فنونی‌زاده: تبریزی را به ذوب‌آهن پس بدهید!
۹۱۱۵۷۷
۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰
۵۶۷۴
پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: وقتی ما می‌دانیم خط دفاعی پرسپولیس روی هوا عالی کار می‌کند و دروازه‌بان خوبی هم دارد، چرا باید فقط توپ را از کناره‌ها روی دروازه ارسال می‌کردیم؟

خبرورزشی: مهدی فنونی زاده معتقد است در نبود دیاباته در نوک حمله استقلال مرتضی تبریزی اینقدر ضعیف بازی کرد که حد نداشت. او از استراماچونی هم تعجب می‌کند که میلاد زکی‌پور را در شهرآورد نیمکت‌نشین کرد و به میلیچ بازی داد.

شهرآورد را دیدید؟

خط ۵۰ متر عقب استقلال خیلی ضعیف شده است. متأسفانه هر توپی که روی نیمه استقلال می‌آید، ته دل همه هواداران و ما خالی می‌شود که‌ای وای الان گل می‌خوریم.

حسینی چرا آن گل را خورد؟

من این را شنیده‌ام ولی صحت و سقمش را نمی‌دانم. وقتی دروازه‌بان تیم می‌رود می‌گوید رحمتی نباید باشد تا من قرارداد ببندم، از این بهتر نتیجه نمی‌گیریم. سیدحسین حسینی دروازه‌بان خیلی خوبی است ولی در همین چند بازی نشان داده با نبود یک رقیب جدی کنار دستش، چون همواره خودش را دروازه‌بان اصلی تیم می‌داند، نمی‌تواند توانایی‌هایش را بروز دهد.

میلیچ را در دفاع چپ چطور دیدید؟

تعجب کردم چرا میلاد زکی‌پور که جزو بهترین مدافعان چپ ایران است، در این دو بازی به میدان نرفت. وقتی آدم به اتفاقات اخیر فکر می‌کند تازه متوجه می‌شود چرا استراماچونی می‌خواست به خاطر این بازیکن ضعیف کروات قید کار در استقلال را بزند. میلیچ اندازه انگشت کوچیکه زکی‌پور هم بازی نمی‌کند! به نظرم شهرآورد جای زکی‌پورهاست. چپ تیم در دو بازی اخیر کاملاً خوابیده بود.

خط حمله استقلال را چطور ارزیابی کردید؟

متأسفانه در بازی به این حساسی که می‌دانستیم مدافعان پرسپولیس کند هستند باید مهدی قائدی را از ابتدا به میدان می‌فرستادیم و هر زمان در دقیقه ۵۰ یا ۶۰ خسته می‌شد محسن کریمی را جای او به بازی می‌آوردیم. وقتی ما می‌دانیم خط دفاعی پرسپولیس روی هوا عالی کار می‌کند و دروازه‌بان خوبی هم دارد، چرا باید فقط توپ را از کناره‌ها روی دروازه ارسال می‌کردیم؟

به نظر شما چه کسی باید پنالتی را می‌زد؟

به اعتقاد من پنالتی را هم باید به وریا می‌دادند بزند. یک ضربه محکم. او در شهرآورد گل زده و باتجربه است و نمی‌دانم چرا به علی کریمی دادند.

تبریزی هم که ریباند را نزد؟

بدتر از پنالتی، عملکرد ضعیف مرتضی تبریزی بود که ریباندش را از فاصله ۴ متری دروازه با اختلاف ۶ متر به بیرون زد! اصلاً تبریزی در این بازی خیلی بد بود. او موقعیت‌های زیاد دیگری هم داشت که با فوتبال بدی که ارائه داد، ثابت کرد اصلاً فرقی با فصل قبلش نکرده و کیلومتر‌ها با تبریزی که در ذوب‌آهن بود، فاصله دارد. به اعتقاد من او را از همین بازی روبه‌روی تیم سابقش به ذوب‌آهنی‌ها پس بدهید وگرنه با ادامه این روند همان چند مشتری که داشت را هم از دست می‌دهد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج