مردان متاهل کمتر خودکشی می‌کنند
۹۱۶۶۸۵
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
۲۰۹۸
معاون وزیر بهداشت گفت: تاهل نقش محافظتی برای مردان دارد و خودکشی در مردان متاهل کمتر است. اختلالات روانی و بیکاری نیز از جمله علل خودکشی هستند، ارتباط بیکاری با خودکشی به دلیل بروز عواملی مانند فقر، محرومیت اجتماعی و خشونت خانوادگی است.

خبرگزاری ایسنا: معاون بهداشت وزیر بهداشت ضمن اشاره به مباحث مرتبط با سلامت روان و با بیان اینکه باید مهارت حل مسئله را از کودکی به فرزندان آموزش داد، گفت: از این طریق کودک آموزش می‌بیند که چگونه در برابر مشکلات تاب‌آوری داشته باشد.

وزارت بهداشت: مردان متاهل کمتر خودکشی می‌کنند

 دکتر علیرضا رئیسی در همایش ارتقای سلامت روان:

(با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی از قدرت و تاثیرگذاری زیادی برخوردار هستند): این شبکه‌ها اگر تحت کنترل قرار نگیرند می‌توانند به روح و روان انسان آسیب بزنند. به دلیل شیوع فضای مجازی ارتباطات خانوادگی در حال کمرنگ شدن است که این موضوع به هیچ عنوان به نفع جامعه نخواهد بود. ارتقای سلامت روان و پیشگیری از خودکشی شعار امسال سازمان بهداشت جهانی است.

مطالعات دنیا نشان می‌دهند سالانه یک میلیون نفر در دنیا به دلیل خودکشی فوت می‌کنند و یکی از علل مرگ در گروه سنی ۱۵ تا ۳۵ سال به شمار می‌رود. در خودکشی شش نفر به صورت مستقیم درگیر این پدیده می‌شوند و اگر این اتفاق در محیطی مثل دانشگاه رخ دهد، تاثیر زیادی بر محیط می‌گذارد. همچنین خودکشی مسوول ۱.۸ درصد بار بیماری‌ها در جهان بوده است، این رقم در کشورهای با درآمد بالا تا ۲.۳ درصد می‌رسد.

 میانگین جهانی فوت به دنبال خودکشی در هر ۱۰۰هزار نفر در دنیا بین ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر خودکشی است که رقم بالایی است، اقدام به خودکشی در زنان بالاتر است و اقدام خودکشی منجر به فوت در مردان بیشتر است.

در روستاهای چین اقدام به خودکشی منجر به فوت بیشتر است. بالاترین میزان اقدام به خودکشی در گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال است. میزان فوت ناشی از خودکشی در هر صدهزار نفر با بالارفتن سن افزایش پیدا می‌کند، شایع‌ترین روش‌های خودکشی مسمومیت است.

در سال ۹۷ در کشور ما ۹۹۲۷۰ نفر معادل ۱۲۱ در هر ۱۰۰هزار نفر جمعیت عمومی اقدام به خودکشی کردند که ۲۰ درصد زیر ۱۸ سال بوده‌اند. اقدام به خودکشی ۶۲ درصد بوده است که این رقم در مردان به ۳۸ درصد می‌رسد. قرص برنج یکی از شایع‌ترین روش‌های خودکشی است.

(در خصوص آمار خودکشی منجر به فوت): ۵۱۰۱ نفر در سال گذشته جان خود را به دلیل خودکشی از دست دادند؛ یعنی از هر ۱۰۰هزار خودکشی شش نفر جان خود را از دست می‌دهند.

میانگین مصرف دارو در کشور ما پایین است و برخی از افراد حتی از مصرف داروهای روانپزشکی خودداری می‌کنند. سابقه مصرف مواد، سابقه خانوادگی خود کشی، احساس آزار دیدن در کودکی، انگ اجتماعی و احساس ناامیدی از جمله عوامل خودکشی هستند.

تاهل نقش محافظتی برای مردان دارد و خودکشی در مردان متاهل کمتر است. اختلالات روانی و بیکاری نیز از جمله علل خودکشی هستند، ارتباط بیکاری با خودکشی به دلیل بروز عواملی مانند فقر، محرومیت اجتماعی و خشونت خانوادگی است.

دسترسی به خدمات، ارتباط درمانی مداوم، مهارت حل مسئله و حمایت خانوادگی از جمله این عوامل هستند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
United States
13:07 - 1398/07/17
مردان متاهل الت قتاله شان در کنارشان است هر لحطه انها را می کشند بلی همسر و فرزندان محترمشان
پاسخ ها
@ امام حسین @
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
مرد های متاهل حق ندارند بدون اجازه همسر خود کشی کنند
من شاهد بودم طرف بدون هماهنگی خود کشی کرد تا همسرش را دید از ترس زنده شد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
دقیقا.
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1398/07/17
جمعبندی میشه کرد که مقصر خودکشی مردان دولت و دولتمردان هستند که با فشارهای اقتصادی و بی کفایتی مدیران سبب عدم ازدواج مردان میشوند
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1398/07/17
سلام ...... اقای باسواد متهل ها رزی چند بار می میرند دیگه خودکشی برای چی
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1398/07/17
تاهل کلا به نفع مردهاست.زنها جوونیشونو میذارند مردک سر پیری یادش می افته جوونی نکرده و میره دنبال هرزگی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
چرا پیری از همون جوونی یکم که خرشون از پل میگذره. بجای خودشونو بکشم زن و بچه شونو با کاراشون میکشن . لعنت به مردا خیانتکار
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1398/07/17
کمتر خودکشی میکنند و بیشتر آرزوی مرگ میکنند
پاسخ ها
shanjani.............
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
'''' چون مردان متاهل ''' متعهد '' هستند و هرگز به هیچ عنوان خودکشی ' نمی بفرمایند'!
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1398/07/17
چون همسرانشان این کار را برایشون انجام میدن
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1398/07/17
ولی فکر کنم کم کم جای آمارها و گفته هاتون عوض بشه
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1398/07/17
آخه وقت خودکشی کردن رو ندارن سه جا کار میکنن بدبختا
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1398/07/17
بله مردان متاهل کمتر خودکشی میکنند چون اغلب توسط همسر خود به قتل میرسند یا از دستش سکته میکنند. این رو هم حداقل تو آمارهات. بیار نادان!
پاسخ ها
بدون نام
Chile
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
بیشتر این مردان که زن کشی میکنن نه زنها
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1398/07/18
لعتت برن فاسد وخاین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج