احتمالِ افزایشِ قیمتِ دارو با اصلاح نرخ آن
۹۱۵۷۷۱
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
۱۵۱۸ 
رئیس فراکسیون غذا و دارو بیان کرد:
رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس با تاکید بر اینکه «برای اصلاح قیمت دارو باید نمایندگان سازمان حمایت از مصرف کنندگان، صنوف تولید کننده و وارد کننده و سازمان متولی به یک رویه مشترک دست پیدا کنند» گفت: اصلاح قیمت دارو منجر به افزایش مختصر قیمت دارو شود.

خبرگزاری ایسنا: رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس با تاکید بر اینکه «برای اصلاح قیمت دارو باید نمایندگان سازمان حمایت از مصرف کنندگان، صنوف تولید کننده و وارد کننده و سازمان متولی به یک رویه مشترک دست پیدا کنند» گفت: اصلاح قیمت دارو منجر به افزایش مختصر قیمت دارو شود.

همایون هاشمی در واکنش به اظهارات اخیر رئیس سازمان غذا و دارو درباره اصلاح قیمت دارو به عنوان گام اول وزارت بهداشت برای درمان اقتصاد دارو گفت: با توجه به اینکه قیمت تولید دارو از واردات آن کمتر است باید حمایت از تولید کنندگان به عنوان رویه ملی در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: برای اصلاح قیمت دارو باید کمیته‌ای متشکل از نمایندگان سازمان حمایت از مصرف کنندگان و صنوف اعم از تولید کننده و وارد کننده و سازمان‌های متولی یعنی غذا و دارو و وزارت بهداشت به یک نقطه نظر مشترک برسد. در نهایت نباید اقدامات منجر به ضرر تولید کننده شود و همچنین به مردم فشار وارد کند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این‌که «قیمت دارو بر اساس یک سری داده‌ها و معیارهای علمی تعیین می‌شود» گفت: برای جلوگیری از افزایش فشار به مردم باید بیمه‌ها را مکلف کرد که پای کار آیند. ما عمدتا نظام‌های بیمه‌گر وابسته به دولت و قوی داریم که می‌توان آن ها را مکلف کرد که تا حدی پرداختی داشته باشند. در این صورت با اصلاح قیمت دارو به مردم هم فشار وارد نمی‌شود.

هاشمی در جمع بندی گفت: با توجه به این که در طول یکی دو سال گذشته قیمت دارو تغییر نکرده و از آن طرف همه اقلام مرتبط با تولید دارو اعم از مواد اولیه و یا لوازم بسته بندی با افزایش قیمت مواجه شده است، اصلاح قیمت ضروری است البته این عمدتا به معنای افزایش قیمت نیست که ممکن است منجر به یک افزایش مختصری شود. مهم آن است که قبل از اصلاح قیمت جلسات مشترکی بین سه گروه یاد شده برگزار شود.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1398/07/15
چرا میگید اصلاح قیمت دارو؟ خب بگید میخوایم دارو را گران کنیم
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1398/07/15
جناب آقای هاشمی یا بی اطلاع هستید یا خود را به بی خبری زدید از ابتدای سال تا کنون عمده دارو ها بیش از 150%افزایش قیمت داشتند مضاف بر اینکه شرکتی بیمه خیلی از دارو ها را از پوشش بینه ای خارج کردند و بسیاری از دارو ها در بازار نیست و کیفیت بد دارو ها هم بر کسی پوشیده نیست حالا حضرتعالی در صدد فریب مردم هستید و یا با مافیای دارو ارتباط و تعامل دارید خدا داند
United Arab Emirates
11:05 - 1398/07/15
مطمئن باشید 'هر کجا نام ''' اصلاح'''' آورده میشود' یعنی افزایش قیمت' و نه کاهش قیمت !
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1398/07/15
شما که همه چیز را چندین دفعه گران کردید حالا چرا صغری کبری میچینید و مخ ملت را کار میگیرد رییس جمهور گفت همه چیز داره ارزان میشه راست گفته جون ملت هر لحظه ارزان تر میشه!!!!
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1398/07/15
واي نه تو رو خدا خواهش ميكنم قيمت دارو ها رو كم كنيد
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1398/07/15
پیش به سوی قبایل جنگل امازون.با این گرونیا دیگه کم کم باید بریم تو جنگل زندگی کنیم چون اونجا اجاره خونه پول قبض کرایه تاکس،دارو،پوشاک هیچ غصه نداری راحتی فقط میمونه غذا که اونم میریم شکار
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/07/15
خخخخخ احتمال رو خوب اومدی ..هرکاری کنید ..ملت ایستاده اند.چون نمی توانند بنشینند!!
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1398/07/15
داروی خارجی ارزان باید گردد
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1398/07/15
شرم بر شما همینجوری هم نمتونیم دارو بخریم و ارزوی مرگ میکنیم . شما که میگید تحریم تاثیر نداره
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1398/07/15
اینکه میگویید بیش از ۹۰ در صد دارو در کشور تولید میشه پس یعنی چی؟
برای یک سردرد حدود ۸۰ تومن دارو و ۳۰ تومن ویزیت دادم اونم با دفتر چه .
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/07/15
روحانی که با ندانم کاری اش مملکت رو به باد فنا داد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج