ناتو: درخواستی برای حضور در خلیج‌فارس نداشتیم
۹۱۱۷۶۴
۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲
۵۰۵۱
«ینس استولتنبرگ» دبیر کل سازمان اتلانتیک شمالی روز پنج شنبه گفت: ناتو در تنگه هرمز حضور ندارد و بهتر است در زمان کنونی در مورد تصمیم آینده این سازمان برای اعزام نیرو به این منطقه صحبت نشود.

ایرنا: «ینس استولتنبرگ» دبیر کل سازمان اتلانتیک شمالی روز پنج شنبه گفت: ناتو در تنگه هرمز حضور ندارد و بهتر است در زمان کنونی در مورد تصمیم آینده این سازمان برای اعزام نیرو به این منطقه صحبت نشود.

به گزارش تارنمای مین پاپلیک، دبیر کل ناتو درمورد آمادگی تأمین امنیت تأسیسات نفتی و حفظ امنیت آبراه ها گفت: همه متحدان ناتو نگران هستند.

ناتو: درخواستی برای حضور در خلیج‌فارس نداشتیم

وی افزود: من فکر می کنم که آنچه اکنون می بینیم، یک وضعیت بسیار دشوار و پیچیده است. ما در روزهای گذشته حملات به پالایشگاه های نفت در عربستان سعودی را داشتیم که ناتو و من آن را به وضوح محکوم کرده ایم. بنابراین اگر شروع به حدس و گمان درباره افزایش حضور ناتو کنم، فکر می کنم وضعیت پیچیده و دشوار را تنها سخت تر می کند. بنابراین فکر می کنم گمانه زنی درباره وضعیت فرضی ناتو به بهبود وضعیتی که اکنون در خلیج فارس می بینیم، کمک نخواهد کرد.

دبیر کل ناتو همچنین در مورد خروج احتمالی ناتو از افغانستان گفت: ایالات متحده و ناتو هم اکنون در کنار یکدیگر در افغانستان حضور دارند و ما در سال ۲۰۱۱ هنگامی که اولین سربازان ایالات متحده به همراه سایر کشورهای متحد ناتو به افغانستان اعزام شدند ما نیز به آنان ملحق شدیم.

به گفته استولتبرگ ما از ابتدا در آنجا بوده ایم. ما درباره حضور آینده خود با هم تصمیم می گیریم. و هنگامی که زمان مناسب فرا برسد، ما نیز با هم کنار خواهیم رفت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:31 - 1398/07/04
حالا میخوای بیای جه غلطی میتونی بکنی ما سالهاست کفن خریده و آرزو داریم شیطان بزرگ به شهادتنامه برساند ضمن لذت شلیک گلوله به شیطان
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1398/07/04
شما امریکایی ها بالاخره، یا با توافق ویا بدون توافق از افغانستان گم می شوید.(یا زنده خارج میشوید یا تابوت شما برمیگردد)
Iran, Islamic Republic of
05:55 - 1398/07/05
ناتو نیز به ایتلاف آمریکا در خلیج فارس می‌پیوندد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج