پدرِ عماد: از همه مسئولان استادیوم شکایت کردم
۹۰۸۴۷۹
۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۶
۴۳۹۱
پدر «عماد صفی یاری» که از دکه داران درون ورزشگاه آزادی بود، معمولا پسرش را برای تماشای بازی‌ها به ورزشگاه می‌برد و دوشنبه شب هم عماد را برای تماشای بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان برده بود اما...

روزنامه ایران: نیمه نخست بازی در حال پایان بود و عماد در محوطه بازی می کرد. پدرش به وی اخطار داده بود که از مقابل چشمش دور نشود، ولی هنگامی که پدر مشغول رسیدگی به امورات دکه اش بود دقایقی از پسرش غافل گردید.

او به خیال این که پسرش در حال بازی هست به سراغش رفت، ولی یک دفعه با پسرش در حالی روبرو گردید که بین میله‌های داربست‌های درون محوطه گرفتار شده بود. مرد جوان وحشت زده پسرش را در اغوش گرفت، ولی متوجه اثر‌های سوختگی و برق گرفتگی روی صورت و بدن پسرش گردید.

دقایقی بعد امدادگران اورژانس بالای سر پسربچه رسیدند که بعد از معاینه اعلام کردند او نیم ساعت قبل بر اثر برق گرفتگی جان باخته است.

داربست‌هایی که برق داشت

سردار کیوان ظهیری- رییس پلیس پیش‌گیری پایتخت- در مورد این سانحه خاطرنشان کرد: در حین دیدار دو باشگاه پرسپولیس و صنعت نفت آبادان سانحه ناگوار رخ داد و عماد که درگیر بازی و دویدن در محوطه بیرونی گیت ورزشگاه بود دچار سانحه گردید.

این پسر ۶ ساله بین داربست‌های محوطه پس از گیت محل ورود گیر کرده بود و به دلیل برخورد صورتش با میله‌های داربست دچار سوختگی شده بود. اشخاص حاضر در صحنه با بررسی داربست متوجه اتصال سیم برق به یکی از داربست‌ها شدند.

تسبیب در قتل شبه عمد

با گزارش این سانحه بازپرس کشیک کشتار پایتخت، مأموران کلانتری ١٤١ شهرک گلستان و تیم تشخیص ماهیت در محل سانحه حضور پیدا کرده و اتصال سیم برق چراغ روشنی محوطه گیت محل ورود ورزشگاه ازادی تهران به داربست فلزی را علل مرگ کودک اعلام کردند.

با بررسی‌های اولیه دستورات الزامی در مورد دستگیر مقصران احتمالی به وسیله بازپرس کشیک قتل صادر و در نخستین اقدام پیمان کار نصب کننده داربست فلزی دستگیر گردید.

نصاب ۲۷ ساله روز گذشته برای تحقیقات به دادسرای جنایی تهران منتقل گردید و بازپرس جنایی به اتهام تسبیب در قتل شبه عمد برای وی قرار بازداشت صادر کرد. پدر عماد که کم‌تر از ۲۴ ساعت از مرگ تلخ تنها کودک اش می‌گذشت در گفتگو با «ایران» از جزئیات حادثه گفت.

این سانحه چطور رخ داد؟

عماد داشت کنار غرفه بازی میکرد. حواسم به وی بود و دائم می‌گفتم که مواظب باشد. درگیر فروش وسیله‌ها شدم و پس از پایان کار متوجه شدم که از عماد خبری نیست. نگاه کردم بین دو نرده داربست ایستاده بود. صدایش کردم پاسخ نداد.

به طرفش رفتم و دیدم که برق او را بی آب نموده است. فوراً به اورژانس خبر دادم و دو دقیقه‌ای نگذشته بود که اورژانس آمد. به کودک ام تنفس مصنوعی دادند و کار‌های احیا صورت گرفت، ولی بیهوده بود

. به من گفتند که نیم ساعت از مرگ پسرم می‌گذرد. داربست‌هایی که در نزدیکی غرفه ام نصب کرده بودند ظاهراً برق داشته و پسرم که دستش را به داربست می‌گیرد، دچار برق گرفتگی میشود.

شکایت کرده اید؟

بله همان موقع از مدیریت ورزشگاه، نصاب داربست، برق کار و پیمان کار شکایت کردم. همه باید پاسخ مرا بدهند. من برای این که خون پسرم پایمال نشود حتی حاضرم منزل پدری ام را بفروشم و خرج شکایت کنم.

نمی‌گذارم حق بچه ام پایمال شود. باید جوابگوی خون کودک ام باشند. هیچکسی در مراسم خاکسپاری کودک ام شرکت نکرد.

انتظار داشتی چه کسانی در مراسم شرکت کنند؟

مسوولان ورزشگاه ازادی و ورزشکاران. آن‌ها هیچکدام حتی پیغام تسلیتی هم برایم نفرستادند.

توضیحات مدیر مجموعه ورزشی آزادی

مدیر مجموعه ورزشی ازادی هم در مورد این سانحه خاطرنشان کرد: مرگ این کودک به گیت‌های محل ورود ورزشگاه ارتباط نداشت چرا که نخستین گیت ورودی با مکانی که سبب فوت پسربچه گردید ۵۰ متر فاصله داشته است.

قدرت الله سیف مدیر مجموعه ورزشی ازادی در ادامه خاطرنشان کرد: پیمان کاری که سال‌ها وظیفه نصب داربست‌ها را در ورزشگاه ازادی برعهده دارد، بواسطه خطای انسانی از یکی از تیر‌های برق بعنوان ستون استفاده نموده بود و اتصالی در تیر برق باعث این ضایعه دل خراش گردید.

او در مورد بازداشت پیمان کار داربست‌ها عنوان کرد: پیمان کاری که متصدی این کار هست، بعد از کسب عرضه یک سری داده‌ها دستگیر گردید و اکنون پرونده در حال رسیدگی هست.

مدیر کلکسیون ورزشی ازادی در جواب به این سوال که داربست‌ها چرا در خارج ورزشگاه نصب شده است؟

خاطرنشان کرد: بواسطه درخواست نهاد‌های امنیتی مانند نیروی انتظامی. الان در سالن ۱۲ هزار نفری هم که مسابقات بازی والیبال برگزار میشود این داربست‌ها نصب است تا بتوانند امنیت را برقرار کنند و به وسیله پیمانکاران نصب میشود. بخاطر این که در مجموعه نظم بهتر رعایت شود این داربست‌ها نصب میشود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:34 - 1398/06/27
اگه بابای دختر ابی بود از همه مسعولای ورزشگاه تشکر و قدر دانی میکرد.بعد میگفت بچه من خودش سیم رو لخت کرد چون مشکل روحی داشت.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
حتی اگر پیمانکار هم مقصر باشد مقصر اصلی مسولین استادیوم آزادی است.
Iran, Islamic Republic of
07:44 - 1398/06/27
واقعا که در هر کشوری دیگه بود مسولش صد بار عذر خواهی میکرد بعدم استعفا میداد میرفت یک جا گم و گور میشد نه اینکه با کمال وقاحت اعلام کنه پیمانکار مقصر و من مقصر نیستم .... البته از ماست که برماست وقتی درباره هر چیزی سکوت کردیم شما به این نتیجه رسیدید که جان ما هم در راه مسولیت شما فدا بشه اشکال نداره .. باید پاسخگو باشید ..
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1398/06/27
خدا بچه ات را بیامرزه
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1398/06/28
چرا دیگه بعضی ها تسلیت رو بهت گفتن!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج