توضیح قوه‌قضاییه در مورد نوع پوشش متهمان زن
۹۰۸۳۸۳
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
۵۲۳۸
سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه در ارتباط با پوشیدن نوعی لباس خاص و یا منع پوشیدن نوعی لباس خاص قانون هیچ گونه الزامی را مقرر نکرده است، گفت: در مورد اخیر اینگونه بوده است که قبل از ورود به دادگاه خانواده این فرد برای او چادر مشکی آوردند.

خبرگزاری میزان: غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در گفت‌وگو با شبکه خبر در خصوص حضور یکی از متهمان با چادر مشکی در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی بیان کرد: قبلا وقتی که خانم‌ها از زندان به مراجع قضایی عموما با چادر اعزام می‌شدند که این چادر، چادری بود که زندان به آن ها می‌داد رنگ آن مشکی نیست و مربوط به خود زندان بود.

سخنگوی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: با انتقاداتی که مطرح شد که از این به بعد پوشیدن چادر در اعزام از زندان الزامی نباشد و خانم‌هایی که از زندان به مراجع قضایی اعزام می‌شوند با پوشش متداول همیشگی خود اعزام شوند.

وی تصریح کرد: در مورد اخیر اینگونه بوده است که قبل از ورود به دادگاه، خانواده این فرد برای او چادر مشکی آوردند و در اختیار او قرار دادند تا با چادر در جلسه دادگاه حضور پیدا کند.

اسماعیلی در پاسخ به این سئوال که آیا این موضوع جز قانون است گفت: جز قانون نیست و ما الزام به پوشش چادر برای زندانیان زن را برداشتیم اما اینکه فرد خودش چادر را سر کند ما نمی‌توانیم وی را از پوشیدن چادر منع کنیم، خود این چادر به لحاظ رنگ مشکی آن معلوم بود که پوشش شخصی این خانم هست و ما نمی‌توانیم افراد را از پوشش شخصی آن‌ها ولو اینکه با پوشش متداولش متفاوت باشد منع کنیم.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: ممکن است کسی امروز با یک نوع پوشش در جلسه دادگاه حاضر شود و همین فرد در جلسه بعدی دادگاه با اختیار خودش و نه الزام ما با پوشش دیگری حاضر شود؛ لذا این پوشش با اختیار خود متهمه انتخاب شده بود و چون با اختیار خود او بود منع کردن وی از این کار نیز نیاز به مجوز داشت که چنین مجوزی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه دادگاه متعرض نوع پوشش متهم و رنگ آن نمی‌شود، گفت: مگر در شرایطی که پوشش مغایر با موازین شرعی باشد که تذکر داده می‌شود.

اسماعیلی افزود: در ارتباط با پوشیدن نوعی لباس خاص و یا منع پوشیدن نوع لباس خاص قانون هیچ گونه الزامی را مقرر نکرده است.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه و در پاسخ به سئوالی در خصوص بازداشت مدیر حراست یکی از شرکت‌های خودروسازی و سفر وی به کانادا اذعان کرد: من از موضوع سفر خارج اطلاعی ندارم، اما اینکه در پرونده یکی از شرکت‌های خودروسازی مدیر وقت حراست در زمره متهمان است و بازداشت شده به صورت کلی مورد تایید ماست.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1398/06/26
بی خود کرده سر کرده چرا وجه ی خانمهای مجبه رو توجامعه می خواهید بد جلوه دهید اگر باقصد وغرض است خداازتون نگذ رد وحقتون حضرت زهرا س بدهد انشاءالله
Iran, Islamic Republic of
23:47 - 1398/06/26
چرا تمام متهمان چادری هستند؟
پاسخ ها
سربندی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
چادری هستند یا به محض اینکه دادگاه شروع به رسیدگی به اتهامات شون می کنه، چادری میشن؟؟!
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1398/06/27
در واقع قوه ی قضائیه میخواد بگه. خانمهایی که دزدی می‌کنند هم مثل سایر زنها، ممکن است به رعایت حجاب از بالاترین نوع پوشش، یعنی چادر مشکی، اعتقاد عملی داشته باشند ودرعین حال دزد یا مفسد باشند.
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1398/06/27
اینجوری آبروی چادری ها را میبرند که زیر چادر هر خلافی میکنند خوب دادگاه کاری ندارد اما خود ایشون باید رعایت میکرد چون چادری نبودند که در دادگاه چا در پوشیده و پوشش چادر را زیر سئوال ببرد اصولا مومنین واقعی نه دزدی میکنند نه کار خلاف وحیثیت خودشان را زیر سئوال نمیبرند برای رسیدن به پول به هر کاری دست نمیزنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج