باهنر: در دولت روحانی شاهد افزایش تورم بودیم
۹۳۰۴۹۹
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
۷۳۴۱ 
نماینده دور هفتم مجلس شورای اسلامی درباره لایحه دولت اصلاحات برای اصلاح قیمت بنزین و رد این لایحه در مجلس توسط اصولگرایان گفت: بخشی از لایحه مربوط به رهاسازی بنزین به قیمت جهانی بود که مجلس با این بخش مخالفت کرده بود، البته می‌توانست با تعدیل و تغییر، این لایحه را تصویب کند.

خبرگزاری ایرنا: نماینده دور هفتم مجلس شورای اسلامی درباره لایحه دولت اصلاحات برای اصلاح قیمت بنزین و رد این لایحه در مجلس توسط اصولگرایان گفت: بخشی از لایحه مربوط به رهاسازی بنزین به قیمت جهانی بود که مجلس با این بخش مخالفت کرده بود، البته می‌توانست با تعدیل و تغییر، این لایحه را تصویب کند.

«محمدرضا باهنر» اظهار داشت: اگر مجلس هفتم (سالهای 82 تا 86) لایحه دولت هشتم برای اصلاح قیمت بنزین را رد نمی کرد امروز دولت اقدام به افزایش یکباره قیمت بنزین نمی‌کرد، افزود: آن موقع نظریه این بود که بخشی از بنزین را سهمیه بندی و بقیه را هم به قیمت جهانی به شکل آزاد عرضه کنند.

وی ادامه داد: از اقدام مجلس هفتم در رد لایحه پیشنهادی دولت خاتمی درباره اصلاح قیمت بنزین دفاع نمی‌کنم اما مجلس با بحث آزاد کردن نرخ بنزین مخالف بود. البته می‌توانستیم این لایحه را تعدیل کنیم و تغییر دهیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: این اتفاق بارها رخ داده است، مثلا در ابتدای دولت یازدهم، نمایندگان مجلس به‌ روحانی گفتند کارت های سوخت را باطل نکنید ممکن است به درد بخورد. دولت تصورش این بود که دیگر نیازی به سهمیه‌بندی ندارد درحالی که بعد ۶ سال به آن نیاز پیدا کرده‌است.

باهنر روند تورم در سالهای گذشته را زیگزاگی توصیف کرد و گفت: میانگین تورم در ۴۰ سال گذشته حدود ۲۰ درصد بود اما بعضی وقت ها هم رکورد زد.

وی با ذکر مثالی از سال 1374 ادامه داد: زمان ریاست جمهوری مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی و دوران تعدیل اقتصادی، تورم تا ۴۹.۵ درصد هم رسید و رکورد بعدی در دولت محمود احمدی نژاد با ۴۳ درصد اتفاق افتاد.

باهنر با بیان اینکه در دولت روحانی هم شاهد افزایش تورم بودیم، تصریح‌ کرد: عوامل بسیاری بر تورم تاثیر می گذارند که با یک کالا و یک قیمت‌گذاری و یک سیاست معلوم نیست به نقطه مطلوب برسد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1398/08/28
با سلام و وقت بخیر... یک پیشنهاد... هیچکس بهتر از توده های مردم تورم و گرانی را لمس نمی کنند و نمایندگان با حقوق های آن چنانی کمتر گرانی و تورم را درک می کنند. لطفا در قالب یک گزارش از اقشار، طبقات و صنوف مردم و فعالان اقتصادی گزارشی را در این زمینه تهیه و روی سایت تون قرار دهید. کارایی گزارشات مردمی بسیار خوب است. با تشکر
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1398/08/28
جدی میگی حتما تازه خبردارشد
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1398/08/28
شما هم که هیچی نیستید
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1398/08/28
همچنان ادامه دارد تورم انگارآهوشب ميخابى معلوم نيست صبح چه خبره لعنت به همشون
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1398/08/28
آن هم دویست درصد .......افزایش حقوق ده درصد خوبه نه .....
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/08/28
عه ؟!! چشم بسته غیب میگیا؟!!
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1398/08/28
جشنواره فسیل داریم ما...

برید گم شید فسیل ها...
United Arab Emirates
14:28 - 1398/08/28
ولی در دوره استاد احمدی نزاد رئیس جمهور محبوب اصلا تورم نداشتیم خخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1398/08/28
تو همه ی دولت ها شاهد افزایش تورم شدید و افزایش فشار زندگی بودیم، ایراد از جای دیگست متاسفانه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج