وزیر کشور: خبر ورود ذرت آلوده به کشور کذب است
۹۲۵۴۲۸
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۶
۳۲۶۴ 
عبدالرضا رحمانی فضلی در پایان سی و هشتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در روزهای اخیر اخباری به خصوص در مورد ذرت های آلوده منتشر شد که واقعاً خلاف و به نوعی کذب بود.

ایسنا: عبدالرضا رحمانی فضلی در پایان سی و هشتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در روزهای اخیر اخباری به خصوص در مورد ذرت های آلوده منتشر شد که واقعاً خلاف و به نوعی کذب بود.

وی افزود: از سال ۹۲ تا ۹۵ حدود ۳۰ میلیون تن ذرت وارد کشور شده است که در این میان یک محموله قریب به صد و پنجاه هزار تنی از طریق دریا قصد ورود به کشور داشت. دستگاه های مربوط و وزارت کشور این موضوع را به دقت رصد کردند و با همکاری دستگاه‌های متولی تخصصی نگذاشتند این کالا وارد کشور شود.

وزیر کشور: خبر ورود ذرت آلوده به کشور کذب است

وزیر کشور ادامه داد: در این راستا سه فقره نامه به دولت ارسال شد و رئیس جمهور محترم دستورات محکمی در خصوص عدم ورود این کالا به کشور صادر کردند و اکنون نیز تمهیداتی اندیشیده می شود که به نوعی این ذرت ها مرجوع یا امحا شود.

رحمانی فضلی با یادآوری اینکه ذرت‌های آلوده، ذرت علوفه ای و دامی هستند، تصریح کرد: در برخی رسانه‌ها این موضوع به نوعی مطرح شد که این ذرت ها خوراک انسان است اما اصلاً اینطور نیست. این محموله، ذرت علوفه ای و دائمی بوده و به هیچ وجه وارد کشور نشده است.

وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه یکی از موضوعات بسیار مهمی که در این جلسه مطرح شد بحث قاچاق کالا و نحوه انعکاس اخبار و اطلاع رسانی درخصوص قاچاق کالا بود، اظهار کرد: در این جلسه تأکید شد که در خصوص اطلاع رسانی موارد قاچاق کالا، باید رسانه ها در مورد محموله هایی که تحت عنوان قاچاق مطرح می شوند، با توجه به تعاریف خاص قانونی، دقت کنند تا مباحث به درستی مطرح شود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در ادامه این جلسه موضوع مالیات و برخی نگرانی ها که در جامعه در خصوص سپرده های بانکی مطرح شده، بررسی شد، عنوان کرد: نماینده وزارت اقتصاد و دارایی این موضوع را توضیح داده و اعلام کردند که نگرانی در این زمینه وجود ندارد و این موضوع که سپرده‌های مردم بررسی و برای آنها مالیات تعیین می شود، درست نیست.

وی با اشاره به اینکه برخی اخبار مطرح شده در جامعه در مورد معافیت های مالیاتی انتشارات و مطبوعات نیز مورد بررسی قرار گرفت، گفت: موضوع لغو معافیت های مالیاتی مطبوعات در بودجه سال آینده صحت ندارد و بر اساس اعلام وزارت اقتصاد و دارایی چنین مسئله ای از سوی این وزارتخانه در پیش نویس های اولیه بودجه سال آینده به سازمان برنامه و بودجه ارائه نشده و چنین مسئله ای نخواهیم داشت.

وزیر کشور با اعلام اینکه با توجه به وصول انتقادات و شکایت‌ها در خصوص گرانی بلیت هواپیما در ایام تعطیلات اخیر، موضوع قیمت بلیط هواپیما در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت، افزود: در جلسه امروز ستاد، از مدیران سازمان هواپیمایی کشوری دعوت به عمل آمد که ضمن ارائه توضیحات اعلام کردند که بسیاری از این موارد را پیگیری کرده‌اند. این پیگیری ها ادامه دارد و قیمت بلیط ها به صورت مداوم رصد می شود.

وی اضافه کرد: بر اساس تصمیم ستاد، سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان متولی و مسئول پیگیری و رصد قیمت بلیت هواپیما است تا قیمت های بلیط را با کمک کارشناسان سازمان هواپیمایی آنالیز کنند و قیمتی واقعی و تعادلی که هم صنعت عظیم هواپیمایی کشور را در شرایط تحریمی سرپا و زنده نگه دارد و از طرف دیگر حقوق مردم ضایع نشود، تعیین کنند.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه همچنین گزارشی از سوی قوه قضاییه درخصوص عملکرد رسانه‌ها و مطبوعات ارائه شد که رسماً اعلام کردند روند همکاری مطبوعات، رسانه ها و سایت ها با ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور روند خوبی است و تعداد گلایه ها و شکایت های رسیده از دستگاه ها به شدت کاهش یافته است که این امر را به همه مطبوعات و رسانه ای های عزیز تبریک گفته و از آنها تشکر می‌کنم و انشالله در کنار هم همانطور که در یک سال گذشته همکاری داشتیم این همکاری ادامه پیدا کند.

وزیر کشور همچنین با اشاره به ۱۳ آبان و اینکه در سال گذشته آمریکا از یک هفته قبل اعلام کرده بود که ۱۳ آبان شرایط سیاسی جامعه ایران به هم خواهد ریخت و مردم علیه نظام راهپیمایی می کنند، و ۱۳ آبان را به عنوان یک موعدی برای هیجانات، تنشها و اعتراضات تلقی کرده بود، عنوان کرد:

این در حالی است که سال گذشته شاهد راهپیمایی عظیم و بزرگ مردم در روز ۱۳ آبان و پاسخ آنها به یاوه گویی های دشمن بودیم و امسال نیز پس از گذشت یک سال همچنان شاهد بودیم که مردم چگونه پای کار آمده و از نظام دفاع می کنند و به دشمنان شان مجدداً خط و نشان می‌کشند و به آنها تذکر داده و می‌گویند ما در صحنه حاضر هستیم. ما نیز باید قدردان مردم باشیم و همه باید تلاش کنیم شرایط مطلوبی در وضعیت معیشتی مردم ایجاد شود.

رحمانی فضلی همچنین به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص روند قیمت کالاها اشاره کرد و گفت: قیمت کالاها به صورت روزانه بررسی می‌شود و هر ماه گزارشی از آن ارائه می شود. بر اساس این گزارش از ۱۰۰ قلم کالا که در سبد معیشتی مردم وجود دارد، حدود ۵۵ قلم کالا روند کاهشی در یک ماه گذشته داشته و حدود ۲۰ تا ۲۵ قلم کالا با ثبات قیمت مواجه بوده است.

بقیه کالاها بین یک تا ۵ درصد افزایش قیمت داشتند. همچنین هفت قلم کالا نیز افزایش قیمت بالای ۵ درصد داشتند که دلایل این مسئله نیز توضیح داده شد و مقرر شد که دستگاه های تخصصی حساسیت های لازم را نسبت به این موضوع داشته باشند؛ چراکه با توجه به کاهش قیمت ارز انتظار می رود که روند قیمت کالاها نیز کاهشی باشد و اگر مواردی هم افزایشی بود باید مورد رسیدگی قرار گرفته و دلایل آن روشن باشد تا ان‌شاءالله بتوانیم در تنظیم بازار و همچنین مکانیسم اقتصادی به گونه‌ای عمل کنیم که شاهد کاهش قیمت ها باشیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
23:29 - 1398/08/13
پس حتما درست
پاسخ ها
AAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
اخه وزیر باز حرف۰۰۰۰۰۰۰ تو که نمی دانی ذرت چیست چرا نظر میدی.
AAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
لطفا یک نفر از وزیر بپرست ذرت را توضیح دهد
وزیر اصلا نمیداند ذرت چیست به او گفتن آمدی همین را میگویی
Iran, Islamic Republic of
23:32 - 1398/08/13
اگه شماها میگید کذبه پس صددرصد واقعیت داره .
Iran, Islamic Republic of
23:32 - 1398/08/13
تو که راستی میگی...
مملکت گل و بلبل
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1398/08/13
جان خودم ذرتا کذب نیست تو بشین پشت صندلی ...
United Arab Emirates
00:01 - 1398/08/14
اول تکذیب بعدش تایید این روال کار دولت مردان ایران...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
چرا میگین دلتمردان که ادم فکر کنه خیلی مردن.... باید گفت دلتنامردان
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1398/08/14
اقای عزیز ملت همه جزء جهاد کشاورزی یا خود کشاورزند همه میدانیم گندم و ذرت الوده و سرطانزا که 25000تن توزیع و وارد چرخه تولید چیپس و پفک و..... شده و 30000تن هم در گمرک فعلا ماندند حالا بیا و تکذیب کن
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1398/08/14
پس معلوم شد كه واقعيت داره
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1398/08/14
واقعا مردم را چی فرض کردی رحمانی بی فضل ،هر چه فکر میکنی مردمند خودتی
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1398/08/14
آقای دروغگو تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1398/08/14
طرف اومده تو تلویزیون مَسله را تشریح کرده بعد وزیر کشور میگه دروغه بابا باسلامتی نردم بازی نکن ای از خدا نترسها شرم کنید خودتون تو تلویزیون ملیتون میگن بعد میگین کذبه شرم بر سما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
صدرحمت به پینوکیو این چه دولت ومجلس فشل
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1398/08/14
جون عمت
خوب معلوم تکذیب میکنین، با رانت خودتون خریدن
Iran, Islamic Republic of
01:49 - 1398/08/14
نه ماه پیش لو رفت که وارد شده ،اون موقع هیچی نگفتن ،وایسادن تا همش وارد چرخه غذایی مردم شد و شد پفک و خوراک و مدارک و شواهد از بین رفت حالا نطقشون وا شده و تکذیب میکنن.
Iran, Islamic Republic of
04:11 - 1398/08/14
تکذیب کن چون خودت وارد کردی لعنت بهت
Iran, Islamic Republic of
05:39 - 1398/08/14
واااا خوبه شبکه سه مستقیم پخش کرد 11ابان ساعت 9 مصاحبه با نماینده مجلس دراین مورد
-
06:03 - 1398/08/14
الان با این دروغایی که هر روز می شنویم باور کنیم؟؟؟
آیا اعتمادی مونده ؟؟
Iran, Islamic Republic of
06:41 - 1398/08/14
'''' وزبر کشور اعلام میکند ' ورود ذرت آلوده به کشور ' کذب '' است'' پس باید با افشا کنندگان 'دروغین'ذرت آلوده' برخورد شود به عنوان ' تشویش 'و یا تشویق اذهان عمومی''' و اما ' هنوز وزیر کشور روحانی اعلام نکرده ' در باره گندم های آلوده و مخلوط کود مرغی ' و همچنین مخلوط کردن خاک به گندم ' برای افزایش وزن گندم ها ' آیا موضوع هم کذب میباشد'' لطفا ایشان این را هم تکذیب بفرمایند' تا خیالمان از این بابت راحت شود!
Iran, Islamic Republic of
06:42 - 1398/08/14
حتمآ واقعیت داره که تکذیب کردند خر خودتون هستید
Iran, Islamic Republic of
07:48 - 1398/08/14
تا نباشد چیزی مردم نگویند چیزها خودتی
Armenia
08:06 - 1398/08/14
باسلام بفرمایید پس وزیر کشاورزی که ان را تایید کرد حتی هزینه نابودی ان را اعلام کرد، 200 میلیارد تومان است، خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1398/08/14
از خدا میخوام کذب باشه ولی اگه کذب نبود باز از خدا میخوام دامنگیر عزیزان خودتون بشه به حق خود خدا
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1398/08/14
نائب رئیس کمیسیون اصل 90 و رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی این خبرو گفته؛ حالا خبر کذبه؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1398/08/14
جناب وزیردروغگو نماینده خودتون کلی تویظ شبکه ملی وقت ملت راگرفته حرف زده تو میگی کذبه خجالتم خوب چیزیه بی دینا چون مردم براتون مهم نیست
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1398/08/14
از قدیم گفتن تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1398/08/14
یهو کذب شد . اگه تکذیب نمیکردید جای تعجب داشت
Iran, Islamic Republic of
03:54 - 1398/08/15
اینکه قیافش داره داد میزنه که داره دروغ میگه
Iran, Islamic Republic of
06:18 - 1398/08/15
الان باید قسم حضرت عباس رو قبول کنیم یا دم خر رو؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1398/08/16
صد در صدر راسته طرف خیلی واضح اومده تو تلویزیون گفته که این مواد سمی شده وارد کشور شده . اون وقت تو اومدی میگی کذب ....میخوای مردم رو به کشتن بدی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج