تاثیر اختلال در اینترنت بر بازار سرمایه
۹۳۰۷۲۱
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱
۱۱۱۱۶ 
تاثیر اختلال در اینترنت بر حجم و ارزش معاملات در داد و ستدهای امروز بورس تهران محسوس تر از روزهای پیشین بود و پیشنهاد مدیر عامل بورس تهران به سهامداران برای تماس با کارگزاران در صورت نداشتن اینترنت به نظر چندان کارساز نبوده است.

تابناک: تاثیر اختلال در اینترنت بر حجم و ارزش معاملات در داد و ستدهای امروز بورس تهران محسوس تر از روزهای پیشین بود و پیشنهاد مدیر عامل بورس تهران به سهامداران برای تماس با کارگزاران در صورت نداشتن اینترنت به نظر چندان کارساز نبوده است.

 امروز (سه‌شنبه) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با افزایش ۱۹۷۱ واحدی تا سطح ۳۰۴ هزار و ۶۹۸ واحدی افزایش یافت

شاخص کل هم‌وزن با ۱۵۶۵ واحد افزایش رقم ۸۶ هزار و ۷۹۰ را تجربه کرد.شاخص آزاد شناور نیز با ۳۴۱۷ واحد افزایش تا تراز ۳۵۴ هزار و ۹۲ بالا رفت و شاخص بازار اول با رشد 1141 واحدی تا کانال 220 هزار و 969 واحد پیش رفت و شاخص بازار دوم نیز با رشد ۵۲۶۸ واحدی نتا سطح 621 هار واحدی رشد کرد.

امروز نمادهای بانک صادرات(وبصادر) وبانک تجارت(وتجارت) ،ایران خودرو (خودرو) و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران(حکشتی) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل پالایش نفت بندرعباس(شبندر)، پالایش نفت تبریز(شبریز) و صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) بیشترین نقش کاهنده روی شاخص‌های بازار سرمایه داشتند.

نگاهی به ارزش معاملات

ارزش معاملات بورس تهران به ۹۲۰ میلیارد تومان رسید و تاثیر قطعی اینترنت بر ارزش و حجم معاملات کاملا مشهود و حجم معاملات نیز ۱.۹ میلیارد سهم و اوراق مالی بود.

فلزات اساسی با ارزش معاملات 104 میلیارد تومانی بیشترین ارزش معاملات و نمادهای بانکی‌ها ، در رتبه دوم از نظر ارزش معاملات قرار گرفتند و با معامله نزدیک به ۶۹۹ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش بیش از ۷۶ میلیارد تومان این جایگاه را تثبیت کردند.

صنايع‌خاك‌چيني‌ايران‌ (كخاك) صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداري توسعه1 (سپاس)، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت كمند (كمند)، صندوق سرمایه گذاری پارند پايدار سپهر (پارند)، ايران‌ارقام‌ (مرقام) و صنايع‌ آذرآب‌ (فاذر) با بیشترین صفوف خرید و تقاضا همراه بودند و در مقابل نمادهای نوش‌ مازندران‌ (غنوش) ، صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداري توسعه1 (سپاس)، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت كمند (كمند)، ايران‌ياساتايرورابر (پاسا)صندوق درآمد ثابت امين يكم فردا (امين يكم)، صكوك اجاره خليج فارس (صفارس412) و سيمان فارس نو (سفانو) با بیشترین صفوف عرضه و فروش مواجه شدند.

رفت و آمدهای بازار

امروز نماد معاملاتي شركت های شيمي داروئي ‌داروپخش‌(دشيمي1)، ‌گروه‌صنايع‌بهشهرايران‌ (وصنا1) به منظور برگزاري كنفرانس اطلاع رساني توسط ناشر، سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي كاركنان بانك ها(وسكاب)جهت تشكيل جلسه هيئت مديره در خصوص افزايش سرمايه ، قند لرستان(قلرست)،سيمان كردستان(سكرد)جهت برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه بمنظور تصويب صورت هاي مالي سرمايه ،سرمايه گذاري ساختمان ايران (وساخت1) با توجه به افشاي اطلاعات با اهميت گروه ب، باتوجه به تغييرات بيش از50درصدي قيمت سهام واطلاعيه منتشر شده در سايت كدال متوقف شدند.

نماد معاملاتي شركت كارخانجات ليزينگ ايران(وليز)،توليدي فولاد سپيد فراب كوير(كوير) با توجه به تغييرات بيش از 50 درصدي قيمت سهام و اطلاعیه منتشر شده در سایت کدال، كمك فنر ايندامين سايپا(خكمك) با توجه به افشاي اطلاعات با اهميت گروه الف بازگشایی شد.

نماد معاملاتي شركت پمپ‌ سازي‌ ايران‌ (تپمپي1) با توجه به تغييرات بيش از 20 درصدي قيمت سهام وقفه همراه شد و نماد معاملاتي حق تقدم استفاده نشده شركت هاي كارخانجات داروپخش(داروح)، داروسازي دكتر عبيدي(دعبيدح)با توجه به عدم كشف قيمت در روز معاملاتي قبل حراج شدند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1398/08/28
اینترنت تا ساعت 8 وصل کنین تورو جون هرکی دوست دارین
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1398/08/28
اخبار که نشون داد بدون مشکل داشتن کار میکردن و همه چی گل و بلبل بود
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1398/08/28
اگر خواهد چنین باشد، همان بهتر که قطع باشد،
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1398/08/28
بابا پدر مردم رو در آوردید با این قطعی اینترنت! اینجوری میخواید حمایت کنید از اقشار کم درآمد یا همه مردم رو نابود کنید ! خجالتم نمیکشن
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1398/08/29
بابا صدای ما که درامدمون از این اینترنته به کجا باید برسه من تو این اوضاع اقتصادی ی کسب و کار اینترنتی راه انداخته بودم که باش نون دوتا خانوار رو میدادم من بدبخت الان چیکار کنم من که نه اغتشاش کردم نه حتی اعتراض باید به پای ی عده بسوزم آخه این انصافه عدالته
Iran, Islamic Republic of
04:10 - 1398/08/29
سلام خواهش میکنم بهشون بگین اینترنت وصل کنند، من کارم با اینستاگرام هست، و در آمدم روز مزد هست، از جمعه هیچی درآمد ندارم، توی این فشار اقتصادی و بی پولی دیگه قطعی اینترنت یه مشکل به مشکلات اضافه میکنه،
امروز از شدت بی پولی، به ده نفر زنگ زدم تا یکم پول قرض کنم، واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
دعا کنید زود وصل بشه اگه نشه من خودم رو میکشم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج