به گوشی‌های چینی اعتماد کنیم یا نه؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
ریزخور_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۹۵۸۱۰
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳
۱۹۲۹۲
بهترین گوشی‌های هوشمند چینی را برای معرفی انتخاب کردیم. شاید نام برند برخی از آن‌ها را تا به حال نشنیده باشید، اما آن‌ها جزو بهترین‌ها در رده خودشان هستند. خوب است این نکته را هم بدانید که برند‌هایی مانند شیائومی و هوآوی امسال بهترین گوشی‌های تاشو را در نمایشگاه‌های بین‌المللی ارایه کردند و بسیاری را انگشت به دهان گذاشتند.

روزنامه شهروند - مهرنوش گرکانی: بازار گوشی‌های هوشمند آمریکایی فضایی خسته‌کننده دارد. گوشی‌های اپل و سامسونگ در صدر فروش در آمریکا هستند، ال‌جی رده سوم را دارد و بعد از آن موتورولاست و شاید گزینه‌هایی مانند wildcard یا گوگل و OnePlus وجود داشته باشند که مجموعا کمتر از ١٠‌درصد بازار را در اختیار دارند.

فکر کنید وارد فروشگاه تلفن همراه می‌شوید و تنها چند گوشی تکراری را می‌بینید که در دست همه وجود دارد. البته که شاید بگوییم آن‌ها بهترین گوشی‌های بازار موبایل در دنیا هستند و می‌توانند از تمام خدمات گوشی‌ها به بهترین شکل استفاده کنند، اما باید این را هم در نظر گرفت که اگر کسی بخواهد یک گوشی که شبیه گوشی‌های اپل و سامسونگ نیست و از آن‌ها ارزان‌تر است، داشته باشد، باید چه کند؟

فروشگاه‌های موبایل در ایران با فروشگاه‌های موبایل آمریکا کاملا متفاوت است. وارد هر مغازه‌ای که می‌شویم، گوشی‌هایی از برند‌ها و با قیمت‌های مختلف وجود دارند، گزینه‌های انتخاب زیاد است و شما تنها باید به بودجه‌تان فکر کنید. درست است که نمایندگی‌های رسمی گوشی‌های اپل را نداریم، اما به‌هرحال گوشی‌های موجود در ایران تنوع بالایی دارند. امسال کنگره جهانی موبایل به شکل گسترده‌ای دست به اعتراض زد و همین امر باعث شد تا بسیاری از کشور‌های اروپایی ممنوعیت ورود گوشی‌های چینی به کشورشان را بردارند و حالا در فروشگاه‌های موبایل کشور‌هایی مانند انگلستان، آلمان، فرانسه و ... تنوع گوشی‌های تلفن همراه بالا رفته و مردم حق انتخاب بیشتری دارند. گرچه هنوز هم برخی از این موبایل‌ها با شبکه تلفن همراه آن کشور‌ها سازگار نیستند.

در سال گذشته یکی دیگر از اتفاقاتی که برای یکی از برند‌های چینی تلفن همراه افتاد، تحریم شرکت هوآوی توسط آمریکا بود که سروصدا‌ها و جنجال‌های زیادی داشت و هوآوی هنوز هم موفق نشده سایه این تحریم‌ها را از روی خود و محصولاتش بردارد، اما با وجود تمام این اتفاقات می‌توان گفت هوآوی توانسته بازار نسبتا موفقی در دنیا برای خود بسازد و مشتریان پروپاقرصی جذب کند و به جرأت باید گفت گوشی‌های تلفن همراه هوآوی یکی از بهترین گوشی‌های چینی در بازار هستند. البته یکی از مشکلاتی که گوشی‌های برند‌های چینی در بازار‌های بین‌المللی دارند، نبود نمایندگی‌های پس از فروش آنهاست. به‌عنوان مثال در بسیاری از شهر‌های انگلستان نمایندگی‌های اپل و سامسونگ وجود دارند، اما نمایندگی شیائومی نه.

بازار گوشی‌های چینی چند دسته است؟

تلفن‌های همراه چینی در بازار چند دسته دارند؛ تلفن‌هایی که برند‌های چینی آن‌ها را طراحی و تولید می‌کنند، مانند هوآوی و شیائومی و تلفن‌های همراهی که از روی مدل‌های اصلی ساخته می‌شوند و از نظر ظاهری کاملا شبیه به موبایل‌های شرکت‌هایی، چون اپل و سامسونگ هستند و رده‌های مختلفی از نظر کیفیت دارند. اما انصاف نیست این دو دسته را با هم مقایسه کنیم، برند‌هایی مانند شیائومی و هوآوی تلاش می‌کنند تا یک محصول جدید بسازند، از طراحی ظاهری گرفته تا محیط کاربری و دوربین‌های آن‌ها از ایده‌های خوشان پیروی می‌کنند، مهندسانی برای طراحی قاب، صفحه نمایش و ... دارند و البته که آن‌ها از نرم‌افزار اندروید استفاده می‌کنند.

در سال ٢٠١٧ بیش از ٣٦‌درصد موبایل‌هایی که به نام سامسونگ در دنیا فروخته می‌شدند، فیک یا همان چینی بودند. البته در گزارشی که سایت بنچمارک در این سال منتشر کرده است، آماری از گوشی‌های فیک موجود در بازار از برند‌های شیائومی و هوآوی هم وجود دارد و این برند‌های چینی قربانی گوشی‌های فیکی شدند که به دست هموطنان‌شان ساخته می‌شود. البته در آمار این سایت کشور ایران در نظر گرفته نشده و باز هم باید بگوییم ما یکی از مشتریان پروپاقرص گوشی‌های چینی در کشور هستیم، حتی از نوع فیک برند‌های بزرگ.

یکی از نکات جالب درباره مدل‌های فیک برند‌های بزرگ این است که قابل اعتماد نیستند، ممکن است ظرف مدت یک هفته کاملا بسوزند و از کار بیفتند و ممکن هم هست برای مدتی نسبتا طولانی برایتان کار کنند. اما به‌هرحال خرید آن‌ها ریسک بزرگی دارد، مخصوصا حالا با گران شدن قیمت همه چیز در کشور، قیمت این موبایل‌ها هم خیلی بالا رفته و به نظر دیگر خرید آن‌ها نمی‌صرفد. شما با مبلغی که می‌خواهید برای خرید آن‌ها هزینه کنید، می‌توانید یکی از موبایل‌های مدل‌های قدیمی‌تر برند‌های چینی را بخرید. حداقل در ایران می‌دانید که گارانتی دارند و حتی اگر هم گارانتی نداشته باشند و مشکلی برای آن‌ها پیش آید، قطعاتشان در بازار زیاد است و همه‌جا قابل تعمیرند.

از دسته دوم که بگذریم، دسته اول برند‌هایی هستند که انصافا خوب کار کرده‌اند و خوب هم پیشرفت می‌کنند. مدل‌های گوشی‌های آن‌ها دست‌کمی از بهترین برند‌های موبایل‌سازی معروف در دنیا ندارد، بهترین دوربین‌ها را برای موبایل‌ها در نظر می‌گیرند، کیفیت صفحه نمایش آن‌ها بسیار بالاست، رابط کاربری حرفه‌ای دارند و بسیاری از آن‌ها ادعای رقابت با برند‌های بزرگی مثل سامسونگ و اپل را دارند و البته تا میزان زیادی موفق عمل کرده‌اند.

معرفی بهترین گوشی‌های هوشمند چینی

بهترین گوشی‌های هوشمند چینی را برای معرفی انتخاب کردیم. شاید نام برند برخی از آن‌ها را تا به حال نشنیده باشید، اما آن‌ها جزو بهترین‌ها در رده خودشان هستند. خوب است این نکته را هم بدانید که برند‌هایی مانند شیائومی و هوآوی امسال بهترین گوشی‌های تاشو را در نمایشگاه‌های بین‌المللی ارایه کردند و بسیاری را انگشت به دهان گذاشتند. البته که بهتر است قبل از معرفی گوشی‌های چینی چند نکته کلی درباره آن‌ها بگوییم:

آن‌ها نسبت به مدل‌های مشابه برند‌های معروف قیمت بسیار پایین‌تری دارند و اگر برای شما کار با گوشی مهم است و نه برند آن می‌توانید به راحتی برند‌های بزرگ را کنار بگذارید و با خرید یک گوشی هوشمند چینی پول بیشتری ذخیره کنید.

برخی از آن‌ها ضعف‌هایی دارند؛ مثلا ممکن است دوربین خیلی خوبی داشته باشند و عکس‌های باکیفیتی به شما بدهند، اما صفحه نمایش خوبی ندارند و درواقع شما عکس‌های خوبی که گرفته‌اید را نمی‌توانید خوب ببینید.

خدمات پس از فروش خوبی ندارند و ممکن است این موضوع باعث نگرانیتان شود، اما این را هم در نظر بگیرید که اپل هم در ایران نمایندگی ندارد و گوشی‌های شما را تعمیرکاران معمولی مغازه‌ها درست می‌کنند که حتی در جایی مناسب هم آموزش ندیده‌اند؛ اما نکته مثبت گوشی‌های چینی این است که معمولا راحت تعمیر می‌شوند.

XIAOMI MI ٩

به گوشی‌های چینی اعتماد کنیم یا نه؟

مدل‌های سری Mi شیائومی پرچمداران این برند هستند. معمولا طراحی بسیار معمولی دارند و البته با قیمت به نسبت پایینی هم به بازار آمدند. Mi ٩ نمایشگر ٦,٤ اینچی OLED دارد، پردازنده آن Snapdragon ٨٥٥ است، ١٢ گیگابایت رم، اسکنر اثر انگشت در صفحه نمایش و یک سیستم دوربین سه‌گانه با سه فاصله کانونی متفاوت دارد.

تردیدی برای خرید در مورد Mi ٩ وجود ندارد، مگر این‌که به سرعت شارژر بی‌سیم خود اهمیت دهید. قیمت آن خیلی خوب است و تنها و با توجه به امکاناتی که دارد به راحتی می‌تواند با سامسونگ و اپل رقابت کند.

XIAOMI MI MIX ٣

به گوشی‌های چینی اعتماد کنیم یا نه؟

Mi Mix ٣ طراحی بسیار جالبی دارد. یک گوشی کشویی که وقتی می‌خواهید از دوربین سلفی آن استفاده کنید باید کشو را پایین بکشید، اما استفاده از آن بسیار راحت است و کشوی بسیار روانی دارد و برایتان وقفه ایجاد نمی‌کند. این مدل هم یکی از سری مدل‌های Mi است و از مدل قبلی پیشرفته‌تر است. البته این مدل ضخیم‌تر از چیزی است که فکر می‌کند، اما باتری آن ٣٢٠٠ میلی‌آمپر است و اگر می‌خواهید باتری بزرگتر داشته باشید و نسخه ٥G آن را بخرید، از اردیبهشت امسال وارد بازار شده است. قیمت آن نیز نسبت به Mi ٩ تنها کمی بالاتر است و تا ١٢٨ گیگابایت حافظه هم دارد.

HUAWEI MATE ٢٠ PRO

به گوشی‌های چینی اعتماد کنیم یا نه؟

شما نمی‌توانید فشار سیاسی که آمریکا به هوآوی آورده را نادیده بگیرید، اما به هر حال این فشار روی هوآوی فعلا وارد ایران نشده و اندروید هنوز روی هوآوی‌ها کار می‌کند. Mate ٢٠ Pro تقریبا بدون رقیب است. یک دوربین سه‌گانه قوی، یک صفحه نمایش خمیده OLED، هم اسکن ٣D و هم حسگر اثر انگشت در صفحه نمایش و یک باتری عظیم دارد. اگر سخت‌افزار همه‌چیز بود Mate ٢٠ Pro می‌توانست ادعا کند بهترین گوشی در کل جهان است، اما متاسفانه این‌گونه نیست و نرم‌افزار EMUI هوآوی یکی از ضعیف‌ترین اندروید‌های چینی است؛ اما باز هم می‌تواند یکی از سرسخت‌ترین رقیبان گوشی‌های برند‌های معروف باشد و قیمتش به نسبت بسیار مناسب‌تر از آنهاست. اگر با نرم‌افزار آن مشکلی ندارید باید بگوییم این موبایل یک مدعی جدی است.

HONOR VIEW ٢٠

به گوشی‌های چینی اعتماد کنیم یا نه؟

آخرین پرچمدار هوآوی با نام تجاری Honor هم نقص نرم‌افزاری EMUI را دارد، اما هیچ‌کس نمی‌تواند از قیمت آن شکایتی داشته باشد. View ٢٠ دارای تراشه Kirin ٩٨٠ است. ال‌سی‌دی عالی دارد و یک دوربین ٤٨ مگاپیکسلی با فاصله کانونی متناوب. همچنین باتری آن ٤٠٠٠ میلی‌آمپری است و جک هدفون هم دارد. قیمت آن بسیار پایین است و با توجه به خدماتی که ارایه می‌دهد، تقریبا مفت است. البته که Mate ٢٠ Pro هم وجود دارد که مسلما بسیار بهتر از این مدل است، شارژر بی‌سیم، دوربین بهتر و صفحه نمایش OLED دارد. این تنها تلفن این لیست است که احتمال می‌دهیم درنهایت اجازه ورود به بازار در آمریکا را بگیرد.

Xiaomi Pocophone F١

به گوشی‌های چینی اعتماد کنیم یا نه؟

باید به جرأت گفت نه‌تن‌ها Pocophone بهترین گوشی هوشمند چینی است، بلکه بهترین گوشی هوشمندی است که تا به حال وجود داشته است. با توجه به مواردی که در گوشی وجود دارد، مبلغ بسیار کمی باید برای خرید آن بپردازید.‌

می‌توانید از بین مدل‌های آن انتخاب کنید، ٦ گیگابایت رم دارد و دو مدل ٦٤ و ١٢٨ گیگابایت حافظه دارد، صفحه نمایش عالی دارد و یک دوربین دوتایی پشت آن وجود دارد که لنز‌های قوی دارند و برای گرفتن عکس‌های پرتره بسیار خوب کار می‌کنند. البته که باز هم شاید بتوان از نرم‌افزار آن کمی ایراد گرفت، اما نه خیلی زیاد.

Vivo Nex S

به گوشی‌های چینی اعتماد کنیم یا نه؟

Vivo Nex S با داشتن دوربین فوق‌العاده سلفی در جلوی حسگر اثر انگشت در صفحه نمایش، یکی از بی‌نظیرترین تلفن‌های هوشمند بازار امروز است. Nex S صفحه نمایش فوق‌العاده Super AMOLED دارد و تلفنی تقریبا به اندازه گلکسی نوت ٩ است. پردازنده بسیار سریع Snapdragon ٨٤٥ یکی دیگر از نقاط قوت این موبایل است و ٨ گیگابایت رم دارد. تنها مشکلی که در این موبایل وجود دارد این است که از Google Play نمی‌توان اَپی دریافت کرد و برای داشتن اَپ‌ها باید نسخه APK آن‌ها را مستقیم دانلود و نصب کنید.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:7
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1398/05/23
من هوآوی داشتم به شدت بد بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
هوواوي انواع گوشي هاي پايين رده ميان رده و بالا رده دارد. گوشي شما پايين رده بوده است.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
من سالهاست چند مدل هانر داشتم نسبت به قیمتش عالی بود. و شدید هم مقاوم
Hadi
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
داداش هر چه قدر پول بدی همونقدر اش میگیری وقتی میری گوشی 200 تومنی میگیری انتظار زیادی نداشته باش برو یدونه هواوی بالا رده بگیر بعد
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1398/05/23
چینی هاعالی والبته سامسونگ معتبره ولی بانخریدن نفت ایران توسط کره جنوبی،بازار دراختیار چینی هاواحتمالاساموسنگ تولید چین باشد!
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1398/05/23
شیائومی هم درایران فراگیرنیست
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1398/05/23
یه ت
راشه نازک مسی توی درب گوشی G350هست ودقیقا روسیمکارت قرارمیگیره آیامربوط بسرقت اطلاعات وناامن بودن گوشی میشه؟
پاسخ ها
محمد حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
اگه همش مسی باشه که تراشه حساب نمیشه بایددقیقتر بگید چیه
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1398/05/24
گوشی های چینی خیلی مزخرفه مخصوصا شیائومی،پولتو بندازی سطل آشغال بهتر از اینه که گوشی چینی بخری
پاسخ ها
امین
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
من سعی میکنم نظر هر کارشناسی رو قبول نکنم
محمد حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
والا شیائومی شرف داره به اپل که یا محدودت کنه یا اجازه نده از برنامه های ایرانی استفاده کنی و تحقیرت کنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
شیائومی نسبت به قیمتش عالیه. منکه حاضر نیستم چندمیلیون اضافی بدم به خاطر یه سیب گاز زده
Hadi
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
شیاعومی الان یکی از بهترین برندای بازار هستش کاملا مقرون به صرفه و ارزون
United States
14:33 - 1398/05/24
من به شدت طرفدار برند شیائومی هستم و اعتقاد دارم در حال حاظر توی همه زمینه ها یکی از بهترین هاست و به مرور در همه زمینه ها بهترین میشه و کل صنایع مصرفی دنیارو تحت تاثیر خودش قرار میده و سبک زندگی هوشمندی رو ایجاد خواهد کرد که تا سالها کسی نمیتونه حتی به رقابت با اون فکر هم بکنه
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1398/05/24
گوشی های چینی خوب می باشند بخرید و استفاده کنید.
Iran, Islamic Republic of
03:09 - 1398/05/26
چین الان تقریبا نصف بازار موبایل رو گرفته دستش و بهترین گوشی های سال هم از هواوی هستن بعد تازه یه عده میپرسن اعتماد کنیم یا نه. وقتی توی بنچمارک و سرعت و دوربین از بقیه ی گوشی ها از شرکت های بزرگ بهتر بوده و وقتی فکر و سلیقه ی مخاطب ها به بلوغ رسیده که بجای برند هایی مثل سامسونگ و اپل و یه سری دیگه که پول برند رو میگیرن بیان و به شرکت های نوپا که گوشی با کیفیت میدن اعتماد کنن و از شرکتهایی مثل شیائومی و اوپو و ویوو و وان پلاس و آنر و شرکت های دیگه گوشی بگیرن (البته هواوی و شیائومی و آنر دیگه تبدیل به غول توی این بازار شدن و بازار رو تصاحب کردن) این حرفها هم بیشتر برای کشور های دیگه صدق میکنه و توی ایران مردم عموما هنوز توی کوته فکریشون هستن. توی این وضعیت چنین مطلبی اصلا کاربرد نداره چون مردم خودشون تصمیم میگیرن چی بخرن
پاسخ ها
Hadi
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
دقیقا افرین
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1398/05/26
شیائومی می 6 دارم شدیدا راضی ام شدیدا
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1398/05/28
شیاومی آینده ی خوبی درایران خواهدداشت،من گوشیه نوت ۷دارم تاالان مشکلی نداشته
پاسخ ها
Hadi
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
نوت 7 از گوشیای خوب شیا هستش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
رستوران باغ بهشت _فوتر