروئادا، یک افسر ژاپنی بود که در طول جنگ در مسیر دریایی ژاپن و تایوان خدمت می کرد. در یکی از روزهای عملیات از مقامات بالادستی خود دستور گرفت که یک اسکادران گشت دریایی متشکل از دو هزار سرباز تایوانی را به عهده بگیرد.

آنها فیلیپین را در فوریه سال 1945 که توسط ارتش ایالات متحده که به حومه مانیل رسیده بود تسخیر شده بود ، محاصره کردند. به هیروئادا دستور داده شد تا از سربازان تایوانی برای حملات انتحاری به تانک های دشمن استفاده کند و به عبارتی آنها را قربانی کند تا راه باز شود اما وی از این دستور سرپیچی کرد.

در عوض ، او به همراه گروهبان تایوانی خود وارد مذاکرات پنهانی با نیروهای آمریکایی شد و به سربازان دستور داد تسلیم شوند تا زنده بمانند. او در گفتگو با سربازان تایوانی گفت: "شما تایوانی هستید و بدون شک همسران ، والدین و خواهران و برادران شما در خانه منتظر شما هستند. شما مردان حداقل باید زنده به خانه برگردید." وی سپس با تیراندازی به خود، خودکشی کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1398/05/21
مذاکره با دشمن جهت تسلیم فداکاری نیست، خیانته! اگر میتوانست باید با خودی ها را مجاب میکرد تا عقب نشینی کنند.
United Arab Emirates
15:22 - 1398/05/21
کاش یه کمی هم مسوولین ما از اینا یاد بگیرن
همین که خودکشی بکنن کافیه نمیخواد سخنرانی بکنن
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1398/05/21
هر کس این عمل را فدا کاری بداند تعبیر کندهر کشوری هرشغلی داشته باشدفردی کوچک بیسواد و بیشعور و بیشخصیت است( خیانت ؛ ؛ رذالت و پستی ؛ و صفتهای شیطانی بی انظباطی را با شهامت و شجاعت و مردانگی ونطم انظباط صفتهای انسانی تشخیص نمبدهد) افراد پست و رذل برایش مقدس است انجام هر کاری بدون اجازه هماهنگی با فرمانده یا ریئس هر فرد غیر مسئول در هر شرایط و هر کجا خیانت و بی انظباطی است حتی اگر بهترین کار و بهترین تصمیم و بهترین نتیجه را داشته باشد
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1398/05/22
خاطره احمقانه،که دبگران هم تبعیت کنند!اونم دربرابرآمریکایی ها؟!جمع کنیداین داستانهارا!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج