مختاری‌فر: نه خانه دارم، نه خانواده و نه درآمد!
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۰۴۷۳۳
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰
۶۶۳۶
جعفر مختاری‌فر پس از سال ها سکوت گفت: من از کسی انتظاری ندارم، ولی آیا نباید وزارت ورزش و باشگاه استقلال احوالی از من بپرسند؟ من بازیکن تیم ملی در جام ملت‌ها بودم و با استقلال قهرمان آسیا شدم...

خبرورزشی: مدت‌ها قبل در یک مراسم ختم وقتی همدیگر را دیدیم، حرف‌مان گل انداخت و دعوتش کردیم به دفتر روزنامه، اما گفت: «بیایم چه بگویم؟ من که در بازی نیستم.» چقدر تلخ بود جمله مردی که روزگاری بزرگ‌ترین مدافعان کشور را به بازی می‌گرفت، اما شاید، چون قاعده بازی را بلد نبود، پس از پایان دوران فوتبالش، کسی او را به بازی نگرفت، اما خیلی‌ها در خارج از دنیای فوتبال زندگی‌اش را به بازی گرفتند.

جعفر مختاری‌فر، اما بالاخره طلسم سال‌ها حرف نزدنش را شکست و به تحریریه خبرورزشی آمد. او همراه محسن تهرانی (سنگربان اسبق استقلال) و مهدی حیدری آمد تا سرانجام گلایه‌هایش را واگویه کند، اما می‌دانیم که موقع رفتن خیلی حرف‌ها در دلش ماند و نزد.

استقلال در حد قهرمانی نیست

با برد استقلال شاد می‌شوم. هنوز هم با پیروزی این تیم خوشحالی می‌کنم، ولی باید واقعیت را به مردم گفت. حقیقت این است که این استقلال را در حد و اندازه قهرمانی نمی‌بینم. فاصله میان خطوط دفاع و میانی زیاد است. خط دفاعی‌مان ضعیف است. چرا تیم باید طی ۲ بازی، در دقیقه ۹۰+۵ گل بخورد؟ البته هنوز فرصت جبران داریم و امیدوارم شرایط بهتر شود.

مخالف خانه‌تکانی

اصلاً موافق خانه‌تکانی در استقلال نبودم. چرا باید این همه بازیکن را از دست بدهیم؟ هماهنگی میان نفرات جدید خیلی دشوار و زمان‌بر است. فرصت را از دست می‌دهیم و در بازی‌های آغازین فصل امتیازات از کف می‌رود.

خلأ مترجم

شما فرض کن استراماچونی بهترین مربی جهان هم باشد، ولی وقتی نمی‌تواند حرف‌هایش را منتقل کند، بودن یا نبودنش چه حاصلی دارد؟ مگر خود ما اگر به یک کشور برویم که زبان‌شان را نمی‌دانیم، می‌توانیم بدون مترجم کاری کنیم؟ این قضیه ترجمه باید حل شود. واقعیت این است که استقلال فوتبال بازی نمی‌کند و به همین خاطر بعید می‌دانم قهرمان شود.

مزه گل من

یادش به‌خیر، سال ۱۳۶۴؛ استقلال با برق بازی داشت و من ۴ گل زدم که هر چهار تا را هم مرحوم احدی پاس داد. یکی از آن گل‌ها روی سانتر از نقطه کرنر بود. ناصرخان حجازی که آن زمان کاپیتان ما بود، سال‌ها بعد به من گفت: جعفر، هنوز مزه آن گل زیر زبانم است.

نه خانه، نه خانواده، نه درآمد

جعفر مختاری‌فر الان چه کار می‌کند؟ خیلی‌ها این را از من پرسیده‌اند. خیلی تلخ است، ولی بگذارید صریح بگویم که جعفر مختاری‌فر الان نه خانه دارد، نه خانواده و نه درآمد! در منزل آقای محسن تهرانی، گلر اسبق استقلال زندگی می‌کنم. گاهی اوقات هم خواهرم لطف می‌کند و زنگ می‌زند. آن بنده خدا هم زندگی خودش را دارد. من از کسی انتظاری ندارم، ولی آیا نباید وزارت ورزش و باشگاه استقلال احوالی از من بپرسند؟ من بازیکن تیم ملی در جام ملت‌ها بودم و با استقلال قهرمان آسیا شدم، ولی چون قاعده بازی را بلد نیستم، به بازی گرفته نمی‌شوم.

دلخوری از پروین و پورحیدری

سال ۶۸ با تیم ملی به جام صلح و دوستی رفتیم. علی‌آقای پروین تازه سرمربی تیم ملی شده بود و من را هم دعوت کرد. در بازی با گینه مصدوم شدم و یک سال دور ماندم. پروین همان‌جا گفت: فوتبال جعفر تمام شد. این حرفش خیلی ناراحتم کرد، چون من برگشتم و با استقلال قهرمان و نایب‌قهرمان آسیا شدم. البته از منصورخان پورحیدری هم دلخورم، ولی حالا دیگر دستش از دنیا کوتاه است.

مرا از استقلال بیرون کردند

سال ۱۳۷۱ من را از استقلال بیرون کردند. رسماً بیرونم کردند. من هم رفتم سایپا تا ثابت کنم تمام نشده‌ام. بهمن همان سال ۴ بر یک استقلال را بردیم و مصطفی عمادی هت‌تریک کرد. من هم فکر کنم ۲ تا پاس گل دادم. بازی مقابل استقلال تلخ بود، ولی باید ثابت می‌کردم تمام نشده‌ام.

استقلالی‌ها مرا نشناختند

یک بار رفتم ساختمان باشگاه استقلال، اما من را نشناختند. البته بعداً که معرفی شدم، محترمانه برخورد کردند. بعید می‌دانم الان مدیران باشگاه استقلال اگر مرا ببینند، بشناسند. البته فتحی مرا می‌شناسد. خدا حجازی را رحمت کند. وقتی مریض بود، به ملاقاتش رفتم. چند نفر از مدیران فدراسیون هم آمده بودند، اما ناصرخان گفت اول جعفر بیاید داخل.

قهرمانی آسیا؟

قهرمانی آسیا؟ تلخ است گفتن این حرف، ولی استقلال دیگر قهرمان آسیا نمی‌شود، چون کشور‌های دیگر مقتدرانه جلو می‌روند، ولی تیم‌های ایرانی از گردونه عقب مانده‌اند.

سکته پرسپولیسی‌ها

سال ۶۷ در شهرآورد به پرسپولیس گل زدم، ولی خاطره تلخی از آن برایم به جا ماند، چون ۳ نفر از هواداران عزیز پرسپولیس به خاطر آن گل سکته کردند و متأسفانه یکی از آن‌ها فوت کرد. اصلاً دلم نمی‌خواست به خاطر من کسی به این شرایط دچار شود. بهترین خاطره‌ام در استقلال قهرمانی آسیا و همبازی بودن با حجازی است، ولی هرگز نمی‌خواهم باعث رنجش پرسپولیسی‌ها شوم.

متارکه ۳۲ میلیونی‌

می‌خواهم برای اولین بار قضیه متارکه‌ام را هم بگویم. اوایل دهه هفتاد ازدواج کردم، ولی فقط ۳ ماه طول کشید و ایشان ۳۲ میلیون تومان پول من را برداشت و رفت. آن زمان با این پول می‌شد در حوالی ستارخان ۷، ۸ خانه خرید.

ما کجا هستیم؟

واقعاً ما کجای کار این ورزش هستیم؟ آیا فدراسیون، وزارت ورزش و باشگاه استقلال نباید سراغی از امثال مختاری‌فر و مختاری‌فر‌ها بگیرند؟

ناراحتی هواداران

استقلال زمان ما در طول سال حداکثر یک یا دو باخت داشت و ما فقط سالی یکی، دو بار هواداران را ناراحت می‌کردیم، ولی حالا تعداد باخت‌های تیم را بشمارید و خودتان ببینید مردم چه حالی دارند.

تیم رؤیایی

در پایان مصاحبه از جعفرخان خواستیم تیم منتخب استقلال را انتخاب کند. این هم انتخاب کاپیتان اسبق آبی‌ها:

حسن روشن
غلامحسین مظلومی
رضا نعلچگر
سعید مراغه‌چیان
علی جباری
رضا احدی
حسن نظری
اکبر کارگرجم
حمید فرزام‌نیا
اصغر حاجیلو
ناصر حجازی
سرمربی: محمد صلاحی

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1398/06/16
درود بر جعفر مختاری فر.
شیر عرصه میدان بود
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1398/06/16
واقعا ناراحت کننده اس که میبینیم یک فوتبالیست قدیمی بدون خونه و زندگیه. همدوره ایهای اقای مختاری فر و فوتبالیستهای فعلی استقلال ببینن و خجالت بکشن و یک کاری برای ایشون انجام بدن.
تاج چهارفینال آسیا دوقهرمانی دونایب قهرمانی⭐⭐
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1398/06/16
قهرمانیهای آسیا جااااانمی
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1398/06/16
یکی از دلایلی من طرفدار کیسه نیستم همینه که پیشکسوتاش هیچ ارزشی براشون ندارن حتی هزینه پورحیدری وحجازی هم پرسپولیسها دادن
Sweden
14:10 - 1398/06/16
بهترین هافبک بود حیف استقلال که این بازیکن براشون بازی کرد.
مثا پرسپولیس اسطوره هم ندارندکه بیایدکمک شون کنه.
علی کریمی مجتبی محرمی و ......را به زندگی برگردوند.
دایی مهدی فنونی زاده رابااینکه استقلالی بود نجات داد
البته خیلی ها هم بودن که پرسپولیسی هاکمک شون کردن صداش ودرنیاوردن
مثل مهدی طارمی جایزه لیگ برترکه نزدیک هفتادمیلیون بوذ دادیکی ازپیش کسوتان پرسپولیس .
فرهادمجیدی ورحمتی وجباری و....بایدبه جعفرکمک کنند که نامردن
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1398/06/16
۱۸رویایی بانو و امثال تو استقلالی شدم با نامجومطلق عاشق استقلال وبا مجیدی به استقلال افتخار کردم و این اواخر با امید ابراهیمی استقلالی ماندم و حالا اما،،،،
Iran, Islamic Republic of
18:47 - 1398/06/16
به عنوان یه پرسپولیسی واقعا واستون ناراحت شدم جعفرخان. انشالله سرتون سلامت باشه. من زیاد بازیهای شما رو یادم نیست ولی توی این مصاحبه نشون دادین که خیلی باخلاق هستین. درود بر شما
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1398/06/16
من یک پرسپولیسی هستم ولی واقعا ناراحت شدم یادش بخیر عجب فوتبالی داشت ای کاش یکی مثل فتل بجای اینکه بخواد استقلال رو بخره می رفت به یکی مثل مختاری فر کمک میکرد اگر راست میگه که من می دونم خیلی کلاشه ولی در هر صورت ای کاش کسی پیدا میشد به این زحمت کش های فراموش نشدنی کمک میکرد
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1399/03/19
اصلا بحث رنگ نیست من قرمزم ولی از مختاریفر خوشم میومد خاک بر سر پیشکسوتای آبی که فقط ادعا دارن علی جباری کجاس که فقط بلده از خسروانی دفاع کنه بابا تاریخچه استقلال امثال جعفر خانن نه خسروانی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
استیل رگال_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کالابرد_فوترموبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
استیل رگال_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
چوب و هنر _فوتر
کالابرد_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر